Beniaminek z Niebylca kolejnym rywalem Sokoła

Po blisko 5 latach przerwy Sokoły ponownie zawitają do Niebylca, gdzie w sobotę o 16:00 zagrają z tamtejszym Aramixem. Póki co, sytuacja rywala, mimo, że do końca rozgrywek pozostało jeszcze wiele spotkań, mocno się skomplikowała, a niebylecka drużyna ma na koncie tylko jeden punkt. Możemy się spodziewać dwóch rzeczy. Tego, że rywale będą zdeterminowani, by po raz pierwszy zapunktować przy własnej publiczności oraz tego, że w Niebylcu boisko nie będzie sprzyjać szybkiej, technicznej grze, na co wpływ ma wyjątkowo deszczowa, jak na wrzesień aura.

Obie ekipy do spotkania przystąpią w zgoła odmiennych nastrojach. Sokół po zwycięstwie z Błękitem zaatakuje ligowe podium i będzie chciał kontynuować passę meczów bez porażki. Z kolei sytuacja Aramixu po pechowej porażce w Dynowie (strata bramki z rzutu karnego w doliczonym czasie), w połączeniu z ostatnim miejscem w tabeli nie może w Niebylcu nikogo zadowalać. Jak do tej pory niebylecki GKS punktował w Soninie, gdzie padł remis 1:1. A mogło zacząć się zupełnie inaczej, bo w debiutanckim meczu Aramix prowadził w Błażowej już dwiema bramkami, by ostatecznie ulec Błażowiance 2:3. Oprócz tego GKS minimalnie przegrywał ze Stobierną (0:1), Jednością (1:2), Crasnovią (2:4) i Resovią II (1:3).

Jeśli chodzi o letnie transfery ligowego beniaminka to do drużyny z Niebylca dołączyło dwóch graczy – 19-letni środkowy pomocnik Marcin Dobrzański (ostatnio Wisłok Wiśniowa) oraz 28-letni napastnik Artur Róg. Jedynym ubytkiem jest odejście Łukasza Brożka, który trafił do V-ligowej Iskry Przysietnica. Wśród bardziej doświadczonych graczy GKS-u można wymienić postać pomocnika Mateusza Telesza, który w przeszłości, w sezonie 2011/2012 zanotował rundę w III-ligowym Strumyku Malawa.

Według informacji z serwisu Aramixu, historia klubu ma swoje korzenie w drużynie LZS Jawornik, która powstała na początku lat 90-tych, a w chwili zgłoszenia się do rozgrywek Klasy B zmieniła nazwę na Aramix Niebylec. W sezonie 2002/2003 drużyna z Niebylca zanotowała historyczny awans do Klasy A, a 14 lat później, w ubiegłym sezonie, do Klasy Okręgowej. Z Sokołem GKS mierzył się w lidze tylko czterokrotnie, w ramach Klasy A, gdzie dwukrotnie wygrywał Sokół, raz padł remis, a podczas ostatniego starcia, w sezonie 2012/2013, w którym TGS uzyskał awans do Klasy Okręgowej, górą była ekipa z Niebylca. Łączny bilans bramkowy to 6:5 na korzyść Sokoła.

2009/2010 (Klasa A)
Aramix Niebylec – TG Sokół 1:2
TG Sokół – Aramix Niebylec 1:1

2012/2013 (Klasa A)
Aramix Niebylec – TG Sokół 1:2
TG Sokół – Aramix Niebylec 1:2

Aramix Niebylec – TG Sokół Sokołów Małopolski

(dzisiaj, 16:00, w Niebylcu)

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com