Klasa Okręgowa Rzeszów 2023/2024

Szesnaście klubów z czterech podkarpackich powiatów powróci w przyszły weekend na zieloną murawę. Wśród nich TG Sokół – po sporych zmianach personalnych i przede wszystkim, pod okiem nowego trenera, którym został Artur Marciniak. W rozwinięciu spróbujemy nieco przybliżyć Wam nadchodzący sezon. Klasa Okręgowa, mimo braku derbowych starć – zapowiada się bardzo interesująco.

Bez „małych” i „większych” derbów

Szesnaście lat temu w rzeszowskiej Klasie Okręgowej zabrakło rezerw przynajmniej jednej z dwóch największych rzeszowskich ekip – Resovii i Stali. Po ubiegłosezonowym awansie „dwójka” z Wyspiańskiego dołączyła do rezerw Stalowców, a honoru Rzeszowa będzie bronić wyłącznie KS Przybyszówka.

Sokołowscy soliści i duże grono faworytów

Gmina Sokołów Małopolski także nie obejrzy w tym sezonie derbowych potyczek na piątoligowym szczeblu. Po spadku Plantatora i Orła TGS został sam w tym gronie, co nie znaczy, że będziemy narzekać na nudę. Bardzo mocne wydają się być w tym roku zespoły Strugu, Włókniarza, Błażowianki i Zaczernia. Sporo oczekuje się po beniaminkach, w tym LKS-ie Jasionka i Błękicie Żołynia, które także zapowiadają się mocne, przynajmniej na papierze. Weryfikacja tych przyjdzie już na boisku. W każdym razie, chętnych do gry w 4. lidze na pewno nie zabraknie.

Największa zagadka? Sokół!

Przyzwyczailiśmy ostatnio kibiców, że Sokołowianie trzymają się blisko czołówki, a w przerwach pomiędzy rundami nie dochodzi do żadnych rewolucji. Pięć lat trenerskiej kadencji Tomasza Brzychczego i prawie trzy – Kamila Jagusiaka dały sporo stabilizacji w zespole. Przy tym dwukrotnie otarliśmy się o grę w czwartej lidze. To lato jest wyjątkowe, bo karuzela transferowa rozkręciła się. I to bardzo mocno. Liczymy jednak na to, że nowa drużyna rozpocznie nowy rozdział, rzecz jasna pozytywny dla piłki nożnej naszego miasteczka. Ale o samych nazwiskach, powitaniach i pożegnaniach opowiemy już w kolejnych wpisach.

Na pierwszy ogień – LKS Trzebownisko

Pierwszym rywalem Sokoła będzie powracający do rzeszowskiej 5. ligi po kilku latach przerwy LKS Trzebownisko, z którym.. skrzyżujemy rękawice w sobotę 12 sierpnia o 17:00. Zapraszamy na trybuny przy Polnej!

Piłkarska Klasa Okręgowa Rzeszów – 1. kolejka

TG Sokół Sokołów Małopolski – LKS Trzebownisko (sobota, 12 sierpnia, 17:00)
Błażowianka Błażowa – Błękit Żołynia
KS Przybyszówka – Jedność Niechobrz
KS Zaczernie – Iskra Zgłobień
LKS Jasionka – Strumyk Malawa
Leśna Wólka Podleśna – Włókniarz Rakszawa
Strug Tyczyn – Sawa Sonina
KS Dąbrówki – Grodziszczanka Grodzisko Dolne

Terminarz (90minut.pl)

Odpowiedz

TG Sokół

TG Sokół to amatorski klub piłkarski z Sokołowa Małopolskiego. I kontynuującym tradycje założonego w 1894 roku miejscowego gniazda Towarzystwa Gimnastycznego Sokół.

W sezonie 2023/2024 piłkarze Sokoła rywalizują w Klasie Okręgowej Rzeszów. Sokół to również drużyna juniorów starszych oraz założona w 2015 roku Akademia Futbolu SokółW ośmiu grupach szkółki piłkarskiej trenuje grupa ponad 110 młodych sportowców z roczników od 2009 do 2018.

Transfery (lato 2023)

Przybyli:
Łukasz Świst (Błękit Żołynia)
Norbert Podolak (Azalia Wola Zarczycka)
Karol Skuba (Crasnovia Krasne)
Yuriy Shorodok – UKR (Plantator Nienadówka)
Luka Letandze – GEO (Sokół Nisko)

Ubyli:
Jakub Ożóg (KS Wiązownica)

Najnowsze wpisy

Żegnaj, Trenerze
2024-05-23
TG Sokół Sokołów Małopolski vs KS Przybyszówka 3:1 (1:0)
Pewna wygrana z Przybyszówką. Sokół umacnia się na podium.
2024-03-30
TG Sokół Sokołów Małopolski (fot. KRTSE Photography)
Błażowa zdobyta! Zadecydował jeden gol
2024-03-24

Najnowsze komentarze