Klasa Okręgowa Rzeszów 2023/2024

Szesnaście klubów z czterech podkarpackich powiatów powróci w przyszły weekend na zieloną murawę. Wśród nich TG Sokół – po sporych zmianach personalnych i przede wszystkim, pod okiem nowego trenera, którym został Artur Marciniak. W rozwinięciu spróbujemy nieco przybliżyć Wam nadchodzący sezon. Klasa Okręgowa, mimo braku derbowych starć – zapowiada się bardzo interesująco.

Bez „małych” i „większych” derbów

Szesnaście lat temu w rzeszowskiej Klasie Okręgowej zabrakło rezerw przynajmniej jednej z dwóch największych rzeszowskich ekip – Resovii i Stali. Po ubiegłosezonowym awansie „dwójka” z Wyspiańskiego dołączyła do rezerw Stalowców, a honoru Rzeszowa będzie bronić wyłącznie KS Przybyszówka.

Sokołowscy soliści i duże grono faworytów

Gmina Sokołów Małopolski także nie obejrzy w tym sezonie derbowych potyczek na piątoligowym szczeblu. Po spadku Plantatora i Orła TGS został sam w tym gronie, co nie znaczy, że będziemy narzekać na nudę. Bardzo mocne wydają się być w tym roku zespoły Strugu, Włókniarza, Błażowianki i Zaczernia. Sporo oczekuje się po beniaminkach, w tym LKS-ie Jasionka i Błękicie Żołynia, które także zapowiadają się mocne, przynajmniej na papierze. Weryfikacja tych przyjdzie już na boisku. W każdym razie, chętnych do gry w 4. lidze na pewno nie zabraknie.

Największa zagadka? Sokół!

Przyzwyczailiśmy ostatnio kibiców, że Sokołowianie trzymają się blisko czołówki, a w przerwach pomiędzy rundami nie dochodzi do żadnych rewolucji. Pięć lat trenerskiej kadencji Tomasza Brzychczego i prawie trzy – Kamila Jagusiaka dały sporo stabilizacji w zespole. Przy tym dwukrotnie otarliśmy się o grę w czwartej lidze. To lato jest wyjątkowe, bo karuzela transferowa rozkręciła się. I to bardzo mocno. Liczymy jednak na to, że nowa drużyna rozpocznie nowy rozdział, rzecz jasna pozytywny dla piłki nożnej naszego miasteczka. Ale o samych nazwiskach, powitaniach i pożegnaniach opowiemy już w kolejnych wpisach.

Na pierwszy ogień – LKS Trzebownisko

Pierwszym rywalem Sokoła będzie powracający do rzeszowskiej 5. ligi po kilku latach przerwy LKS Trzebownisko, z którym.. skrzyżujemy rękawice w sobotę 12 sierpnia o 17:00. Zapraszamy na trybuny przy Polnej!

Piłkarska Klasa Okręgowa Rzeszów – 1. kolejka

TG Sokół Sokołów Małopolski – LKS Trzebownisko (sobota, 12 sierpnia, 17:00)
Błażowianka Błażowa – Błękit Żołynia
KS Przybyszówka – Jedność Niechobrz
KS Zaczernie – Iskra Zgłobień
LKS Jasionka – Strumyk Malawa
Leśna Wólka Podleśna – Włókniarz Rakszawa
Strug Tyczyn – Sawa Sonina
KS Dąbrówki – Grodziszczanka Grodzisko Dolne

Terminarz (90minut.pl)

Odpowiedz

TG Sokół

TG Sokół to amatorski klub piłkarski z Sokołowa Małopolskiego. I kontynuującym tradycje założonego w 1894 roku miejscowego gniazda Towarzystwa Gimnastycznego Sokół.

W sezonie 2023/2024 piłkarze Sokoła rywalizują w Klasie Okręgowej Rzeszów. Sokół to również drużyna juniorów starszych oraz założona w 2015 roku Akademia Futbolu SokółW ośmiu grupach szkółki piłkarskiej trenuje grupa ponad 110 młodych sportowców z roczników od 2009 do 2018.

Transfery (lato 2023)

Przybyli:
trener Artur Marciniak (Plantator Nienadówka)
Jakub Ożóg (powrót z SMS Resovia)
Maciej Gielar (Stal II Rzeszów)
Damian Szary (Głogovia)
Daniel Mazurek (Plantator)
Andrzej Warzocha (Raniżovia)
Rafał Korbecki (KS Zaczernie)
Tomasz Walat (Wólczanka Wólka Pełkińska)
Rafał Lelek (powrót po kontuzji)
Sylwester Bigdoń (Sokół Kolbuszowa Dolna)

Ubyli:
Konrad Panek (LKS Jasionka)
Hubert Serwatka (Błażowianka)
Adam Kamiński (LKS Jasionka)
Marcin Uram (Herkules Trzebuska)
Michał Uram (Herkules Trzebuska)
Kamil Jagusiak (Herkules Trzebuska)
Mateusz Wilk (KS Stobierna)
Paweł Pieczonka (LKS Trzebownisko)
Łukasz Dudzik (Korona Rzeszów)
Adrian Wójcik (MKS Trzebinia)
Daniel Ziobro (?)

Najnowsze wpisy

Kuba Ożóg zagra w 3-lidze w barwach KS WIązownica
Kuba Ożóg wiosną zagra w 3. lidze!
2024-02-06
Pierwszy sparing dla Azalii!
2024-02-03
Nabór dziewczynek Akademia (roczniki 2014-2018)
Ruszamy z naborem Sokółek do Girls’ Division Akademii!
2024-01-01

Najnowsze komentarze