Bardzo trudny rywal na drodze Sokoła!

W tym tygodniu przed seniorami Sokoła stoi niemałe wyzwanie, a jest nim wyjazd do Niechobrza, gdzie w sobotę o 17:00 Sokołowianie zagrają z liderem rozgrywek – Jednością. Sobotni termin meczu nie koliduje na szczęście z występami juniorów młodszych, którzy podczas najbliższej kolejki pauzują.

Faworytem sobotniego meczu będą gospodarze z Niechobrza. Zespół Jedności może być już niemal pewny awansu do IV ligi, w której występował już rok temu. Po 22 kolejkach 14-punktowa przewaga nad Stobierną jest do stracenia już chyba tylko teoretycznie. W praktyce Jedność prezentuje się na wiosnę jeszcze lepiej niż jesienią, a dowodem tego jest znakomita seria 4 zwycięstw z rzędu. Jeśli chodzi o porażki, to ostatnią Niechobrzanie zanotowali w 3 kolejce (czyli nie przegrali od 19 kolejek!). Gratulujemy (bo sprawa awansu jest już właściwie na 100 procent rozstrzygnięta), chociaż mamy nadzieję, że Sokół stać na skuteczną walkę o punkty i rewanż za jesienną porażkę na własnym boisku 1:2. O ile Jedność ma już pokaźną zaliczkę, to nasza drużyna wciąż walczy o utrzymanie bezpiecznej przewagi nad piątoligowym “kotłem”.

Jeśli chodzi o statystyki jutrzejszego przeciwnika, to świadczą przede wszystkim o wykorzystaniu atutu własnego boiska. Jedność nie przegrała w tym sezonie na własnym boisku ani jednego spotkania, raz remisowała, zwyciężając aż 10-krotnie. Jedność łącznie wygrała 17 meczów, 3 zremisowała, a 2 razy musiała uznać wyższość rywala. Lider w 22 meczach stracił zaledwie 17 bramek, co dobrze świadczy o defensywie tego zespołu. Jednocześnie ofensywa Niechobrza zapisała na swoje konto 43 trafienia. Jak widać jest to zdecydowanie najrówniej grający, jak i zdecydowanie najlepszy zespół tego sezonu. O punkty będzie ciężko, przed nami trudne zadanie, ale na pewno wykonalne! To jednak zależy od nas samych, dlatego liczymy na dobry mecz naszej drużyny!

Juniorzy młodsi w tym tygodniu pauzują, ale wiemy, że na pewno nie stracą po najbliższej kolejce fotelu lidera Klasy Okręgowej.

Jedność Niechobrz – TG Sokół (jutro, 17:00, w Niechobrzu)

Zbiórka: 14:50, Wyjazd: 15:00

Strona rywala: www.jednosc.futbolowo.pl

Program 23 kolejki Klasy Okręgowej:

sobota (9 maja)
Jedność Niechobrz – TG Sokół 1:1 (0:1)
Jawor Krzemienica – Stal II Rzeszów 5:1 (3:0)

niedziela (10 maja)
Orzeł Wólka Niedźw. – KS Dąbrówki 1:3 (0:0)
Start Brzóza Stad. – Wisłok Strzyżów (16:30) RELACJA NA ŻYWO
KS Stobierna – Bratek Bratkowice (17:00)
LKS Trzebownisko – KP Zabajka (17:00)
Dynovia Dynów – Astra Medynia Głog. (17:00)
Resovia II – Grodziszczanka (17:00)

Oprócz meczu Sokoła z Jednością w sobotę czeka nas jeszcze mecz Jawora z rezerwami Stali. Stal sprawiła w poprzednim tygodniu niemałą sensację, zwyciężając Grodziszczankę 4:3. Jak widać, młodzieżowcy klubu z Hetmańskiej jeszcze nie złożyli broni, choć o utrzymanie będzie im niezwykle ciężko. Jawor będzie dla Stali trudnym rywalem, choć personalnie mocny zespół Krzemienicy nie wstrzelił się zbyt dobrze w sezon i gra raczej w kratkę. Przed sezonem można było typować Jawor do gry o awans. Rzeczywistość jest trochę inna i Jawor powinien w tej chwili bardziej uważać na swoje “tyły”.

W niedzielę zagrają między innymi – nasz ubiegłotygodniowy rywal – Orzeł (przeciwko Dąbrówkom). Drużyna z Wólki zdaje się być w tym meczu faworytem. W innym meczu do Brzózy Stadnickiej wyjedzie Wisłok Strzyżów, który jest w tej chwili bezpośrednim rywalem Sokoła w walce o trzecie miejsce. Dla Startu będzie to trudne spotkanie, ale jeżeli Brzózanie myślą jeszcze o utrzymaniu, to powinni je po prostu wygrać.

W innym meczu do Stobiernej zawita Bratek, ale pomimo dużej przewagi Stobiernej nad rywalem, zwycięstwo faworyzowanego KS nie musi być tak oczywiste, bo Bratek potrafił w tym sezonie sprawić kilka solidnych niespodzianek. W starciu LKS Trzebownisko – KP Zabajka zdecydowanym faworytem będzie ekipa Pawła Kloca, która znalazła w końcu formę, w przeciwieństwie do Zabajki, która wiosną zdobyła zaledwie 2 punkty i jeśli tak dalej pójdzie – beniaminek i rewelacja jesieni pożegna się po rocznej przygodzie z Okręgówką. W ostatnich dwóch meczach Dynovia podejmie na własnym boisku Astrę (gospodarze zdają się być faworytami) oraz Resovia (z Grodziszczanką). W tym ostatnim meczu Resovia powinna być bardziej zdeterminowana, bo walczy o nadrobienie strat do bezpiecznej strefy, podczas gdy Grodzisko Dolne znajduje się na bezpiecznym 6 miejscu w tabeli.

Program 20 kolejki Klasy Okręgowej (junior młodszy):

sobota (9 maja)
Pogoń Leżajsk – Wisłok Wiśniowa 8:1
Dynovia Dynów – Strug Tyczyn 3:1
Izolator Boguchwała – Stal Łańcut 3:4
Głogovia Głogów – KS Przybyszówka 2:7
Grodziszczanka – Orły Rzeszów 1:0
Victoria Budy Głog. – Strumyk Malawa 7:1
TG Sokół (pauzuje)

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com
2 odpowiedzi
    1. RyanTG

      Dużo rzeczy się na to składa. W pierwszej kolejności piszę o Sokole i o meczach Sokoła (wiadomo). Jeśli zostaje coś czasu (i weny), to wtedy powstają zapowiedzi dla całej rzeszowskiej Okręgówki.