Bramkarskie debiuty

Zwycięstwem Górnovii 3:2 (3:2) zakończył się dzisiejszy sparing rozegrany w Hucisku. Podopieczni Tomasza Korzennego zagrali ambitnie i wykorzystali błędy naszych piłkarzy. Z kolei Sokół zagrał w dość eksperymentalnym ustawieniu, z graczami z pola pomiędzy słupkami naszej bramki. Dla TGS trafiali dzisiaj Bartosz Mika i Karol Nowak (z rzutu karnego). Z ciekawostek, w zespole z Górna wystąpili byli zawodnicy Sokoła – Bogusław Babiarz i Dawid Pieniek.

Deszczowa aura z ostatnich dni nie ustąpiła i obu ekipom przyszło rozgrywać zawody na przesiąkniętej deszczem murawie. Pierwsi na prowadzenie wyszli zawodnicy Górnovii, którzy pokonali.. Adama Piękosia (na co dzień stopera – dzisiaj przez większą część meczu grającego w roli bramkarza). Wynikało to z absencji naszego podstawowego golkipera – Grzegorza Kwietnia. Niedługo po straconej bramce Górnovii przydarzyły się błędy w defensywie, które w drugiej próbie zamieniły się na bramkę wyrównującą ustrzeloną przez Bartosza Mikę. Następnie kolejne dwa trafienia dołożyli nasi rywale, czym nasz zespół odpowiedział w okolicy 30 minuty po faulu w polu karnym na Mice. Do egzekwowania jedenastki podszedł Karol Nowak, który pewnie pokonał Bogusława Babiarza.

W drugiej części spotkania rękawice bramkarskie zakładali Karol Berkowicz, Karol Nowak i Łukasz Nizioł i chociaż w tym czasie Sokół częściej atakował, oddawał więcej groźnych strzałów, to wynik spotkania nie uległ już zmianie. Na boisku nie brakowało dzisiaj walki i byliśmy świadkami kilku groźniej wyglądających wejść, ale niestety przy odchudzonej kadrze zabrakło nieco do poziomu gry sprzed tygodnia.

Piłkarzom Górnovii i trenerowi Korzennemu życzymy powodzenia w walce o ligowe punkty na wiosnę!

Górnovia – TG Sokół 3:2 (3:2)

Bramki: Górnovia (5′, 17′, 22′) – B.Mika (10′), K.Nowak (30′-k)

Kadra TG Sokół: A.Piękoś, K.Berkowicz, K.Nowak, Ł.Nizioł, S.Świst, M.Gorzenik, T.Brzychczy, D.Pietroński, B.Mika, Ł.Gaweł, P.Codello, zawodnik testowany

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com