Historia zatacza koło. Łukasz Świst ponownie w Sokole!

Łukasz Świst (TG Sokół Sokołów Małopolski)

Przyszła pora by ogłosić Wam nasz pierwszy piłkarski transfer. Na wiosnę zobaczymy w naszych barwach Łukasza Śwista, 30-letniego stopera/obrońcę, który ostatnią rundę spędził w szeregach ligowego przeciwnika – Błękicie Żołynia. To nie pierwszy raz, gdy Rzeszowianin będzie reprezentować TGS. Witamy ponownie. Po równo 10 latach!

Punkt zwrotny dla TGS w 2014

Cofnijmy się na chwilę w czasie. Mamy 2014 rok. Grający w roli beniaminka Sokoły mają za sobą ciężką rundę i z jedenastoma oczkami na koncie wyprzedzają w tabeli tylko Włókniarza Rakszawa. Dochodzi do zmiany trenera, którym zostaje Tomasz Brzychczy, a w trakcie zimowej przerwy dołącza m.in. 20-letni wychowanek Resovii. Mowa o 20-letnim Łukaszu, dla którego jest to pierwsze przetarcie z piłką poza macierzystym klubem. Kibice, którzy śledzą wyniki Sokołów od dłuższego czasu wiedzą, że wiosna w wykonaniu naszego zespołu była bardzo udana, udało się zapewnić utrzymanie, a swój całkiem spory wkład miał w to m.in. nasz świeżo upieczony transferowy bohater. Tym bardziej cieszymy się, że kolejny raz jeden z braci Świstów będzie współtworzyć naszą linię defensywy.

Ligowe doświadczenie w cenie

W kolejnych latach Łukasz ogrywa się m.in. w 3-ligowej Resovii, gdzie notuje blisko 50 występów. Oprócz tego występuje dla 4-ligowych: Sawy Sonina, KS Wiązownica, Głogovii, Sokoła Kolbuszowa Dolna i Stali Łańcut. Stamtąd trafia jeszcze do LKS-u Wola Dalsza (Klasa Okręgowa), Lechii Sędziszów Małopolski (4. liga podkarpacka) i Żołyni (Klasa Okręgowa). I to właśnie na doświadczenie Łukasza będzie dla nas niezwykle cenne.

Jeśli mówimy o Łukaszu Świście to warto oczywiście wspomnieć o dwóch pozostałych braciach, którzy także mieli spory wkład w historię Sokoła: Patryku i Sławku.

Łukasz Świst (TG Sokół Sokołów Małopolski)

Narodowość
polPolska
Pozycja
Obrońca
Kluby
Resovia, TG Sokół, Sawa, Resovia, KS Wiązownica, Głogovia, Sokół Kolbuszowa Dolna, Stal Łańcut, LKS Wola Dalsza, Błękit Żołynia
Debiut w TGS
23.03.2014 (TG Sokół - Grodziszczanka 3:0)
Height
185
Weight
80
Obecna drużyna
TG Sokół Sokołów Małopolski
Wiek
30

Odpowiedz

TG Sokół

TG Sokół to amatorski klub piłkarski z Sokołowa Małopolskiego. I kontynuującym tradycje założonego w 1894 roku miejscowego gniazda Towarzystwa Gimnastycznego Sokół.

W sezonie 2023/2024 piłkarze Sokoła rywalizują w Klasie Okręgowej Rzeszów. Sokół to również drużyna juniorów starszych oraz założona w 2015 roku Akademia Futbolu SokółW ośmiu grupach szkółki piłkarskiej trenuje grupa ponad 110 młodych sportowców z roczników od 2009 do 2018.

Transfery (lato 2023)

Przybyli:
Łukasz Świst (Błękit Żołynia)
Norbert Podolak (Azalia Wola Zarczycka)
Karol Skuba (Crasnovia Krasne)
Yuriy Shorodok – UKR (Plantator Nienadówka)
Luka Letandze – GEO (Sokół Nisko)

Ubyli:
Jakub Ożóg (KS Wiązownica)

Najnowsze wpisy

Trenerze, dziękujemy!
2024-07-14
Żegnaj, Trenerze
2024-05-23
TG Sokół Sokołów Małopolski vs KS Przybyszówka 3:1 (1:0)
Pewna wygrana z Przybyszówką. Sokół umacnia się na podium.
2024-03-30

Najnowsze komentarze