Remis w strugach deszczu

Pewnym już ligowego awansu piłkarzom z Sokołowa przyszło się dzisiaj zmierzyć z broniącą się jeszcze przed spadkiem Zabajką. Mecz rozgrywany był przy dużych opadach deszczu, co wpłynęło na ogólny obraz gry obu drużyn. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1 (1:0), co można uznać za sprawiedliwy wynik, biorąc pod uwagę wszystkie sytuacje.

Początek spotkania był ze strony piłkarzy Sokoła bardzo chaotyczny, co skutkowało groźnymi sytuacjami gości z Zabajki. Przemoknięta murawa sprawiła, że byliśmy świadkami błędów piłkarzy obu drużyn, jednak kluczowa dla naszych zawodników okazała się akcja z 17 minuty meczu, kiedy po kiksie bramkarza Zabajki futbolówkę do bramki wpakował nasz młody zawodnik – Krystian Kołodziej. Jest to pierwszy gol tego zawodnika w barwach seniorów Sokoła! Kolejne minuty to przede wszystkim liczne faule i wymiana ciosów z obu stron, jednak ostatecznie wynik nie uległ do przerwy zmianie.

Po nieco słabej pierwszej połowie i sporym zagrożeniu ze strony Zabajki przyszła pora na bardziej poukładane akcje drużyny Sokoła, jednak przy szansach na podwyższenie wyniku i postawienie kropki nad “i” brakowało nieco szczęścia i jednego celnego podania. O losie meczu zadecydowała kontra gości po niemal stuprocentowej sytuacji Sokołów, która zakończyła się rzutami rożnymi i ostatecznie bramką zdobytą na raty przez piłkarza Zabajki (79 minuta spotkania). Dziękujemy kibicom, którzy mimo wyjątkowo brzydkiej aury pojawili się na naszym stadionie, aby obejrzeć zmagania Sokoła!

TG Sokół – KP Zabajka 1:1 (1:0)
Bramki dla TGS: Krystian Kołodziej (17′)

Skład TG Sokół: G.Kwiecień, D.Węglowski R.Siłakowski, Ł.Dec, M.Darocha (18’Ł.Kościółek) K.Kozak (74′ M.Rząsa) Ł.Nizioł, H.Kuca (46′ L.Ciupak) K.Kołodziej, Kacper Nowak (65′ M.Kania), Karol Nowak

Już za tydzień o godzinie 11:00 TG Sokół rozegra ostatni mecz w tym sezonie. Przeciwnikiem będzie Granit Wysoka Strzyżowska. Mecz w Wysokiej Strzyżowskiej zapowiada się ciekawie, chociaż obie drużyny będą grać jedynie o prestiż.

Z zakończonych już spotkań wyróżnić trzeba przede wszystkim wysokie wygrane Bratka (z Plonem) i Piasta z Victorią (7:1). Oznacza to jedno: na rozstrzygnięcie kto będzie drugim beniaminkiem w Klasie Okręgowej z naszej grupy Klasy A poczekamy do ostatniej kolejki! Marzenia o awansie opuściły Hermanową, która w słabym stylu przegrała 1:4 z Koroną Rzeszów, co plasuje zespół Hermana dopiero na 6 pozycji ligowej, co jest wyjątkową niespodzianką po świetnej rundzie jesiennej tego zespołu. Swoje niewielkie szanse pogrzebał także Aramix, któremu odebrał punkty na wyjeździe zespół Czarnych Czudec (1:1). Na nic się to zdało piłkarzom z Czudca, których ten jeden punkt nie urządza i w przyszłym sezonie do tej miejscowości zawita Klasa B. Podobnie będzie w Budach Głogowskich, które szans na utrzymanie pozbawił dzisiaj Piast. Wcześniej z ligą pożegnała się Iskra Zgłobień i Sokół Grodzisko. Pełną pulę w meczu pocieszenia pomiędzy Iskrą i Sokołem zdobyli goście z Grodziska, jednak nie zmieniło to nic w sytuacji naszego imiennika.

Zimowit po remisie z Granitem (2:2) idzie łeb w łeb w tabeli ligowej z naszym dzisiejszym ligowym rywalem. I chociaż obie drużyny zajmują kolejno piąte i szóste miejsce od końca, to nie mogą się w tej chwili czuć bezpieczne. Ich los zależy od sytuacji w Klasie Okręgowej i od tego, która drużyna spadnie do Klasy A. W tej chwili może więc zostać zdegradowanych od czterech do sześciu zespołów.

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com