Kuba Ożóg powraca i zadebiutuje w pierwszym zespole TGS

Jakub Ożóg w barwach Resovii

Wychowanek naszej Akademii, Kuba Ożóg po czterech latach spędzonych w SMS-ie Resovii wraca na stare śmieci. Doskonale wyszkolony technicznie, ograny na szczeblu Centralnej Ligi Juniorów 16-latek po raz pierwszy spróbuje swoich sił w dorosłej piłce, w której będzie pełnić rolę skrzydłowego. Co ciekawe, Kuba trenował z sokołowską szkółką od samego jej powstania w 2015. I mamy nadzieję, że wkrótce jego śladem będziemy mieć w seniorskiej ekipie jeszcze większe grono młodych wychowanków.

Z Akademii do CLJ

Jeśli ktoś miał okazję śledzić nasze drużyny z rocznika 2006 to na pewno odnotował nazwisko Kuby. W 2019 roku zdecydował się przejść do Resovii, gdzie rok później rozpoczął naukę w tamtejszym SMS-ie. Ubiegły sezon był dla Kuby bardzo udany, bo zadebiutował i zagrał w 18 meczach najwyższego szczebla rozgrywek juniora młodszego. W tym czasie czterokrotnie pojawił się na liście strzelców cztery razy, natomiast gra przeciwko rówieśnikom z najlepszych zespołów w Polsce (a trafiał m.in. w meczu z warszawską Legią) to z pewnością cenne doświadczenie, które powinno zaprocentować w lidze.

Statystyki Kuby Ożoga (2022/2023) w CLJ

18 występów (1647 minut na boisku), 4 gole, 8 żółtych kartek. Źródło

Kuba, trzymamy kciuki, witamy ponownie i życzymy dalszego rozwoju, tym razem w naszych barwach. A wszystkich kibiców zapraszamy 12 sierpnia na seniorski debiut naszego nowego nabytku. Zagramy u siebie o 17:00 z LKS Trzebownisko.

Kuba Ożóg (TG Sokół Sokołów Małopolski)

Narodowość
polPolska
Pozycja
Pomocnik
Kluby
TG Sokół, SMS Resovia
Debiut w TGS
TG Sokół - LKS Trzebownisko 2:1 (12.08.2023)
Obecna drużyna
TG Sokół Sokołów Małopolski
Wiek
17

Odpowiedz

TG Sokół

TG Sokół to amatorski klub piłkarski z Sokołowa Małopolskiego. I kontynuującym tradycje założonego w 1894 roku miejscowego gniazda Towarzystwa Gimnastycznego Sokół.

W sezonie 2023/2024 piłkarze Sokoła rywalizują w Klasie Okręgowej Rzeszów. Sokół to również drużyna juniorów starszych oraz założona w 2015 roku Akademia Futbolu SokółW ośmiu grupach szkółki piłkarskiej trenuje grupa ponad 110 młodych sportowców z roczników od 2009 do 2018.

Transfery (lato 2023)

Przybyli:
Łukasz Świst (Błękit Żołynia)
Norbert Podolak (Azalia Wola Zarczycka)
Karol Skuba (Crasnovia Krasne)
Yuriy Shorodok – UKR (Plantator Nienadówka)
Luka Letandze – GEO (Sokół Nisko)

Ubyli:
Jakub Ożóg (KS Wiązownica)

Najnowsze wpisy

Trenerze, dziękujemy!
2024-07-14
Żegnaj, Trenerze
2024-05-23
TG Sokół Sokołów Małopolski vs KS Przybyszówka 3:1 (1:0)
Pewna wygrana z Przybyszówką. Sokół umacnia się na podium.
2024-03-30

Najnowsze komentarze