Bezpośrednia batalia o drugie miejsce!

Niezależnie od dzisiejszego wyniku w meczu z Wisłokiem Strzyżów, ten sezon zaliczymy do bardzo udanych. Sokoły, choć do końca terminarza pozostało jeszcze dwie kolejki, zapewniły sobie przynajmniej trzecie miejsce na podium, ale to nie wszystko, bo wygrana w Malawie pozwoliła nam wskoczyć na pozycję wicelidera. Teraz zmierzymy się bezpośrednio z Wisłokiem, który także ma ochotę na zakończenie rozgrywek na pozycji tuż za Głogovią. Początek pojedynku Sokoła w Strzyżowie już dzisiaj o 17:00. Wszystkich, którzy nie będą mogli pojawić się na naszym meczu zapraszamy do śledzenia tekstowej relacji na żywo, którą poprowadzi Grzegorz Bober ze Strzyżowa.

Obecny sezon dał nam już większość odpowiedzi. Wiemy, że w IV lidze zagra po wakacjach Głogovia, która z 9 punktami przewagi zapewniła sobie promocję do ligi wyżej na dwie kolejki przed końcem. Z ligą pożegnały się drużyny Wisłoka Czarna i KS-u Przybyszówka, a o przetrwanie walczą już tylko trzy zespoly – Sawa Sonina, LKS Trzebownisko i Grodziszczanka. Utrzymanie zapewni sobie tylko jedna, ale możemy być świadkami tego, że wszystko może rozstrzygnąć się w ostatniej kolejce. Z kolei na górze tabeli, gdzie panuje większy “tłok” jest ciekawiej, a sporo uwagi będzie poświęcone rywalizacji właśnie o drugie miejsce.

Póki co, ligowe zmagania z Wisłokiem Strzyżów wspominamy raczej dość dobrze. Na jesień, gdy padło aż 7 goli, zwyciężyliśmy na boisku w Sokołowie 5:2, a sam mecz mógł się podobać. Wcześniej, zanotowaliśmy bezbramkowy remis na własnym boisku i zwycięstwo 3:0 na terenie rywala. Tym razem jednak warto mieć na uwadze, że klub ze Strzyżowa wzmocnił się kilkoma naprawdę solidnymi zawodnikami, którzy stworzyli drużynę wyjątkowo dobrą w ofensywie, ale słabszą w grze obronnej, co potwierdzają ostatnie wyniki strzyżowskich piłkarzy. W przekroju całego sezonu Wisłok ustrzelił aż 74 bramki, tak więc nawet, gdyby zaliczyć naszej drużynie stracone walkowerem pięć trafień, to i tak Wisłok miałby na swoim koncie o pięć goli więcej. Nieco słabiej jest w obronie, a wszystko przez hokejowe rezultaty meczów m.in. z Dąbrówkami (7:4) czy LKS Trzebownisko (5:4), co daje w tej chwili 45 straconych goli. Strzyżowianie, podobnie jak Sokół wygrywali dotychczas szesnastokrotnie, jednak dwa punkty przewagi, które ma nad Wisłokiem Sokół to efekt dwóch remisów więcej naszej drużyny. Co ciekawe, gdyby zliczyć tylko i wyłącznie mecze wiosenne, to sytuacja w tabeli byłaby niemal identyczna jak w całych rozgrywkach, tj. dwa “oczka” przewagi TGS nad Strzyżowem.

Wracając do transferów i ogólnie kadry Wisłoka, to można zauważyć, że rywale wierzyli po przerwie zimowej we włączenie się do walki o awans, co jednak przekreśliły dwie bezpośrednie porażki z Głogovią i wpadki, jak ta z ostatniego meczu, gdy Wisłok tracił punkty w Grodzisku Dolnym. Wisłok Strzyżów zimą wzmocniło czterech zawodników: bramkarz Mateusz Toporowski (Sokół Kolbuszowa Dolna, a wcześniej zawodnik m.in. rzeszowskiej Stali, Polonii Przemyśl i Piasta Tuczempy), doświadczony pomocnik Adam Bukała (KS Przybyszówka, ale grający także w wyższych ligach – w Orle Przeworsk czy Resovii). Do grona piłkarzy Wisłoka dołączyło także dwóch zawodników z Ukrainy – Ihor Jacenkiw – 32-letni napastnik w przeszłości występujący w Przełomie Besko i Orle Przeworsk. Drugim Ukraińcem w barwach Wisłoka jest obrońca Ihor Ostrówka, który w Polsce występował w MKS Kańczuga, a wcześniej grywał m.in. dla Pogoni Lwów. Wśród tegorocznych ubytków można wyróżnić pięciu graczy: Kamila Adamczaka, Marcina Warchoła, Sławomira Majewskiego, Łukasza Gorczycę oraz Damiana Bobera. Wisłok bez zmian prowadzi, także w tej rundzie trener Szymon Grabowski.

Seniorzy:

Wisłok StrzyżówTG Sokół Sokołów Małopolski

(dzisiaj, 17:00, w Strzyżowie)

Zbiórka zawodników: 14:25

Program 29. kolejki Klasy Okręgowej seniorów:

sobota (11 czerwca)
Wisłok Strzyżów – TG Sokół Sokołów Małopolski (17:00) – relacja na żywo
Resovia II Rzeszów – Strumyk Malawa (17:00)
Sawa Sonina – Wisłok Czarna (17:00)
Głogovia Głogów Małopolski – KS Przybyszówka (17:00)
Błażowianka Błażowa – Bratek Bratkowice (17:00)
Astra Medynia Głogowska – LKS Trzebownisko (17:00)
KS Stobierna – KS Dąbrówki (17:00)
Dynovia Dynów – Grodziszczanka (17:00)

 

 

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com