Błażowianka zawita w środę do Sokołowa!

Beniaminek z Błażowej będzie środowym rywalem Sokoła w ramach 3 kolejki rzeszowskiej Klasy Okręgowej. Rywale powracają na V poziom rozgrywek po kilkuletniej przerwie i na pewno będą robić wszystko, by w naszej grupie pozostać. Początek spotkania o 17:00 na stadionie w Sokołowie. Zapraszamy!

Minęło wiele lat od momentu, w którym drużyna z Sokołowa przystępuje do pojedynku z pozycji lidera V ligi. Wygrana w Medyni sprawiła, że mamy jako zespół identyczny bilans punktowy, ale jedna bramka więcej na koncie zadecydowała o tym, że to my jesteśmy w tej chwili na pierwszym miejscu (na drugim plasuje się Głogovia, z którą zmierzymy się już w niedzielę).

Błażowianka to klub, który przez szereg lat występował na poziomie Klasy Okręgowej, z którą rozstał się w sezonie 2012/2013, tym samym wymijając się z naszym klubem, który akurat wtedy zwyciężył w rozgrywkach Klasy A. Sama Błażowianka powstała w 1923 roku (z sekcjami siatkówki, lekkiej atletyki i koszykówki). Piłka nożna pojawiła się w Błażowej kilka lat później, a w rozgrywkach PZPN Błażowianka uczestniczyła od końca lat 50-tych zaczynając od Klasy C przez ówczesną Klasę B i A po Klasę Okręgową, w której Błażowianka występowała z roczną przerwą przez ponad dziesięć lat 2000-2013.

Pierwszy znany póki co pojedynek drużyny z Sokołowa i Błażowej to mecz z sezonu 1992/1993, w którym Sokołowianka wywiozła punkty po zwycięstwie w Błażowej 3:2. W rewanżu lepsi byli zawodnicy Błażowianki (2:1). Z Błażowianką Sokołowianka i Sokół spotykały się łącznie 14 razy (w Klasie Okręgowej). Sokołowskie drużyny wygrywały 5 razy. Tylko raz w meczach obu drużyn padał remis, natomiast Błażowianka zwyciężała aż 8 spotkań. Bilans bramkowy wypada na korzyść Błażowej – 29:22. Jest więc co poprawiać, co mamy nadzieję się uda.

W poprzednim sezonie Błażowianka awansowała z pierwszego miejsca z łańcuckiej grupy Klasy A, zostawiając w tyle m.in. Wisłok Czarna, Błękit Żołynia, Start Borek Stary czy Włókniarza Rakszawa, wygrywając 17 z 26 spotkań (bilans bramkowy 59:26). Wiele wskazuje na to, że w przerwie letniej zespół nie przeżył rewolucji i będzie kontynuować grę składem zbliżonym do tego z ubiegłego sezonu.

W tegorocznej lidze rywale spisują się poprawnie. W pierwszej kolejce zdobyli wyjazdowy punkt po bezbramkowym remisie w meczu z Dąbrówkami (w Krzemienicy). W czasie ostatniej kolejki Błażowianka pokazała charakter odwracając losy meczu z Grodziszczanką (na własnym boisku) wygrywając 4:3, chociaż do przerwy było już 0:3 dla Grodziska Dolnego. Daje to po dwóch meczach 4 miejsce. Warto więc uważać na ten zespół, chociaż teoretycznie to Sokół będzie w tym meczu faworytem. Ewentualna wygrana Sokoła daje szansę na utrzymanie pozycji lidera ligi.

TG Sokół Sokołów Małopolski – Błażowianka Błażowa

(środa 26 sierpnia, 17:00, w Sokołowie)

Zbiórka: 16:00 na stadionie

Strona www: www.blazowianka.net

Program 3 kolejki Klasy Okręgowej

środa (26 sierpnia)
TG Sokół Sokołów Małopolski – Błażowianka (17:00)
Dynovia Dynów – KS Stobierna (17:00)
Bratek Bratkowice – Wisłok Czarna (17:00)
KS Przybyszówka – Strumyk Malawa (17:00)
LKS Trzebownisko – Resovia II (17:30)
KS Dąbrówki – Sawa Sonina (17:30)
Wisłok Strzyżów – Astra Medynia Głog. (17:30)
Grodziszczanka – Głogovia Głogów (18:00)

Oprócz meczu Sokoła na boiska wybiegną oczywiście także inne drużyny. Ciekawie zapowiada się mecz w Grodzisku Dolnym. Rewelacja rundy wiosennej 2014/15 i wicemistrz Klasy Okręgowej podejmie u siebie wicelidera z Głogowa, który podobnie jak Sokół wygrał oba pierwsze spotkania ligowe. Grodziszczanka pechowo przegrała w Błażowej i nieznacznie uległa także Astrze, ale w dalszym ciągu, pomimo zerowego dorobku powinien być to jeden z zespołów aspirujących do V-ligowej czołówki.

W Dynowie gospodarze spróbują się natomiast zrewanżować KS-owi Stobierna za domową porażkę z wiosny ubiegłego sezonu (2:6). Dynowianie w dalszym ciągu czekają na zwycięstwo (1 punkt na koncie). Stobierna ma już na koncie 3 punkty po sobotniej niespodziance w meczu z Wisłokiem i to przyjezdni będą w tym meczu faworytem.

Sporo emocji powinno czekać na kibiców w Bratkowicach, do których przyjedzie Wisłok Czarna – trzecia drużyna w tabeli. Bratek lokuje się lokatę niżej i ulega Wisłokowi jedynie bilansem bramek.

W roli faworyta do meczu przystąpi beniaminek z Przybyszówki, który póki co być może nie wygrał meczu, ale dwa zremisował. Dodatkowym atutem KS-u w meczu ze spadkowiczem z IV ligi – Strumykiem będzie własne boisko. Podopieczni Piotra Gacy zaliczyli falstart w pierwszym ligowym meczu, ale zdążyli się po wysokiej porażce podnieść i punktowali w ostatnim meczu z Dynovią (remis 1:1).

Dużą niewiadomą zdaje się być mecz LKS Trzebownisko z drugą drużyną Resovii. LKS przegrał w pierwszej kolejce na własnym boisku z Głogovią, ale w ostatniej kolejce wygrał na wyjeździe z Sawą. Zarówno Trzebownisko jak i Resovia II na wiosnę 2014/2015 prezentowały się bardzo dobrze, unikając tym samym spadku z V ligi.

Na koniec mecz dwóch ekip, które ubiegłego weekendu przegrywały. Astra prezentowała się w meczu z Sokołem dobrze i przegrała minimalnie 1:2. Wisłok z kolei uległ w Stobiernej 0:1 i dotychczas był postrzegany jako jeden z kandydatów do awansu. Mecz z Astrą będzie kolejną próbą weryfikacji tych planów. Zmierzą się ze sobą na pewno dwie drużyny, które stać na dobry wynik w lidze.

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com