Coraz ciekawiej u “góry”. Krajobraz po 6. kolejce!

Po emocjach w Strzyżowie dzielimy się punktami, przez co spadamy tuż za podium, z zaledwie jednym punktem straty do starego-nowego lidera – Włókniarza Rakszawa. W tej samej grupie pościgowej znajdziemy jeszcze Strug Tyczyn, KS Przybyszówka i.. TGS.

Największą niespodzianką minionej kolejki jest porażka Zaczernia w Trzebosi. KS grał niemal całe spotkanie w ’10’ po czerwieni dla Sebastiana Walickiego. Hat-trickiem popisał się Damian Szeliga, który został bohaterem Styrobudu, a Trzeboś zwyciężyła 3:2.

Grad goli w Tyczynie, czołówka zgodnie z planem

Długo dobrze prezentowali się w Tyczynie piłkarze Safironutrition, którzy po golu Grzegorza Misia nawet wyszli na prowadzenie. Po zmianie stron Tyczyn wykorzystał jednak swoje ligowe doświadczenie, a kibice mogli obejrzeć aż 10 goli, co rekordem ligi jednak nie jest – w tym sezonie najwięcej goli padło w meczu Stobiernej i Malawy (4:7).

Wygrane zanotowało trio – Włókniarz, Strug i Przybyszówka. I właśnie w ten sposób otwiera się ligowa tabela.

Na brak goli narzekać nie można

Sporo goli pada ostatnio w naszej lidze, czego dowodem niech będą bilanse bramkowe. Już tylko pięć ekip ma jednobramkową liczbę straconych goli. Najmniej mają ich sąsiedzi z tabeli – Sokół i Przybyszówka (po 6), o jedną więcej – Włókniarz i Wisłok. Z kolei 9 – Strug.

Po obfitującym w gole meczu z Wolą Dalszą Tyczyn zyskał miano drużyny z największą liczbą strzelonych goli (aż 22). Tuż za Strugiem znajduje się Włókniarz. Najsłabszą defensywą może popisać się Grunwald (24 stracone gole), a ofensywą – Jedność (4) – w tej chwili jedyna ekipa bez wygranej.

Po stronie niepokonanych pozostają tylko Sokół i Przybyszówka.

Jarecki wykorzystał pauzę Strumyka

Trwa wyścig o koronę króla strzelców! Mecz Strumyka z Aramixem zostanie rozegrany w późniejszym terminie, co.. wykorzystał Dariusz Jarecki ze Stali II Rzeszów. 40-letni już goleador w starciu z Jednością zapisał sobie hat-tricka i zrównał się z Dawidem Kierepką. Obaj mają w tej chwili po 8 goli.

Tuż za nimi znajdują się: Dawid Kania (Włókniarz) Krzysztof Domino (Strug) i Mateusz Wojtanowski (Przybyszówka). Wszyscy trzej ustrzelili w tym sezonie po 7 goli. A mocny skok w górę klasyfikacji zanotował po hat-tricku Damian Szeliga (Styrobud Trzeboś), który teraz już 7-krotnie pokonał bramkarza rywali i dołączył do wyżej wymienionej trójki.

W TGS najskuteczniejsi są Patryk Sobuś i Konrad Panek (po 4 trafienia).

Wyniki 6. kolejki:

Komplet wyników 6. kolejki (dane pochodzą z profilu Podkarpacka Piłka Nożna (gdzie znajdziecie bieżące relacje z boisk rzeszowskiej Klasy Okręgowej):

Wisłok Strzyżów – TG SOKÓŁ SOKOŁÓW MAŁOPOLSKI 1:1 (1:1)
Dominik Wilk (8′) – Konrad Panek (43′)

KS Przybyszówka – KS Stobierna 4:2 (1:0)
Mateusz Wojtanowski (11′, 89′), Michał Chmiel (60′-g), Szymon Sokal (86′) – Artur Boczarski (66′), Przemysław Tomaka (68′)

Stal II Rzeszów – Jedność Niechobrz 4:0 (1:0)
Dariusz Jarecki (45′-k, 79′-k, 90′), Piotr Pitrus (75′)

SMS Resovia II – Sawa Sonina 1:2 (0:0)
Jakub Kobiera (55′) – Grzegorz Słonina (54′, 90′)

Strug Tyczyn – Safironutrition Wola Dalsza 7:3 (2:2)
Kamil Żuczek (53′, 56′), Sebastian Korbecki (63′, 69′), Łukasz Janik (21′-k), Krzysztof Domino (35′), Jakub Witkowski (80′) – Grzegorz Miś (10′-g), Przemysław Nycz (24′), Kacper Bieniasz (76′)

Włókniarz Rakszawa – Orzeł Wólka Niedźwiedzka 3:0 (1:0)
Łukasz Bursztyka (12′), Michał Uram (82′), Dawid Kania (90’+4)

Styrobud Trzeboś – KS Zaczernie 3:2 (2:1)
Damian Szeliga (16′, 28′, 72′) – Sławomir Śliwa (40′), Albert Jarosz (88′)

Błażowianka – Grunwald Budziwój 6:1 (2:1)
Paweł Kruła (7′, 59′), Michał Karnas (45’+1, 84′), Mikołaj Wania (54′), Maciej Kruła (56′)Bartłomiej Kalandyk (25′)

Strumyk Malawa – Aramix Niebylec
22/09/2021 o 17:00

Program 6. kolejki Keeza Klasy Okręgowej:

⚽️⚽️⚽️
Strumyk Malawa – TG SOKÓŁ SOKOŁÓW MAŁOPOLSKI (środa, 17:00)
Zapowiedź już wkrótce!

⚽️⚽️⚽️⚽️
KS Zaczernie – Włókniarz Rakszawa (środa, 16:30)
Po porażce w Trzebosi Zaczernie będzie nieco rozdrażnione i raczej nie będzie wygodnym przeciwnikiem dla lidera z Rakszawy. Jeśli gospodarze myślą jeszcze w tym sezonie o czymś więcej, będą musieli odprawić Włókniarzy z kwitkiem. Będzie to jedno z ciekawszych spotkań tej kolejki.

⚽️⚽️⚽️
KS Stobierna – Strug Tyczyn (środa, 16:30)
Stobierna nie będzie w tym meczu faworytem, ale potrafi sprawiać niespodzianki. Strug czuje oddech rywali na swoich plecach i przyjedzie na ten mecz z myślą o trzech punktach. Ostatnie spotkania Stobiernej (4:7 ze Strumykiem) i Strugu (7:3 z Wolą Dalszą) pokazały, że możemy być świadkami otwartego , pełnego goli spotkania.

⚽️⚽️⚽️⚽️
Safironutrition Wola Dalsza – Styrobud Trzeboś (środa, 17:00)
Starcie beniaminków z bardzo wysoką stawką. Wynik tego meczu może zaważyć o być albo nie być w Klasie Okręgowej. Ciężko wskazać faworyta. Na wiosnę, jeszcze w Klasie A trzy punkty z Trzebosi wywieźli piłkarze z Woli.

⚽️⚽️⚽️
Orzeł Wólka Niedźw. – Błażowianka (środa, 17:00)
Obie drużyny dobrze operują stałymi fragmentami gry i wrzutkami. To może być wyrównane spotkanie, choć czysto piłkarsko mocniejsza jest na pewno Błażowianka.

⚽️⚽️
Grunwald Budziwój – Stal II Rzeszów (środa, 17:00)
Ciężka przeprawa czeka w rzeszowskich derbach Grunwald. Zdecydowanym faworytem będzie tutaj Stal, choć.. przed meczem z Włókniarzem także wydawało się, że beniaminek jest bez szans. Skończyło się niemiłą niespodzianką dla lidera z Rakszawy.

⚽️⚽️
Aramix Niebylec – KS Przybyszówka (środa, 17:00)
Przybyszówka pojedzie do Niebylca w roli faworyta. Aramix na własnym terenie będzie jednak groźny dla wszystkich drużyn naszej ligi. Kolejne starcie o pełną pulę. Aramix musi zacząć punktować, a “Przyba”, aby utrzymać podium zgarnąć trzy punkty.

⚽️⚽️
Jedność Niechobrz – SMS Resovia II (środa, 17:00)
Drużyna z Niechobrza nie weszła dobrze w ten sezon, ale moment do przełamania będzie najlepszy z możliwych, bo rywalem będzie Resovia, która może narzekać na brak szczęścia w dotychczasowych meczach. Młodzi Resoviacy seryjnie i często pechowo tracą punkty, co nie zmienia faktu, że zagoszczą w Niechobrzu licząc na efektowne odwrócenie trendu.

⚽️⚽️⚽️
Sawa Sonina – Wisłok Strzyżów (środa, 17:00)
Zagrają przeciwko sobie dwie ekipy o podobnym potencjale. Zarówno z Sawą, jak i Wisłokiem już się mierzyliśmy. Za Sawą przemawia mocna siła rażenia w ofensywie. Za Wisłokiem – solidna defensywa.

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com