Czarni zawitają do Sokołowa

Beniaminek z Czudca będzie sobotnim rywalem Sokołów. Ekipa Krzysztofa Sierżęgi nie będzie w tym starciu faworytem, dlatego nie ma co ukrywać – liczymy na komplet punktów, choć Czarni sprawili w tym sezonie chyba największą jak do tej pory niespodziankę, pokonując u siebie Stal Łańcut.

Powrót po latach!

Ciężka jest w tym roku dola beniaminka. W tamtym roku Czarni wyprzedzili KS Przybyszówka na finiszu grupy pierwszej Klasy A aż o 9 punktów. Teraz role się odwróciły, bo szczebel wyżej prezentuje się już drużyna z Rzeszowa.

Co ciekawe, Czarni powrócili do Klasy Okręgowej po bardzo długiej absencji trwającej blisko 30 lat. Powstała drużyna, w której centrum znalazł się bardzo doświadczony Krzysztof Sierżęga. 36-letni defensor ma za sobą bardzo bogatą piłkarską przeszłość, mimo bycia wychowankiem rzeszowskiej Stali to odznaczył się między innymi występami przez osiem sezonów w mocnym III-ligowym Izolatorze Boguchwała. Trenerem jest znacznie krócej, a zaczynał od szkolenia młodzieżowych drużyn “Izolacji” i seniorów MKS-u Kańczuga. W Czudcu pojawił się natomiast latem 2017 roku i szybko zmontował paczkę, która z ligowego przeciętniaka przeistoczyła się w drużynę walczącą o awans do Klasy O, co ostatecznie udało się w tamtym roku. A mogło od razu, co przypomniał nasz wywiad z Konradem Pankiem, który wspominał o tym jak Trzebownisko wyrwało awans Czarnym w ostatnim, bezpośrednim meczu, mimo straty dwóch punktów, przed ostatnią, decydującą kolejką.

Spore posiłki ze Strzyżowa plus rutyniarze

Sporo jest w kadrze Czarnych znajomych nazwisk. Nie bez powodu, bo część graczy będziemy kojarzyć z występów w Wisłoku Strzyżów, zaczynając od bramkarza Artura Zimnego, przez graczy z pola: Włodykę, Pałysa, Wilusza, Piechowiaka, Margańskiego czy Bobera. Wszystkich łączy piłkarska przeszłość i gra w Strzyżowie.

Drugi wyróżnik piłkarzy Czarnych to grono “starych wyjadaczy”. Znajdziemy Jarosława Kutera, który mimo swoich 45 lat rozegrał cały ostatni mecz (przeciwko Strugowi). Weteran podkarpackich boisk w przeszłości występował w Stali Rzeszów, Izolatorze, ale też.. w Górnovii. Niemal równolatkiem jest dla Kutera Krzysztof Górecki, rok młodszy, były gracz m.in. Strumyka Malawa, Jedności Niechobrz i.. Wisłoka Strzyżów. Do tego dochodzą Damian Ziemiński i Piotr Sierżęga, także ze sporym doświadczeniem. Nie spotkamy natomiast Tomasza Pietrasiewicza. 40-latek zamienił zimą Czudec na Rzeszów, gdzie występuje w rezerwach Korony/Zimowita.

Największy sukces – 35 lat wstecz

Czudec może się pochwalić udziałem w centralnych rozgrywkach Pucharu Polski. Przygoda zakończyła się dość szybko, bo porażką już w pierwszej rundzie z Karpatami Krosno 2:3, ale sam udział – niewiele klubów na Podkarpaciu może pochwalić się podobnym wyczynem. Kilka sezonów później gracze z Czudca awansowali też do piątej ligi, do ówczesnej Klasy Okręgowej, co też jest uważane za pewien odnośnik do aktualnej formy Czarnych.

Jesienią lepszy był Sokół

Wygraną 0:2 dla Sokoła zakończył się jesienny wyjazd na “teren” Czarnych. Dla TGS trafiali wtedy Michał Uram i Sebastian Rodzeń. Oprócz tego, w lidze nie mieliśmy zbyt wiele okazji do skonfrontowania sił. Pierwszy mecz rozegraliśmy już w latach dwutysięcznych i ten pierwszy właśnie – zremisowaliśmy. Potem rywalizowaliśmy równie rzadko, a Czarni lawirowali gdzieś pomiędzy A i B-klasą. Na moment w którym piszę zapowiedź Czarni wiosną zagrali pięć razy, z czego przegrali cztery, jeden (premierowy) z Jednością (u siebie) remisując. W związku z tym celowanie w zwycięstwo przeciwko 17. obecnie drużyny Klasy Okręgowej jest, i to na własnym boisku obowiązkiem. Choć lekceważyć samego rywala nie można o czym przekonała się Stal, która co prawda przegrała w Czudcu skromne 1:0, ale niech to będzie dobrym ostrzeżeniem. A pamiętajmy, że w dalszym ciągu punkty są nam potrzebne, bo chociaż dzięki dwóm wygranym przesunęliśmy się wyżej, na 11. lokatę, to do pełnego komfortu wciąż nam brakuje!

? PÓJŚĆ ZA CIOSEM #2! ? ? 28. kolejka KO: ⚪️? TG SOKÓŁ ? LKS Czarni Czudec ⚪️⚫️ (sobota, 15:00, przy Polnej 1, bez…

Opublikowany przez TG Sokół Sokołów Małopolski Piątek, 7 maja 2021

TG SOKÓŁ SOKOŁÓW MAŁOPOLSKI vs Czarni Czudec

(sobota, 8.05.2021, 15:00, przy ul. Polnej 1, bez udziału publiczności)

Historia starć – Sokół vs. Czarni

2009/10 Klasa A
TG Sokół – Czarni 1:1 ? (1:1 0-1-0)
Czarni – TG Sokół 1:4 ? (5:2 1-1-0)

2012/13 Klasa A
Czarni – TG Sokół 0:4 ? (9:2 2-1-0)
TG Sokół – Czarni 4:1 ? (13:3 3-1-0)

2020/21 – Klasa Okręgowa
Czarni – TG Sokół 0:2 ? (15:3 4-1-0)

Bilans: 15:3, 4-1-0

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com
1 odpowiedź