Plany sparingowe Sokoła (zima 2024)

Sparingi TG Sokół Sokołów Małopolski (zima 2024)

Zanim podsumujemy rundę jesienną przedstawiamy Wam listę gier kontrolnych i wszystkich sparingpartnerów podczas zimowego okresu przygotowawczego. Ekipa trenera Artura Marciniaka zagra w luym z Azalią Wola Zarczycka, Piastem Nowa Wieś, Koroną Rzeszów, Głogovią Głogów Małopolski. Z kolei w marcu zmierzy się ze Stalą Nowa Dęba i Resovią U-19. W rozwinięciu więcej o zimowych przeciwnikach TG Sokół.

Azalia Wola Zarczycka – Klasa Okręgowa Stalowa Wola

Termin: 3.02.2024

Piąta na półmetku sezonu drużyna w stawce stalowowolskiej grupy Klasy Okręgowej zadebiutowała na tym szczeblu w 2020 roku. I jak się okazuje, zadomowiła się w piątej lidze całkiem nieźle. W Woli Zarczyckiej postawiono na kilka dobrze nam znanych nazwisk. Przede wszystkim są to Patryk Sobuś i Daniel Ziobro. Zasłużeni dla Sokoła piłkarze: Daniel, z blisko 150 występami i 24 golami w naszych barwach i Patryk – z 99 i 42 golami. W kadrze Azalii mamy też m.in. znanego nam z gry w Sawie Sonina bramkostrzelnego Damiana Rataja, ogranego na poziomie 4. ligi bramkarza Damiana Albrychta i defensora Kamila Kmiotka oraz ex-piłkarza 3-ligowej Resovii Dawida Bieniasza.

Piast Nowa Wieś – Klasa A Rzeszów

Termin: 10.02.2024

Wicelider rzeszowskiej grupy Klasy A powoli wraca do dawnej formy. Do niedawna nasz regularny ligowy przeciwnik po 10 latach banicji w A, a nawet w B-klasie na wiosnę powalczy o powrót do Klasy Okręgowej. A przypomnijmy, jest to klub, który może się pochwalić m.in. grą w 4. lidze.

W Nowej Wsi również natkniemy się na sokole akcenty. W barwach Piasta gra Krystian Rembisz, w przeszłości grający jako napastnik naszego klubu. Z innych znanych nazwisk warto przypomnieć postać Siergieja Siwyja (ex-Strug, Korona Rzeszów, Sokół Sieniawa). Oraz aż czterech innych byłych graczy Strugu Tyczyn – Dominika Ferenca, Kamila Żuczka, Mariusza Kamińskiego i Konrada Banasia. Najciekawsze jest jednak to, że 53-letni trener, popularny „Perła” Paweł Kloc, jedna z ikon rzeszowskiej Stali wciąż pojawia się na murawie. Pawła Kloca pamiętamy osobiście chociażby z występów w barwach LKS Trzebownisko przeciwko Sokołowi.

Korona Rzeszów – 4. liga podkarpacka

Termin: 17.02.2024

Z Koroną mierzyliśmy się już latem, gdy w sparingu pokonaliśmy drużynę z rzeszowskiego Załęża 0:1 na jej terenie. Sezon 2023/2024 nie jest póki co dla Koroniarzy łaskawy i załęski team zamyka póki co tabelę podkarpackiej 4. ligi. Mimo tego będzie to dla nas bardzo wartościowy sparingpartner, bo w jej składzie nie brakuje ciekawych nazwisk. Tu również nie brakuje zawodników, którzy prezentowali się w Sokole. Chodzi o pochodzącego z Podhala Łukasza Dudzika, który grał dla Sokoła jeszcze w poprzednim sezonie.

Głogovia Głogów Małopolski – 4. liga podkarpacka

Termin: 24.02.2024

Kolejny na naszej liście czwartoligowiec. Głogovia od dobrych kilku lat jest w górnej połowie stawki 4. ligi podkarpackiej, a w jej barwach mamy oczywiście kolejnych ex-Sokołów, czyli Grzegorza Płonkę i Kamila Pileckiego. „Gienio” w przeciągu 80 ligowych meczów dla TGS został jednym z najskuteczniejszych graczy ostatnich lat. Aż 54-krotnie wpisywał się tutaj na listę strzelców. Kamil w 63 meczach, 16-krotnie zapisał się jako strzelec i był kluczową postacią naszej ekipy. Barwy Głogovii reprezentuje też nasz były golkiper Bartłomiej Flejszar.

Głogovia to również m.in. doświadczony Tomasz Płonka (ex-Stal Stalowa Wola, Izolator Boguchwała czy Stal Rzeszów) i Mirosław Kmiotek (ex-Resovia, Wisłoka Dębica, Wisła Sandomierz). Pierwszy z nich ma za sobą liczne występy na drugim szczeblu rozgrywek, z kolei drugi – na trzecim.

Stal Nowa Dęba – Klasa Okręgowa Stalowa Wola

Termin: 2.03.2024

W dalszej kolejności wędrujemy po mapie w kierunku północy. Stal Nowa Dęba, czyli kolejny rywal występujący na co dzień w grupie Stalowa Wola Klasy O to klub o bardzo ciekawej historii, choć swoje lata świetności i największe sukcesy przypadły w Nowej Dębie (podobnie jak w Sokołowie) na kilkadziesiąt lat wstecz. Starsi kibice Stali na pewno jeszcze długo będą wspominać mecz 1/16 finału Pucharu Polski z 1979 roku przeciwko Wiśle Kraków, w którym Biała Gwiazda okazała się lepsza dopiero po rzutach karnych.

Ze Stalą graliśmy w przeszłości nie tylko w lidze, ale też w sparingach. Ostatni miał jednak miejsce ponad 10 lat temu, jeszcze w czasie gdy opiekunem TG Sokół był Jerzy Daniło. Wtedy to minimalnie lepsi okazali się Stalowcy, którzy wygrali 4:3. Dla Sokoła trafiali wtedy Hubert Kuca, Dominik Węglowski i Michał Marszał.

Resovia U-19 – Liga wojewódzka juniorów

Termin: 9.03.2024

Na sam koniec tuż przed startem ligi zagramy z młodzieżową ekipą Resovii. Będzie to szczególny mecz dla Kuby Ożoga, który zagra przeciwko swoim jeszcze do niedawna kolegom z drużyny. I tradycyjnie możemy spodziewać się ekipy grającej techniczny, efektowny futbol.

Z kim graliśmy podczas poprzedniego okresu przygotowawczego możesz sprawdzić tutaj.

Odpowiedz

TG Sokół

TG Sokół to amatorski klub piłkarski z Sokołowa Małopolskiego. I kontynuującym tradycje założonego w 1894 roku miejscowego gniazda Towarzystwa Gimnastycznego Sokół.

W sezonie 2023/2024 piłkarze Sokoła rywalizują w Klasie Okręgowej Rzeszów. Sokół to również drużyna juniorów starszych oraz założona w 2015 roku Akademia Futbolu SokółW ośmiu grupach szkółki piłkarskiej trenuje grupa ponad 110 młodych sportowców z roczników od 2009 do 2018.

Transfery (lato 2023)

Przybyli:
Łukasz Świst (Błękit Żołynia)
Norbert Podolak (Azalia Wola Zarczycka)
Karol Skuba (Crasnovia Krasne)
Yuriy Shorodok – UKR (Plantator Nienadówka)
Luka Letandze – GEO (Sokół Nisko)

Ubyli:
Jakub Ożóg (KS Wiązownica)

Najnowsze wpisy

Żegnaj, Trenerze
2024-05-23
TG Sokół Sokołów Małopolski vs KS Przybyszówka 3:1 (1:0)
Pewna wygrana z Przybyszówką. Sokół umacnia się na podium.
2024-03-30
TG Sokół Sokołów Małopolski (fot. KRTSE Photography)
Błażowa zdobyta! Zadecydował jeden gol
2024-03-24

Najnowsze komentarze