Kuba Ożóg powraca i zadebiutuje w pierwszym zespole TGS

Jakub Ożóg w barwach Resovii

Wychowanek naszej Akademii, Kuba Ożóg po czterech latach spędzonych w SMS-ie Resovii wraca na stare śmieci. Doskonale wyszkolony technicznie, ograny na szczeblu Centralnej Ligi Juniorów 16-latek po raz pierwszy spróbuje swoich sił w dorosłej piłce, w której będzie pełnić rolę skrzydłowego. Co ciekawe, Kuba trenował z sokołowską szkółką od samego jej powstania w 2015. I mamy nadzieję, że wkrótce jego śladem będziemy mieć w seniorskiej ekipie jeszcze większe grono młodych wychowanków.

Z Akademii do CLJ

Jeśli ktoś miał okazję śledzić nasze drużyny z rocznika 2006 to na pewno odnotował nazwisko Kuby. W 2019 roku zdecydował się przejść do Resovii, gdzie rok później rozpoczął naukę w tamtejszym SMS-ie. Ubiegły sezon był dla Kuby bardzo udany, bo zadebiutował i zagrał w 18 meczach najwyższego szczebla rozgrywek juniora młodszego. W tym czasie czterokrotnie pojawił się na liście strzelców cztery razy, natomiast gra przeciwko rówieśnikom z najlepszych zespołów w Polsce (a trafiał m.in. w meczu z warszawską Legią) to z pewnością cenne doświadczenie, które powinno zaprocentować w lidze.

Statystyki Kuby Ożoga (2022/2023) w CLJ

18 występów (1647 minut na boisku), 4 gole, 8 żółtych kartek. Źródło

Kuba, trzymamy kciuki, witamy ponownie i życzymy dalszego rozwoju, tym razem w naszych barwach. A wszystkich kibiców zapraszamy 12 sierpnia na seniorski debiut naszego nowego nabytku. Zagramy u siebie o 17:00 z LKS Trzebownisko.

Kuba Ożóg (TG Sokół Sokołów Małopolski)

Narodowość
polPolska
Pozycja
Pomocnik
Kluby
TG Sokół, SMS Resovia
Debiut w TGS
TG Sokół - LKS Trzebownisko 2:1 (12.08.2023)
Obecna drużyna
TG Sokół Sokołów Małopolski
Wiek
17

Odpowiedz

TG Sokół

TG Sokół to amatorski klub piłkarski z Sokołowa Małopolskiego. I kontynuującym tradycje założonego w 1894 roku miejscowego gniazda Towarzystwa Gimnastycznego Sokół.

W sezonie 2023/2024 piłkarze Sokoła rywalizują w Klasie Okręgowej Rzeszów. Sokół to również drużyna juniorów starszych oraz założona w 2015 roku Akademia Futbolu SokółW ośmiu grupach szkółki piłkarskiej trenuje grupa ponad 110 młodych sportowców z roczników od 2009 do 2018.

Transfery (lato 2023)

Przybyli:
trener Artur Marciniak (Plantator Nienadówka)
Jakub Ożóg (powrót z SMS Resovia)
Maciej Gielar (Stal II Rzeszów)
Damian Szary (Głogovia)
Daniel Mazurek (Plantator)
Andrzej Warzocha (Raniżovia)
Rafał Korbecki (KS Zaczernie)
Tomasz Walat (Wólczanka Wólka Pełkińska)
Rafał Lelek (powrót po kontuzji)
Sylwester Bigdoń (Sokół Kolbuszowa Dolna)

Ubyli:
Konrad Panek (LKS Jasionka)
Hubert Serwatka (Błażowianka)
Adam Kamiński (LKS Jasionka)
Marcin Uram (Herkules Trzebuska)
Michał Uram (Herkules Trzebuska)
Kamil Jagusiak (Herkules Trzebuska)
Mateusz Wilk (KS Stobierna)
Paweł Pieczonka (LKS Trzebownisko)
Łukasz Dudzik (Korona Rzeszów)
Adrian Wójcik (MKS Trzebinia)
Daniel Ziobro (?)

Najnowsze wpisy

Kuba Ożóg zagra w 3-lidze w barwach KS WIązownica
Kuba Ożóg wiosną zagra w 3. lidze!
2024-02-06
Pierwszy sparing dla Azalii!
2024-02-03
Nabór dziewczynek Akademia (roczniki 2014-2018)
Ruszamy z naborem Sokółek do Girls’ Division Akademii!
2024-01-01

Najnowsze komentarze