1990-2000

Wstęp

Lata 90-te były dekadą kolejnych sukcesów sokołowskiego zespołu, który w sezonie 1994/95 w znakomitym stylu awansował do rozgrywek IV ligi, w której pozostał aż do roku 2001. Ponadto w 1998 roku nazwa Sokołowianka przeszła do historii, a klub powrócił jako Towarzystwo Gimnastyczne Sokół i tak też nazywa się do dnia dzisiejszego.

Jak można zauważyć, nie posiadamy jeszcze wszystkich informacji z tego okresu. Jeśli chcesz pomóc, współtworzyć naszą Kronikę, a posiadasz informacje, których nam brakuje (informacje o strzelcach, kadrze, wynikach, zdjęcia lub inne materiały) – prosimy o kontakt – tgsokol1904@gmail.com

 

Sezon 1990/91 – Klasa A

Piłkarze z Sokołowa wyraźnie pozazdrościli wyczynu Stali Łańcut z sezonu 1989/90, która to wyprzedziła nasz zespół zdobywając 101 bramek i 40 punktów. Co prawda Sokołowianka straciła o pięć bramek więcej niż piłkarze z Łańcuta, lecz zawodnicy naszego klubu wyrównali świetny bilans punktowy (40) i zdobyli jeszcze więcej bramek (103!). Zwracając uwagę na to, że rozgrywki liczyły zaledwie 12 zespołów – bilans jest niezwykle imponujący a złożyły się na to wysokie wygrane na wiosnę: z Azalią Brzóza Królewska – 5:1, Zrywem Dzikowiec – 7:0, Sanem Wierzawice – 6:1, Plantatorem Brzyska Wola – 5:2, Tarnogórą – 8:2 oraz wyjazdowe zwycięstwa: z Raniżovią – 6:2, Azalią Wola Zarczycka – 5:1, Sokołem Kamień – 2:0, Górnovią Górno – 5:3. Na zakończenie w końcu wygrana z wiceliderem – Włókniarzem Rakszawa (4:0). Jedyna strata punktów na wiosnę to mecz z Leszczynką Wólka Grodziska (wyjazdowy remis 1:1). Powrót do Klasy Okręgowej był wywalczony w pięknym stylu, a wynik bramkowy będzie niezwykle ciężki do pobicia (prawdopodobnie najlepszy bilans w historii klubu).

Kadra:

Brak danych na ten sezon. Pomóż nam skompletować dane wysyłając je na tgsokol1904@gmail.com

Strzelcy:

Brak danych. 

Na zdjęciach czerwiec 1991 i mecz Sokołowianki z Włókniarzem Rakszawa, decydujący o awansie naszej drużyny do Klasy Okręgowej (Zdj. powyżej nadesłane przez: marcer-77)

Lp.ZespółMBZBSPkt.
Lp.ZespółMBZBSPkt.
1.KS Sokołowianka Sokołów221032240
2.Włókniarz Rakszawa22551430
3.Górnovia Górno22303427
4.San Wierzawice22443626
5.Raniżovia Raniżów22473023
6.LZS Tarnogóra22446020
7.Azalia Wola Zarczycka22434418
8.Zryw Dzikowiec22345818
9.Leszczynka Wólka Grodziska22404717
10.Sokół Kamień22355417
11.Azalia Brzóza Królewska22266710
12.Plantator Brzyska Wola2227629

Runda wiosenna 1990/1991
Sokołowianka – Azalia Brzóza Królewska 5:1
Raniżovia Raniżów – Sokołowianka 2:6
Sokołowianka – Zryw Dzikowiec 7:0
Sokołowianka – San Wierzawice 6:1
Azalia Wola Zarczycka – Sokołowianka 1:5
Sokołowianka – Plantator Brzyska Wola 5:2
Leszczynka Wólka Grodziska – Sokołowianka 1:1
Sokół Kamień – Sokołowianka 0:2
Sokołowianka – LZS Tarnogóra 8:2
Górnovia Górno – Sokołowianka 3:5
Sokołowianka – Włókniarz Rakszawa 4:0


 

Sezon 1991/92 – Klasa Okręgowa

Runda jesienna dla piłkarzy Sokołowa rozpoczęła się z niesamowitym rozmachem, a wszystko za sprawą bardzo wysokich zwycięstw, jak 7:0 z Wisłokiem Strzyżów, a także chyba najwyższego wyjazdowego zwycięstwa w historii naszego klubu – 11:0 z Zimowitem Zalesie. Trzecie kolejne zwycięstwo – 3:0 z Morsem Jasionka dawało imponujący bilans: 21:0 w bramkach i komplet punktów. I choć kolejne mecze to straty punktowe z Błękitnymi, Plonem Klęczany, Piastem Nowa Wieś i Gryfem Mielec, czy też porażki z Koroną Załęże (2:3) i Ceramikiem Przybyszówka (0:1), to runda była dla piłkarzy z Sokołowa bardzo udana (wysokie wygrane także ze Strugiem – 6:0 i Startem Wola Mielecka – 8:1).

Na wiosnę Sokołowianka zanotowała zwycięstwa z Przybyszówką (1:0), Koroną Załęże (5:0), Zimowitem (2:1), Plonem Klęczany (3:1), Startem Wola Mielecka (2:1) i Madrasemm Goleszów 3:2) oraz remisy z Wisłokiem Strzyżów, Morsem Jasionka, Strugiem Tyczyn, Włókniarzem Rakszawa i Jaworem Krzemienica, co dało ostatecznie 4 pozycję w tabeli.

Kadra:

Brak danych na ten sezon. Pomóż nam skompletować dane wysyłając je na tgsokol1904@gmail.com

Strzelcy:

Brak danych. 

Lp.ZespółMBZBSPkt.
Lp.ZespółMBZBSPkt.
1.Błękitni Ropczyce30612145
2.Piast Nowa Wieś30823642
3.Ceramik Przybyszówka30513738
4.KS Sokołowianka Sokołów30673836
5.Włókniarz Rakszawa30483136
6.Gryf Dębica30524531
7.Jawor Krzemienica30485430
8.Strug Tyczyn30445029
9.Iskra Zgłobień30556828
10.Wisłok Strzyżów30334428
11.Madras Goleszów30405127
12.Mors Jasionka30536127
13.Plon Klęczany30445925
14.Korona Załęże30356019
15.Zimowit Zalesie30418117
16.Start Wola Mielecka30336317

Runda jesienna 1991/1992
Sokołowianka- Wisłok Strzyżów 7:0
Zimowit Zalesie – Sokołowianka 0:11
Sokołowianka – Mors Jasionka 3:0
Błękitni Ropczyce – Sokołowianka 1:1
Sokołowianka – Strug Tyczyn 6:0
Korona Załęże – Sokołowianka 3:2
Sokołowianka – Start Wola Mielecka 8:1
Plon Klęczany – Sokołowianka 1:1
Sokołowianka – Iskra Zgłobień 1:0
Włókniarz Rakszawa – Sokołowianka 1:1
Jawor Krzemienica – Sokołowianka 2:1
Sokołowianka – Madras Goleszów 1:0
Piast Nowa Wieś – Sokołowianka 2:2
Sokołowianka – Gryf Mielec 0:0
Ceramik Przybyszówka – Sokołowianka 1:0

Runda wiosenna 1991/1992
Wisłok Strzyżów – Sokołowianka 0:0
Sokołowianka – Zimowit Zalesie 2:1
Mors Jasionka – Sokołowianka 2:2
Sokołowianka – Błękitni Ropczyce 0:1
Strug Tyczyn – Sokołowianka 1:1
Sokołowianka – Korona Załęże 5:0
Start Wola Mielecka – Sokołowianka 1:2
Sokołowianka – Plon Klęczany 3:1
Iskra Zgłobień – Sokołowianka 6:3
Sokołowianka – Włókniarz Rakszawa 1:1
Sokołowianka – Jawor Krzemienica 1:1
Madras Goleszów – Sokołowianka 2:3
Sokołowianka – Piast Nowa Wieś 1:2
Gryf Mielec – Sokołowianka 7:1
Sokołowianka – Ceramik Przybyszówka 1:0


 

Sezon 1992/1993 – Klasa Okręgowa (runda jesienna)

 Piękne, wysokie zwycięstwo z Iskrą Zgłobień (9:2) mogło kibiców zachwycać, lecz jak pokazał czas, Sokołowianka w rundzie jesiennej 1992/93 grała z mocno zmiennym szczęściem. Porażki ze Strugiem (1:3) i Ceramikiem (0:4), a następnie zwycięstwa między innymi z Gryfem Mielec (2:0), Sokołem Malinie (6:1), Włókniarzem Rakszawa (3:2) czy Madrasem Goleszów (4:2) przeplatały się z remisami z pozostałymi drużynami i porażkami z Lechią i Jaworem na koniec rundy co dawało Sokołowiance 8 miejsce w tabeli. Danych z rundy wiosennej póki co brak.

Kadra 1992/1993

Tomasz Korzenny, Ryszard Dec, Zdzisław Napieracz, Stanisław Jodłowski, Stanisław Cymerys, Andrzej Gnatek, Janusz Cymerys, Zygmunt Pięta, Grzegorz Gross, Dariusz Mika, Grzegorz Kisiel, Wacław Rząsa, Grzegorz Miąsik, Robert Marciniec, Marek Kuca, Ryszard Soboń, Bogdan Rybak, Damian Drozd, Grzegorz Haśko, Piotr Sikora, Grzegorz Wychowaniec, Jarosław Berkowicz, Grzegorz Stęchły

Trener: Bogusław Rybak

Strzelcy:

Brak danych. 

Lp.ZespółMBZBSPkt.
Lp.ZespółMBZBSPkt.
1.Piast Nowa Wieś15371522
2.Włókniarz Rakszawa15351420
3.Lechia Sędziszów15251320
4.Ceramik Przybyszówka15251519
5.Wisłok Strzyżów15282319
6.Iskra Zgłobień15373718
7.Gryf Mielec15331916
8.KS Sokołowianka Sokołów15332716
9.Strug Tyczyn15232415
10.LZS Budy Łańcuckie15272714
11.Jawor Krzemienica15252012
12.Sokół Malinie15274310
13.Rzemieślnik Strażów15173310
14.Błażowianka Błażowa1523417
15.Mors Jasionka1516376
16.Madras Goleszów1522456

Runda jesienna 1992/1993
Sokołowianka Iskra Zgłobień 9:2
Strug Tyczyn – Sokołowianka 3:1
Ceramik Przybyszówka – Sokołowianka 4:0
Sokołowianka – Gryf Mielec 2:0
Mors Jasionka – Sokołowianka 0:0
Sokołowianka – Sokół Malinie 6:1
LZS Budy Łańcuckie – Sokołowianka 2:2
Sokołowianka – LZS Strażów 0:0
Błażowianka – Sokołowianka 2:3
Sokołowianka – Włókniarz Rakszawa 3:2
Wisłok Strzyżów – Sokołowianka 1:3
Sokołowianka – Piast Nowa Wieś 1:1
Madras Goleszów – Sokołowianka 2:4
Sokołowianka – Lechia Sędziszów 1:4
Jawor Krzemienica – Sokołowianka 1:0

Runda  wiosenna 1992/1993
Iskra Zgłobień – Sokołowianka 5:2
Sokołowianka – Strug Tyczyn 2:4
Sokołowianka – Ceramik Przybyszówka 0:2
Gryf Mielec – Sokołowianka 4:3
Sokołowianka – Mors Jasionka 6:0
Sokół Malinie – Sokołowianka 2:3
Sokołowianka – LZS Budy Łańcuckie 2:2
Rzemieślnik Strażów – Sokołowianka 1:1
Sokołowianka – Błażowianka 1:2
Włókniarz Rakszawa – Sokołowianka 1:0
Sokołowianka – Wisłok Strzyżów 4:0
Piast Nowa Wieś – Sokołowianka 1:0
Sokołowianka – Madras Goleszów 3:0 (vo)
Lechia Sędziszów – Sokołowianka 3:5
Sokołowianka – Jawor Krzemienica 7:0


 

Sezon 1993/94 – Klasa Okręgowa

Kadra:

Brak danych na ten sezon. Pomóż nam skompletować dane wysyłając je na tgsokol1904@gmail.com

Strzelcy:

Brak danych. 

Runda jesienna 1993/1994
Korona Załęże – Sokołowianka 3:3
Sokołowianka – Strażak Lubzina 5:0
Grodziszczanka – Sokołowianka 5:2
Sokołowianka – Wisłoka Borowa 4:1
Jawor Krzemienica – Sokołowianka 2:5
Sokołowianka – Wisłok Strzyżów 2:0
Strug Tyczyn – Sokołowianka 2:1
Sokołowianka – LZS Budy Łańcuckie 5:0
Lechia Sędziszów – Sokołowianka 1:1
Sokołowianka – Włókniarz Rakszawa 2:3
Gryf Mielec – Sokolowianka 2:1
Sokołowianka – Resovia II 0:5
Sokołowianka – Iskra Zgłobień 1:0
Sokołowianka – Ceramik Przybyszówka 2:1

Runda wiosenna 1993/1994
Sokołowianka – Korona Załęże 0:0
Sokołowianka – Grodziszczanka 0:0
Wisłoka Borowa – Sokołowianka 4:1
Sokołowianka – Jawor Krzemienica 2:2
Wisłok Strzyżów – Sokołowianka 4:2
Sokołowianka – Strug Tyczyn 4:2
LZS Budy Łańcuckie – Sokołowianka 2:0
Sokołowianka – Lechia Sędziszów 1:0
Włókniarz Rakszawa – Sokołowianka 1:2
Sokołowianka – Gryf Mielec 2:1
Resovia II – Sokołowianka 2:2
Iskra Zgłobień – Sokołowianka 7:4
Sokołowianka – Stal II Rzeszów 3:0
Iskra Zgłobień – Sokołowianka 1:2
Ceramik Przybyszówka – Sokolowianka 3:0 (vo)


 

Sezon 1994/95 – Klasa Okręgowa

Jesień 1994 roku okazała się dla Sokołowianki i jej piłkarzy niezwykle szczęśliwa i po rundzie jesiennej jedynym zespołem w rzeszowskiej Klasie Okręgowej, który wyprzedzał Sokołowian był Piast Nowa Wieś (lepszy bilans bramek), jednak wiosna kolejnego roku pokazała, że sokołowska drużyna nie miała konkurencji, śrubując rekordy kolejnych wygranych (19) i meczów bez porażki (23). Zachwyt budzą również rozmiary niektórych ze zwycięstw jak 9:0 nad Jaworem Krzemienica czy wyjazdowe 7:1 w Sonine nad Sawą i 7:0 z Kolbuszowianką II. Królem strzelców został też piłkarz Sokołowianki – Michał Mazgaj (15 trafień).

Poniżej końcowa tabela sezonu 1994/95. Dla przypomnienia, dopiero w kolejnym sezonie za zwycięstwo dostawano 3 punkty. Wcześniej za wygraną otrzymywano tylko dwa oczka.

awans1992a

Kadra 1994/1995

Bramkarze: Henryk Śledziona, Tomasz Korzenny, Roman Kmiotek
Obrońcy: 
Grzegorz Gross, Janusz Cymerys (kapitan), Zdzisław Napieracz, Grzegorz Kozak, Zygmunt Pięta, Bogusław Rybak, Kazimierz Drzał, Mieczysław Piela, Stanisław Jodłowski
Pomocnicy:
Aleksander Siekieryn (j), Stanisław Dziadosz, Leszek Chorzępa, Sebastian Walicki, Zbigniew Cisek, Tomasz Brzychczy, Piotr Berkowicz, Robert Darocha, Stanisław Cymerys
Napastnicy:
Michał Mazgaj, Dariusz Mika, Robert Ślęczka (w), Grzegorz Wychowaniec, Rafał Patro

Trener: Zdzisław Napieracz
Drugi trener: Bolesław Biel (runda wiosenna)

Strzelcy:

Michał Mazgaj (15 goli), Robert Ślęczka (11 goli), Stanisław Dziadosz i Dariusz Mika (10 goli), Zdzisław Napieracz (8 goli), Zbigniew Cisek i Janusz Cymerys (6 goli), Grzegorz Gross (5 goli), Leszek Chorzępa (4 gole), Grzegorz Wychowaniec, Tomasz Brzychczy i Zygmunt Pięta (2 gole), Piotr Berkowicz, Kazimierz Drzał, Rafał Patro i Bogusław Rybak (1 gol)

Transfery (jesień)

Przybyli: Henryk Śledziona (Piast Nowa Wieś), Aleksander Siekieryn (Stal Rzeszów), Stanisław Dziadosz i Kazimierz Drzał (obydwaj LZS Nienadówka)
Ubyli:

Transfery (zima)

Przybyli: Robert Ślęczka (Błażowianka)
Ubyli: Aleksander Siekieryn (wyjazd za granicę)

Lp.ZespółMBZBSPkt.
Lp.ZespółMBZBSPkt.
1.KS Sokołowianka Sokołów30882653
2.Piast Nowa Wieś30854243
3.Stal II Rzeszów30633139
4.Korona Załęże30714337
5.LZS Budy Łańcuckie30433933
6.Resovia II Rzeszów30614532
7.Błażowianka Błażowa30544632
8.Grodziszczanka30574331
9.Włókniarz Rakszawa30293830
10.Wisłok Borowa30495429
11.Ceramik Przybyszówka30625328
12.Strażak Niwiska30598026
13.Kolbuszowianka II30426726
14.Sawa Sonina30378319
15.Jawor Krzemienica30278113
16.Gryf Mielec3019718

Runda jesienna 1994/1995
Resovia II – Sokołowianka 4:1 (3:1)
Sokołowianka – LZS Niwiska 3:1 (1:1)
Sawa Sonina – Sokołowianka 1:7 (1:3)
Sokołowianka – Błażowianka 3:2 (2:2)
LZS Budy Łańcuckie – Sokołowianka 0:0
Sokołowianka – Kolbuszowianka II 1:0 (1:0)
Piast Nowa Wieś – Sokołowianka 2:1 (0:0)
Sokołowianka – Ceramik Przybyszówka 3:2 (1:1)
Grodziszczanka – Sokołowianka 3:3 (2:2)
Sokołowianka – Włókniarz Rakszawa 3:1 (2:0)
Korona Załęże – Sokołowianka 2:2 (1:2)
Sokołowianka – Wisłoka Borowa 1:0 (0:0)
Stal II Rzeszów – Sokołowianka 0:3 (0:1)
Sokołowianka – Gryf Mielec 2:1 (1:1)
Jawor Krzemienica – Sokołowianka 0:2 (0:1)

Runda wiosenna 1994/1995
Sokołowianka – Resovia II 2:0 (1:0)
LZS Niwiska – Sokołowianka 3:4 (0:3)
Sokołowianka – Sawa Sonina 5:0 (3:0)
Błażowianka – Sokołowianka 0:1 (0:0)
Sokołowianka – LZS Budy Łańcuckie 2:1 (1:1)
Kolbuszowianka II – Sokołowianka 0:7 (0:3)
Sokołowianka – Piast Nowa Wieś 3:2 (0:0)
Ceramik Przybyszówka – Sokołowianka 0:2 (0:1)
Sokołowianka – Grodziszczanka 4:0 (0:0)
Włókniarz Rakszawa – Sokołowianka 0:2 (0:2)
Sokołowianka – Korona Załęże 4:0 (3:0)
Wisłoka Borowa – Sokołowianka 0:3 (0:0)
Sokołowianka – Stal II Rzeszów 1:0 (0:0)
Gryf Mielec – Sokołowianka 0:4 (0:1)
Sokołowianka – Jawor Krzemienica 9:1 (2:0)


 

Sezon 1995/96 – Klasa Regionalna (IV liga)

IV liga była w tamtym czasie dla debiutujących w tej klasie rozgrywkowej zawodników nie lada wyzwaniem, a pierwsze mecze były ciężkie. Zwycięską serią z poprzednich sezonów przerwał już w pierwszym meczu zespół JKS-u Jarosław (0:4), jednak ostatecznie, między innymi po zwycięstwach takich jak z Naftą Jedlicze (4:1), Sokołowianie z 37 punktami utrzymali status IV-ligowca na 11 miejscu. Najwięcej bramek strzelali w sezonie: Michał Mazgaj i Stanisław Dziadosz (po 5).

90s

Kadra 1995/1996

Bramkarze: Henryk Śledziona, Tomasz Korzenny, Roman Kmiotek
Obrońcy:
 Leszek Chorzępa, Janusz Cymerys, Stanisław Cymerys, Grzegorz Gross, Grzegorz Kozak, Zygmunt Pięta, Bogusław Rybak, Zdzisław Napieracz, Sebastian Walicki
Pomocnicy:
Piotr Berkowicz, Tomasz Brzychczy, Grzegorz Darocha, Robert Darocha, Stanisław Dziadosz, Marek Kuca, Artur Marciniak
Napastnicy:
Michał Mazgaj, Dariusz Mika, Robert Ślęczka (w), Grzegorz Wychowaniec, Rafał Patro

Trener: Zdzisław Napieracz

Strzelcy:

Michał Mazgaj i Stanisław Dziadosz (5 goli), Dariusz Mika i Robert Ślęczka (4 gole), Janusz Cymerys, Zygmunt Pięta, Rafał Patro i Artur Marciniak (2 gole), Grzegorz Gross, Zdzisław Napieracz, Tomasz Brzychczy, Aleksander Siekieryn (1 gol)

Transfery (jesień)

Przybyli: 
Ubyli: 

Transfery (zima)

Przybyli: Tadeusz Złamaniec (Stal Rzeszów)
Ubyli: Grzegorz Gross

Lp.ZespółMBZBSPkt.
Lp.ZespółMBZBSPkt.
1.Zelmer Rzeszów30591470
2.Unia Nowa Sarzyna30502265
3.JKS Jarosław30612856
4.Nafta Jedlicze30442653
5.Stal Łańcut30402847
6.Nafta Jasło30362946
7.Brzozovia Brzozów30373440
8.Czarni Jasło30443439
9.Czarni Pawłosiów30393838
10.Crasnovia Krasne30374137
11.KS Sokołowianka Sokołów30354037
12.Dynovia Dynów30414936
13.Bieszczady Ustrzyki Dolne30295134
14.Stal II Mielec30355333
15.Pogoń Lubaczów30277622
16.Lechia Sędziszów30247518
Op. tabeli Wojciech Dec

Runda jesienna 1995/1996
Sokołowianka – JKS Jarosław 0:4 (0:0)
Lechia Sędziszów – Sokołowianka 1:0
Sokołowianka – Stal Łańcut 2:0
Stal II Mielec – Sokołowianka 1:0
Sokołowianka – Unia Nowa Sarzyna 0:2 (0:1)
Bieszczady Ustrzyki Dolne – Sokołowianka 1:0
Sokołowianka – Brzozovia Brzozów 1:1
Pogoń Lubaczów – Sokołowianka 1:2
Czarni Jasło – Sokołowianka 5:1
Zelmer Rzeszów – Sokołowianka 1:0
Sokołowianka – Crasnovia Krasne 1:1
Dynovia Dynów – Sokołowianka 3:1
Sokołowianka – Nafta Jedlicze 2:2
Nafta Jasło – Sokołowianka 2:2

Runda wiosenna 1995/1996
Stal Łańcut – Sokołowianka 5:2
Sokołowianka – Stal II Mielec 0:1
Unia Nowa Sarzyna – Sokołowianka 1:0 (0:0)
Sokołowianka – Bieszczady Ustrzyki Dolne 3:0
JKS Jarosław – Sokołowianka 2:0 (0:0)
Brzozovia – Sokołowianka 0:0
Sokołowianka – Pogoń Lubaczów 2:0
Czarni Pawłosiów – Sokołowianka 1:0
Sokołowianka – Czarni Jasło 2:2 (1:1)
Sokołowianka – Lechia Sędziszów 4:0
Sokołowianka – Zelmer Rzeszów 3:1 (2:1)
Crasnovia – Sokołowianka 1:1
Sokołowianka – Dynovia Dynów 0:0
Nafta Jedlicze – Sokołowianka 3:0
Sokołowianka – Nafta Jasło 2:0


 

Sezon 1996/97 – Klasa Regionalna (IV liga)

Po wyjątkowo słabym starcie w rundzie jesiennej i ledwo czterech zwycięstwach runda wiosenna przyniosła takie rezultaty jak 8:1 z Czarnymi Pawłosiów. Ostatecznie, po zwycięstwach między innymi nad Stalą Łańcut (2:1), Naftą Jasło (2:1), Czarnymi Jasło (5:4), Orłem Przeworsk (2:1), Błękitnymi Ropczyce (2:1) i Karpatami Krosno (2:0) Sokołowianka wspięła się na wysokie – 6 miejsce w tabeli (40 punktów). Najwięcej bramek w sezonie zdobył dla naszego zespołu Robert Ślęczka (12 trafień).

Kadra 1996/1997

Bramkarze: Jerzy Czerwonka (1961), Tomasz Korzenny (1974)
Obrońcy: 
Janusz Cymerys (1968), Zygmunt Pięta (1971), Grzegorz Kozak (1976), Sebastian Walicki (1974), Grzegorz Wychowaniec (1976), Tadeusz Złamaniec (1960), Grzegorz Gross (?), Zbigniew Cisek (?)
Pomocnicy:
Piotr Berkowicz (1975), Tomasz Brzychczy (1978), Leszek Chorzępa (1972), Stanisław Dziadosz (1972), Janusz Gut (1980), Michał Mazgaj (1968), Tomasz Nowak (1980)
Napastnicy: 
Grzegorz Darocha (1978), Sławomir Marut (1972), Dariusz Mika (1972), Rafał Patro (1977), Robert Ślęczka (1974)

Trener: Stanisław Zając (runda jesienna), Bolesław Biel (runda wiosenna)

Strzelcy:

Robert Ślęczka (12 goli), Michał Mazgaj i Dariusz Mika (10 goli), Stanisław Dziadosz (5 goli), Sławomir Marut (4 gole), Rafał Patro (3 gole), Leszek Darocha i Tomasz Brzychczy (2 gole), Tadeusz Złamaniec i Janusz Cymerys (1 gol)

Transfery (jesień)

Przybyli: Jerzy Czerwonka, Grzegorz Kozak, Sławomir Marut
Ubyli: Artur Marciniak (?), Robert Darocha (nie wznowił treningów)

Transfery (zima)

Przybyli: Grzegorz Gross i Zbigniew Cisek (powrót do drużyny), trener Bolesław Biel
Ubyli: trener Stanisław Zając

Lp.ZespółMBZBSPkt.
Lp.ZespółMBZBSPkt.
1.Kolbuszowianka30692071
2.JKS Jarosław30692071
3.Karpaty Krosno30753066
4.Czarni Jasło30382245
5.Błękitni Ropczyce30383443
6.KS Sokołowianka Sokołów30505340
7.Nafta Jedlicze30313140
8.Brzozovia Brzozów30465039
9.Orzeł Przeworsk30433638
10.Dynovia Dynów30362938
11.Nafta Jasło30344037
12.Orzeł Bażanówka30334935
13.Stal Łańcut30285231
14.Crasnovia Krasne30386328
15.Czarni Pawłosiów30226120
16.Bieszczady Ustrzyki Dolne303010117
 Op. tabeli Wojciech Dec

Wyniki

Runda jesienna 1996/1997
Czarni Pawłosiów – Sokołowianka 3:1 (1:1)
Dynovia Dynów – Sokołowianka 1:0 (0:0)
Orzeł Przeworsk – Sokołowianka 2:1 (1:1)
Sokołowianka – JKS Jarosław 1:5 (0:1)
Sokołowianka – Orzeł Bażanówka 2:1 (0:1)
Sokołowianka – Błękitni Ropczyce 1:1 (1:0)
Sokołowianka – Nafta Jedlicze 3:1 (0:0)
Rafineria/Czarni Jasło – Sokołowianka 0:0
Sokołowianka – Crasnovia Krasne 3:0 (0:0)
Brzozovia Brzozów – Sokołowianka 3:1 (2:0)
Karpaty Krosno – Sokołowianka 5:0 (3:0)
Kolbuszowianka Kolbuszowa – Sokołowianka 1:0 (1:0)
Bieszczady Ustrzyki Dolne – Sokołowianka*
Stal Łańcut – Sokołowianka*
*Sokołowianka zdobyła w tych dwóch meczach dwa punkty. Wyniki nieznane.

Runda wiosenna 1996/1997
Sokołowianka – Czarni Pawłosiów 8:1
Orzeł Bażanówka – Sokołowianka 3:2 (2:2)
Sokołowianka – Dynovia Dynów 1:1 (0:1)
Orzeł Przeworsk – Sokołowianka
Nafta Jedlicze – Sokołowianka 1:1  (1:0)
Sokołowianka – Rafineria/Czarni Jasło 5:4 (4:3)
Błękitni Ropczyce – Sokołowianka 1:2 (0:2)
Sokołowianka – Orzeł Przeworsk 2:1 (1:0)
JKS Jarosław – Sokołowianka 4:0 (3:0)
Sokołowianka – Kolbuszowianka 1:5 (0:1)
Crasnovia Krasne – Sokołowianka 1:1 (0:0)
Sokołowianka – Brzozovia Brzozów 2:1 (0:1)
Sokołowianka – Karpaty Krosno 2:0 (2:0)
Nafta Jasło – Sokołowianka 1:2 (1:0)
Sokołowianka – Stal Łańcut 2:1  (1:1)
Bieszczady Ustrzyki Dolne – Sokołowianka 1:1  (0:0)


 

Sezon 1997/98 – IV liga

Z powodu reorganizacji rozgrywek do grupy w której występowała nasza drużyna dołączyło kilku ówczesnych trzecioligowców, co ustawiało poprzeczkę jeszcze wyżej niż dotychczas. Start sezonu był jednak bardzo dobry (5 miejsce w tabeli po siedmiu kolejkach i zwycięstwa z Sanovią – 6:1, Stalą Łańcut 3:0, Naftą i Strugiem (po 2:1)), jednak finisz rundy nie był już aż tak dobry i Sokołowianka zajmowała 10 miejsce w tabeli. Runda wiosenna była jednak o wiele lepsza o czym świadczą zwycięstwa nad Czarnymi, Sanovią, Dynovią, MKS Radymno, Stalą Łańcut, Naftą Jedlicze i wysokie zaliczki w meczu z Orłem Bażanówka (6:0) i Naftą Jasło (4:0), co dało Sokołowianom wysokie 6 miejsce. Po rundzie jesiennej najskuteczniejszy w naszej drużynie był Robert Ślęczka (trafił do bramki rywala 7-krotnie). Nie mamy jednak danych z całego sezonu.

Kadra 1997/1998

Bramkarze: Jerzy Czerwonka (1961), Tomasz Korzenny (1974)
Obrońcy: 
Janusz Cymerys (1968), Zygmunt Pięta (1971), Grzegorz Kozak (1976, J), Sebastian Walicki (1974, J), Grzegorz Wychowaniec (1976), Tadeusz Złamaniec (1960), Jan Rochecki (1972, W), Piotr Rączka (1973, W), Janusz Gut (1980), Zygmunt Pięta (1971)
Pomocnicy:
Piotr Berkowicz (1975), Tomasz Brzychczy (1978), Leszek Chorzępa (1972, J), Stanisław Dziadosz (1972, J), Janusz Gut (1980), Michał Mazgaj (1968), Tomasz Nowak (1980), Sławomir Ożóg (1977, J), Jacek Harłacz (1973), Sławomir Marut (1972)
Napastnicy: 
Grzegorz Darocha (1978), Dariusz Mika (1972), Rafał Patro (1977, J), Robert Ślęczka (1974), Krzysztof Korab (1970,W ), Marcin Darocha (1980, W), Bogdan Pado (1965, W), Tomasz Machaj (1976, W)

Trener: Bolesław Biel

Strzelcy:* (jesień)

Robert Ślęczka (7 goli), Tomasz Nowak (3 gole), Dariusz Mika (2 gole), Janusz Cymerys, Stanisław Dziadosz, Sławomir Marut, Michał Mazgaj, Jan Rochecki i Grzegorz Wychowaniec (1 gol)

Transfery (jesień)

Przybyli: Jan Rochecki (?)
Ubyli:

Transfery (zima)

Przybyli: Tomasz Machaj, Piotr Rączka (Stal Rzeszów), Krzysztof Korab (Strug Tyczyn via Zelmer Rzeszów), Bogdan Pado (Zelmer Rzeszów), Marcin Darocha (juniorzy)
Ubyli: Stanisław Dziadosz (prywatny wyjazd), Grzegorz Kozak (służba wojskowa), Sławomir Ożóg (Górnovia), Sebastian Walicki (Sokół Kamień), Leszek Chorzępa i Rafał Patro (nie wznowili treningów)

Piłkarski ranking Stadionu i Kal-Sportu (Nowiny, 19 marca 1998r.) i gracze ówczesnej Sokołowianki:

Miejsca 12-15: Robert Ślęczka (90 pkt.), 35-36: Tadeusz Złamaniec (81 pkt.), 65-68: Tomasz Brzychczy (73 pkt.), 69-71: Janusz Cymerys (72 pkt.)

Lp.ZespółMBZBSPkt.
Lp.ZespółMBZBSPkt.
1.Karpaty Krosno30851870
2.Unia Nowa Sarzyna30611170
3.Resovia Rzeszów30522264
4.Błękitni Ropczyce30534463
5.Strug Tyczyn30874660
6.KS Sokołowianka Sokołów30565346
7.Nafta Jasło30424544
8.Dynovia Dynów30494638
9.Orzeł Przeworsk30325334
10.Czarni Jasło30304531
11.MKS Radymno30385631
12.Orzeł Bażanówka30285831
13.Brzozovia Brzozów30314827
14.Sanovia Lesko30326825
15.Nafta Jedlicze30205718
16.Stal Łańcut30207515

Wyniki

Runda jesienna 1997/1998
Sokołowianka – Czarni Jasło 1:1
Sokołowianka – Sanovia Lesko 6:1
Sokołowianka – Karpaty Krosno 0:2
Resovia Rzeszów – Sokołowianka 3:0
Strug-Rossa Herman Tyczyn – Sokołowianka 1:2
Dynovia Dynów – Sokołowianka 3:0
Sokołowianka – Stal Łańcut 3:0
Sokołowianka – Nafta Jasło 2:1
Sokołowianka – MKS Radymno 2:0
Orzeł Przeworsk – Sokołowianka 2:1
Orzeł Bażanówka – Sokołowianka 2:1
Sokołowianka – Brzozovia Brzozów 1:2
Sokołowianka – Nafta Jedlicze 0:2
Błękitni Ropczyce – Sokołowianka 3:0
Sokołowianka – Unia Nowa Sarzyna 0:3

Runda wiosenna 1997/1998
Czarni Jasło – TG Sokół 0:1 (0:0)
Sanovia Lesko – TG Sokół 3:4 (2:2)
Karpaty Krosno – TG Sokół 0:0
TG Sokół – Resovia Rzeszów 0:0
TG Sokół – Strug-Rossa Herman Tyczyn 0:2 (0:1)
TG Sokól – Dynovia Dynów 4:2 (1:2)
MKS Radymno – TG Sokół 2:3 (0:1)
Stal Łańcut – TG Sokół 2:5 (1:0)
TG Sokół – Orzeł Przeworsk 3:0 (1:0)
TG Sokół – Orzeł Bażanówka 6:1 (3:0)
Brzozovia Brzozów – TG Sokół 3:3 (1:2)
Nafta Jedlicze – Sokołowianka
TG Sokół – Błękitni Ropczyce 0:2 (0:1)
Unia Nowa Sarzyna – TG Sokół 1:0 (1:0)
Nafta Jasło – Sokołowianka


 

Sezon 1998/99 – IV liga

Pierwsza runda sezonu ułożyła się dla piłkarzy TG Sokół znakomicie. Zwycięstwa z Czarnymi Pawłosiów (3:1) i Resovią (1:0) dały sokołowskim zawodnikom pozycję lidera. Co prawda, pierwszego miejsca nie udało się długo utrzymać, po porażce 1:3 ze Strugiem. Liga obfitowała w wiele cenionych w województwie marek takich jak Stal Rzeszów, JKS, Kolbuszowianka, Czarni Jasło czy wspomniana wcześniej Resovia. Dwa remisy – ze Stalą, Dynovią i Izolatorem oraz seria zwycięstw nad Naftą Jasło (4:0), Orłem Przeworsk (1:0), MKS Radymno (3:0), Kolbuszowianką (2:1) i JKS (2:0) dało Sokołowi po raz kolejny pierwsze miejsce w IV lidze. Kolejne spotkania, również bez porażki (z Kamaxem Kańczuga 1:0, Czarnymi Jasło 2:0 i Bieszczadami Ustrzyki Dolne 3:1) powiększyły solidną zaliczkę punktową  naszego zespołu. Lokaty sokołowskiej drużyny nie zmienił remis z Unią Nowa Sarzyna (1:1), jednak domowa wpadka z Piastem Nowa Wieś (0:1) zepchnęła Sokół na drugie miejsce, natomiast remis w ostatniej kolejce rundy z Błękitnymi Ropczyce – na trzecie miejsce, co i tak było świetnym wynikiem, zwracając uwagę na silne grono rywali. Niestety runda wiosenna okazała się dużo słabsza od jesiennej, a zwycięstwa z Bieszczadami Ustrzyki Dolne – 2:1, Strugiem – 1:0, Dynovią – 2:0 i MKS Radymno wystarczyły jedynie do ósmego miejsca w ligowej stawce.

199899tgsokol

Kadra 1998/1999

Bramkarze: Jerzy Czerwonka (1961), Tomasz Korzenny (1974)
Obrońcy: 
Janusz Cymerys (1968), Zygmunt Pięta (1971), Grzegorz Wychowaniec (1976), Tadeusz Złamaniec (1960), Jan Rochecki (1972) Piotr Rączka (1973), Janusz Gut (1980), Zygmunt Pięta (1971), Zbigniew Pieczonka (1967)
Pomocnicy:
Tomasz Brzychczy (1978), Stanisław Dziadosz (1972), Janusz Gut (1980), Michał Mazgaj (1968), Tomasz Nowak (1980), Sławomir Marut (1972), Piotr Bojarski (?)
Napastnicy: 
Dariusz Mika (1972), Robert Ślęczka (1974), Krzysztof Korab (1970)

Trener: Bolesław Biel

Strzelcy:* (jesień)

Robert Ślęczka (7 goli), Tomasz Nowak (3 gole), Dariusz Mika (2 gole), Janusz Cymerys, Stanisław Dziadosz, Sławomir Marut, Michał Mazgaj, Jan Rochecki i Grzegorz Wychowaniec (1 gol)

Strzelcy:* (wiosna)

Krzysztof Korab (1 gol), Zbigniew Pieczonka (1 gol)

Transfery (jesień)

Przybyli: Zbigniew Pieczonka (Piast Nowa Wieś), Mariusz Stelmach (Kamax Kańczuga), Stanisław Dziadosz (powrót)
Ubyli: Dariusz Mika, Grzegorz Darocha, Marcin Darocha, Tomasz Machaj, Bogdan Pado, Jacek Harłacz, Piotr Berkowicz

Transfery (zima)

Przybyli: brak danych
Ubyli: Mariusz Stelmach (Górnovia), Jan Rochecki (Alit Ożarów)

Lp.ZespółMBZBSPkt.
Lp.ZespółMBZBSPkt.
1. ↑Stal Rzeszów34731577
2.Unia Nowa Sarzyna34743169
3.JKS Jarosław34642469
4.Kamax Kańczuga34583267
5.Resovia Rzeszów34614655
6.Kolbuszowianka34503652
7.Strug Tyczyn34545051
8.TG Sokół Sokołów34394451
9.Błękitni Ropczyce34504250
10.Piast Nowa Wieś34454350
11.Izolator Boguchwała34484747
12.Dynovia Dynów34364341
13.Orzeł Przeworsk34344139
14.Rafineria Jasło34425737
15. ↓Czarni Jasło34295934
16. ↓Czarni Pawłosiów34357927
17. ↓Bieszczady Ustrzyki Dolne34236716
18. ↓MKS Radymno34268515

Runda jesienna
TG Sokół – Czarni Pawłosiów 3:1 (2:0)
TG Sokół – Resovia Rzeszów 1:0 (1:0)
Strug-Rossa Herman Tyczyn – TG Sokół 3:1 (1:0)
TG Sokół – Nafta Jasło 4:0 (0:0)
TG Sokół – Dynovia Dynów 1:1 (0:1)
Stal Rzeszów – TG Sokół 0:0
Orzeł Przeworsk – TG Sokół 0:1 (0:1)
TG Sokół – MKS Radymno 3:0 (1:0)
Kolbuszowianka – TG Sokół 1:2 (0:1)
TG Sokół – JKS Jarosław 2:0 (1:0)
Izolator Boguchwała – TG Sokół 2:2
TG Sokół – Kamax Kańczuga 1:0 (0:0)
TG Sokół – Czarni Jasło 2:0 (0:0)
Bieszczady Ustrzyki Dolne – TG Sokół 1:3 (0:1)
TG Sokół – Unia Nowa Sarzyna 1:1 (0:0)
Piast Nowa Wieś – TG Sokół 1:0 (0:0)
TG Sokół – Błękitni Ropczyce 0:0

Runda wiosenna
Czarni Pawłosiów – TG Sokół 2:1
Resovia Rzeszów – TG Sokół 2:2 (1:1) Korab, Pieczonka
TG Sokół – Strug-Rossa Herman Tyczyn 1:0
Dynovia Dynów – TG Sokół 0:2
TG Sokół – Stal Rzeszów 0:2
Nafta Jasło – TG Sokół 1:0
TG Sokół – Orzeł Przeworsk
MKS Radymno – TG Sokół 0:4
TG Sokół – Kolbuszowianka 0:6
JKS Jarosław – TG Sokół 2:0 (0:0)
TG Sokół – Izolator Boguchwała
Kamax Kańczuga – TG Sokół 4:1
TG Sokół – Czarni Jasło
Bieszczady Ustrzyki Dolne – TG Sokół 1:2
Unia Nowa Sarzyna – TG Sokół 4:0 (3:0)
TG Sokół – Piast Nowa Wieś 1:3
Błękitni Ropczyce – TG Sokół 2:1

Ciekawostki
Tomasz Korzenny, Jan Rochecki i Krzysztof Korab znaleźli się wśród kandydatów w głosowaniu o tytuł najlepszego piłkarza regionu 1998 roku (Gazeta Wyborcza). Wśród kandydatów na najlepszego trenera znalazł się także trener Sokoła – Bolesław Biel.


 

Sezon 1999/00 – IV liga

Kadra 1999/2000

Bramkarze: Jerzy Czerwonka (1961), Tomasz Korzenny (1974), Mariusz Drozd (1977)
Obrońcy: 
Mariusz Sumara (1978), Janusz Cymerys (1968), Zygmunt Pięta (1971), Grzegorz Wychowaniec (1976), Tadeusz Złamaniec (1960), Jan Rochecki (1972) Piotr Rączka (1973), Janusz Gut (1980), Zygmunt Pięta (1971), Zbigniew Pieczonka (1967)
Pomocnicy:
Tomasz Brzychczy (1978), Stanisław Dziadosz (1972), Janusz Gut (1980), Michał Mazgaj (1968), Tomasz Nowak (1980), Sławomir Marut (1972), Piotr Bojarski (?), Tomasz Kolasiński (1979), Mariusz Omiotek (1977, W), Adam Piechota (?), Marek Kogut (1964), Noga (?)
Napastnicy: 
Robert Ślęczka (1974), Krzysztof Korab (1970)

Trener: ?

Strzelcy:* (dane niepełne)

Mariusz Omiotek (3 gole*), Krzysztof Korab (3 gole*), Piotr Bojarski, Robert Ślęczka, Adam Piechota i Tomasz Kolasiński (1 gol*)

Transfery (jesień)

Przybyli: Tomasz Kolasiński (Stal Rzeszów), Piotr Sala, Adam Piechota, Mariusz Drozd, Paweł Kozioł
Ubyli: brak danych

Transfery (zima)

Przybyli: Mariusz Omiotek (Górnovia), Mariusz Sumara (Stal Sanok)
Ubyli: brak danych

Lp.ZespółMBZBSPkt.
Lp.ZespółMBZBSPkt.
1. ↑Resovia Rzeszów36752378
2.Strug Tyczyn36733973
3.Kolbuszowianka36673767
4.Rzemieślnik Pilzno36503766
5.Unia Nowa Sarzyna36623665
6.JKS Jarosław36624259
7.Izolator Boguchwała36705557
8.Kamax Kańczuga36604656
9.Rafineria Jasło36504956
10.Błękitni Ropczyce36624754
11.TG Sokół Sokołów36535249
12.Stal Mielec36536348
13.Syrenka/Czarni Roźwienica36415943
14.Dynovia Dynów36506639
15. ↓Orzeł Przeworsk36486134
16. ↓Karpaty Krosno36266732
17. ↓Czuwaj Przemyśl36358130
18. ↓Piast Nowa Wieś36397729
19. ↓Brzozovia Brzozów36306927

Runda jesienna 1999/2000
TG Sokół – Dynovia Dynów 3:2 (1:1)
Rzemieślnik Pilzno – TG Sokół 0:0
TG Sokół – Rafineria Jasło 1:1 (0:0)
JKS Jarosław – TG Sokół 5:1 (2:0)
TG Sokół – Orzeł Przeworsk 2:0 (1:0)
Stal Mielec – TG Sokół 2:1 (2:0)
Syrenka-Czarni Pawłosiów – TG Sokół 0:2 (0:1)
TG Sokół – Strug Tyczyn 2:1 (1:1)
Błękitni Ropczyce – TG Sokół 3:1
TG Sokół – Karpaty Krosno
Czuwaj Przemyśl – TG Sokół 1:0
TG Sokół – Kamax Kańczuga 0:1
Izolator Boguchwała – TG Sokół
TG Sokół – Kolbuszowianka 0:4
Piast Nowa Wieś – TG Sokół 3:1 (1:0)
TG Sokół – Unia Nowa Sarzyna 2:0 (1:0)
Resovia Rzeszów – TG Sokół 2:0 (1:0)

Runda wiosenna 1999/2000
Dynovia Dynów – TG Sokół
TG Sokół – Rzemieślnik Pilzno 1:0
Rafineria Jasło – TG Sokół 1:1
TG Sokół – JKS Jarosław 2:1
Orzeł Przeworsk – TG Sokół 3:0
TG Sokół – Stal Mielec
Brzozovia Brzozów – TG Sokół 1:0
TG Sokół – Syrenka Roźwienica 3:0
Strug Herman Tyczyn – TG Sokół
TG Sokół – Błękitni Ropczyce 1:1
Karpaty Krosno – TG Sokół 1:1
TG Sokół – Czuwaj Przemyśl 8:1 (2:1) Omiotek (3), Korab (2), Piechota (1), Kolasiński (1), Ślęczka (1)
Kamax Kańczuga – TG Sokół 1:2
TG Sokół – Izolator Boguchwała 2:1
Kolbuszowianka – TG Sokół 0:0
TG Sokół – Piast Nowa Wieś 3:1
Unia Nowa Sarzyna – TG Sokół 2:2 (1:2) Korab (1), Bojarski (1)
TG Sokół – Resovia Rzeszów 1:1

Puchar Polski Rzeszów-Dębica (1/8 finału)
Team Przecław – TG Sokół 0:0 (k. 4:5)

Puchar Polski Rzeszów-Dębica (1/4 finału)
brak danych

Ciekawostki:
były trener Sokoła (Jerzy Daniło) był w tamtym czasie szkoleniowcem Karpat
były zawodnik Sokoła (Arkadiusz Westwalewicz) był w sezonie 1999/2000 piłkarzem Karpat

Sparingi:
Stal II Rzeszów – TG Sokół 2:3 (1:3)
Resovia Rzeszów – TG Sokół 3:3
Wolania Wola Rzędzińska – TG Sokół 2:1
Głogovia Głogów – TG Sokół 2:5 (1:2)

 

Opracowane przez:

Ryan, Marcer-77 (dane z sezonów 1990/91, 1991/92, 1992/93), Wojciech Dec (tabele z sezonów 1995/96, 1996/97, 1998/99). Zdjęcia nadesłane przez: Marcer-77. Pozostałe fotografie: Sebastian Walicki, Dariusz Mika, zbiory klubowe.