Puchar Polski: Sawa Sonina vs TG Sokół

Puchar Polski (TG Sokół Sokołów Małopolski)

Jeszcze dziś o 17:30 zagramy w Soninie mecz 1. rundy Pucharu Polski Podokręgu Rzeszów. Rywalem TG Sokół będzie dobrze nam znana z ligi tamtejsza Sawa Sonina. W ostatnich latach nie braliśmy udziału w rundach wstępnych Pucharu. W tym roku jednak spróbujemy swoich sił, a mecze pucharowe to kolejna okazja do zgrania drużyny między kolejnymi meczami Klasy Okręgowej. Zaczynamy Puchar Tysiąca Drużyn – Puchar Polski!

Kilka zmian w Sawie

Pierwszą, chyba najważniejszą zmianą w obozie rywali jest zmiana na stanowisku szkoleniowca. Macieja Grada zastąpił Krzysztof Sierżęga, ale były już trener Soniny dalej reprezentuje podłańcucki klub na boisku. Sawa rozpoczęła sezon od minimalnej porażki z jednym z faworytów – Strugiem (3:2), natomiast Sokół wygrał z LKS Trzebownisko 2:1.

Znajome twarze i kilka transferów

Oprócz tego w barwach Sawy spotkamy ex-Sokołów Patryka i Sławka Śwista oraz Marcina Pietruchę. Będzie okazja do ponownego spotkania, chociaż stawka dzisiejszego meczu wydaje się być niższa.

Oprócz trenera Sierżęgi mamy sporo zmian w kadrze Soninian. Z Noverry Głogów Małopolski dołączyli Paweł Omiotek, Miłosz Górecki i wcześniej wspomniany Krzysztof Sierżęga. Z rzeszowskiej Baranówki – dobrze nam znany Marcin Pietrucha. Z Czarnych Czudec – Jakub Jacek, z Arki Albigowa – Tomasz Czarnota i Daniel Chmura. Z Orła Przeworsk dokaptowano jeszcze Szymona Szpytmę.

Wśród ubytków Sawy znajdziemy kontuzjowanego Dominika Barana, z różnych przyczyn przerwę w grze zrobili sobie Krzysztof Słonina i Damian Kot. Do 4-ligowej Lechii Sędziszów Małopolski powędrował Szymon Pasternak, do KS-u Stobierna – Wojciech Gaweł. Do Stali Rzeszów powrócił po wypożyczeniu Mikołaj Liszka. I na koniec – duet Bartosz Kopeć/Paweł Bróż – zdecydowali się na grę w Orle Wysoka Łańcucka.

Wcześniejsze mecze

Na pewno wyróżniającą się postacią w klubie z Soniny jest w dalszym ciągu były król strzelców Grzegorz Słonina. Ostatnia konfrontacja Sokoła i Sawy zakończyła się zwycięstwem naszych przeciwników 0:1 po golu Macieja Grada. We wcześniejszym meczu zwyciężył natomiast Sokoł 3:4 po golach Sobusia, Kamińskiego, Rodzenia i Panka. Dla Sawy strzelali Hajkowicz, Grad i Słonina.

Co ciekawe, historia naszych potyczek zaczyna się jeszcze w 1958 roku. Wtedy najpierw w Soninie pada wynik 4:2 dla miejscowego LZS-u, natomiast w rewanżu lepsza jest Sokołowianka, która ogrywa Soninę 3:0.

Ubiegłoroczny finał

W poprzednim sezonie w Podokręgu Rzeszów zwyciężała Stal Łańcut, która w finale pokonała Wisłokę Dębica 3:1. Zdobywcą Pucharu Polski Podkarpackiego ZPN została natomiast Stal Stalowa Wola, po finale z Sokołem Sieniawa 1:0.

Rozkład jazdy – pary 1. rundy Pucharu Polski (Podokręg Rzeszów)

(O) Sawa Sonina – TG Sokół Sokołów Małopolski (O)
(A) Bratek Bratkowice – Radomyślanka Radomyśl Wielki (O)
(A) Crasnovia Krasne – LKS Trzebownisko (O)
(-) Florian Ostrowy Tuszowskie – Dromader Chrząstów (O)
(B) Galicja Chmielnik – Leśna Wólka Podleśna (O)
(B) Jawor Krzemienica – Smoczanka Mielec (O)
(B) Grom Mogielnica – Strug Tyczyn (O)
(B) Grunwald Budziwój – Strumyk Malawa (O)
(B) Grunwald Padew Narodowa – Victoria Czermin (O)
(A) Heiro Rzeszów – KS Dąbrówki (O)
(B) Huragan Kozłówek – Piast Wolica Piaskowa (O) 3:0 wo.
(B) Janovia Janowiec – Kamieniarz Golemki (O)
(B) Jutrzenka Ławnica – Stal II Mielec (O)
O) Kaskada Kamionka – Chemik Pustków (O)
(B) Kolorado Wola Chorzelowska – Czarni Trześń (O)
(A) KS Stobierna – Włókniarz Rakszawa (O)
(B) Świlczanka Świlcza – KS Przybyszówka (O)
(B) LKS Dębiaki – LKS Babicha (B)
(O) LKS Głowaczowa – LKS Pustków (O) 0:3 wo.
(A) LKS Łęki Górne – LKS Żyraków (O)
(B) Orzeł Wysoka – Błękit Żołynia (O)
(B) Piast Wadowice Górne – Złotniczanka Złotniki (B)
(B) Potok Dobrynin – LKS Brzeźnica (B)
(A) Kłos Kawęczyn – LKS Jasionka (O)
(A) Rzemieślnik Strażów – Jedność Niechobrz (O)
(O) Sokół II Kolbuszowa Dolna – KS Zaczernie (O)


Odpowiedz

TG Sokół

TG Sokół to amatorski klub piłkarski z Sokołowa Małopolskiego. I kontynuującym tradycje założonego w 1894 roku miejscowego gniazda Towarzystwa Gimnastycznego Sokół.

W sezonie 2023/2024 piłkarze Sokoła rywalizują w Klasie Okręgowej Rzeszów. Sokół to również drużyna juniorów starszych oraz założona w 2015 roku Akademia Futbolu SokółW ośmiu grupach szkółki piłkarskiej trenuje grupa ponad 110 młodych sportowców z roczników od 2009 do 2018.

Transfery (lato 2023)

Przybyli:
Łukasz Świst (Błękit Żołynia)
Norbert Podolak (Azalia Wola Zarczycka)
Karol Skuba (Crasnovia Krasne)
Yuriy Shorodok – UKR (Plantator Nienadówka)
Luka Letandze – GEO (Sokół Nisko)

Ubyli:
Jakub Ożóg (KS Wiązownica)

Najnowsze wpisy

Trenerze, dziękujemy!
2024-07-14
Żegnaj, Trenerze
2024-05-23
TG Sokół Sokołów Małopolski vs KS Przybyszówka 3:1 (1:0)
Pewna wygrana z Przybyszówką. Sokół umacnia się na podium.
2024-03-30

Najnowsze komentarze