Akademia U-8 druga na półmetku Ligi Cetnarskiego!

Wysokim drugim miejscem w rozegranym wczoraj w Nowej Dębie turnieju zakończył się wczorajszy występ grupy U-8 naszej Akademii. Nasi młodzi piłkarze wygrali trzy z czterech meczów, ulegając jedynie późniejszemu zwycięzcy – AP Piłkarskie Nadzieje I Mielec. Sokół reprezentowali w Nowej Dębie: Bartek Mączka, Marek Kawa, Antek Skubisz, Sebastian Mazgaj, Kuba Pasierb, Radek Kuca, Kuba Rusin, Bartek Ożóg, Filip Baran, Franek Zdeb, Karol Matuła, Kacper Rząsa i Bartek Sudoł. Gratulujemy wyniku! Warto dodać, że na najlepszego gracza nowodębskiego turnieju został wybrany Antek Skubisz, a po dwa trafienia (oprócz Antka) zanotowali Sebastian Mazgaj i Radek Kuca.

Galeria (fot. Paweł Rusin)

AF TG Sokół Sokołów MałopolskiAP Piłkarskie Nadzieje II Mielec 2:1 (1:1)

Bramki: Radek Kuca, Sebastian Mazgaj

Tym razem to od “dwójki” z Mielca Sokoły rozpoczęły zmagania. Mielecka drużyna rozpoczęła od prowadzenia, ale drużyna z Sokołowa odwróciła losy meczu po golach Radka Kucy i Sebastiana Mazgaja. Wartą uwagi jest bramka Radka, który trafił z 15 metrów bezpośrednio z rzutu wolnego.

AF TG Sokół Sokołów MałopolskiAP Piłkarskie Nadzieje I Mielec 1:3

Bramki: Antek Skubisz

W meczu z faworytem Sokół niestety uległ graczom z Mielca, ale jak się później okazało, bramka Antka Skubisza była jedynym trafieniem, które tego dnia wpadło do siatki lidera z AP Piłkarskie Nadzieje!

AF TG Sokół Sokołów MałopolskiOrlik SOSiR Nowa Dęba 1:0 (0:0)

Bramki: Radek Kuca

Mecz z gospodarzem z Nowej Dęby był trudny, a o trzech punktach zadecydował rzut karny strzelony przez Radka Kucę, którego wcześniej faulowali gracze z SOSiR-u.

AF TG Sokół Sokołów MałopolskiKolbuszowianka Kolbuszowa 2:0

Bramki: Antek Skubisz, Sebastian Mazgaj

Tym razem rówieśnicy z Kolbuszowej okazali się o wiele trudniejszym rywalem, a o zwycięstwie zadecydowały akcje, w których bramki zdobywali Antek i Sebastian.

Podsumowując nasza drużyna zagrała bardzo dobry turniej. Każdy mecz stał na wysokim poziomie, dużo było walki w środkowej strefie boiska i chociaż tym razem udało się ustrzelić nieco mniej bramek niż ostatnio, to dzięki dobrej grze wskakujemy na drugie miejsce w lidze. Przed nami jeszcze dwa turnieje – w Mielcu (26 maja) i finał w Kolbuszowej (1 czerwca).

Komplet wyników

AP Mielec II – AF TG Sokół 1:2
AP Mielec I – Kolbuszowianka 5:0
Kolbuszowianka – SOSiR Nowa Dęba 0:5
AF TG Sokół – AP Mielec I 1:3
AP Mielec I – AP Mielec II 8:0
SOSiR Nowa Dęba – AF TG Sokół 0:1
AF TG Sokół – Kolbuszowianka 2:0
AP Mielec II – SOSiR Nowa Dęba 2:6
SOSiR Nowa Dęba – AP Mielec I 0:2
Kolbuszowianka – AP Mielec II 3:3 (k. 2:1)

Tabela:

Relacja z poprzedniego turnieju (sokołowskiego)

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com