Czas podsumowań. Nowe wybory do zarządu i sonda

Spotkanie w klubie już za nami. Wkrótce będziemy podejmować kluczowe dla Sokoła decyzje, a tymczasem zapraszam do lektury, która przybliży nieco to co związane z TG Sokół – z planami na przyszłość oraz tym co już za nami.

Na samym początku należą się podziękowania dla wszystkich uczestników wczorajszego spotkania. Pierwsza, najważniejsza kwestia, która została poruszona to nadchodzące wybory do zarządu klubowego. Wszystko to dzieje się w związku z rezygnacją z funkcji wiceprezesa Bartłomieja Frącza, który pełnił tą funkcję w ostatnich trzech latach angażując się mocno w sprawy związane z działalnością naszego klubu. Dlatego też wypada mu gorąco podziękować za pracę na rzecz TG Sokół. Na Bartku opierał się przez długi czas także nasz serwis internetowy, dla którego był pierwszym źródłem informacji.

Nadchodzące wybory to sprawa niezwykle ważna, dlatego do kibiców, sympatyków, piłkarzy (byłych i obecnych) kierujemy bardzo ważny apel. Chodzi o to, aby w wyborach do zarządu uczestniczyło jak najwięcej osób. Aby umożliwić jak największą frekwencję umieszczam na naszej stronie sondę, która pozwoli ustalić najbardziej dogodny termin zebrania. Nie ma co się oszukiwać – na wczorajszym spotkaniu było nas zbyt mało. Potrzebujemy wszystkich, którym losy Sokoła nie są obojętne. Prosimy więc o przekazywanie informacji o głosowaniach i dyskusjach w klubie wszystkim, którzy być może nie mieli skąd dowiedzieć się o planowanym wydarzeniu. Zdaję sobie sprawę, że nasz serwis i informacje umieszczane na Facebooku nie docierają do wszystkich. Pamiętajmy, że im więcej nas będzie, tym więcej można ustalić, tym większy wybór potencjalnych kandydatów co daje nam pewność, że wybór jest najlepszy z możliwych. Apel kierujemy także do osób, które być może nie wierzą w to, że ich głos coś zmieni, albo po prostu nie zgadzają się z działaniem obecnego zarządu.

Moment w którym klub obchodzi tak niezwykłą rocznicę jak 110-lecie istnienia powinien być czymś wyjątkowym. W końcu Sokół, a wcześniej Sokołowianka, Sparta, Spójnia, Związkowiec i pozostałe sokołowskie drużyny skupiały przez lata tysiące ludzi, nie tylko z Sokołowa, ale całej gminy, co warto głośno podkreślić, bo ci wszyscy ludzie stanowili przez długie lata o sile drużyny. Myślę, że naprawdę warto, aby chociaż liczyć na obecność, wysoką frekwencję i pokazanie, że losy klubu nas łączą, a nie dzielą. Zaproponowana wczoraj data wyboru nowego zarządu to 10 lub 11 stycznia 2014 roku (piątek lub sobota). Póki co, chęć pomocy zgłosiło na wczorajszym spotkaniu kilka osób za co dziękujemy. Liczymy, że grono tego typu osób jeszcze się powiększy!

Wiceprezes Frącz zadeklarował, że jest gotowy pomóc nowemu zarządowi klubu w miarę możliwości oraz udzielenie rad (kontakt ze związkiem, kwestie typowo organizacyjne). Główny wniosek z wczorajszego spotkania jest taki, że nie ma ludzi niezastąpionych, jeśli chodzi o władze klubu i moment przed startem przygotowań do rundy wiosennej jest najlepszy, aby drużyna zyskała motywację do walki o utrzymanie statusu piątoligowca. Do startu rozgrywek jest jeszcze dużo czasu – najważniejszy będzie trening. Wiadomo, piłka nożna w naszej gminie to piłka amatorska, jednak przygotowania do ligi muszą opierać się na wysokiej frekwencji (był to kolejny temat poruszony wczoraj). Jesienią w wielu przypadkach szczęścia brakowało niewiele, dlatego warto przepracować solidnie zimę i w odmienionych nastrojach powalczyć o ligowe punkty. Po jesieni w sezonie 2010/11 nasz zespół zajmował przedostatnie miejsce w tabeli z zaledwie 4 punktami na koncie. Wydawało się, że spadek do Klasy B jest nieunikniony, a mimo to udało się utrzymać po świetnej rundzie wiosennej a w obecnym sezonie wrócić tam gdzie nasze miejsce – Klasy Okręgowej!

Na zakończenie małe podsumowanie naszej działalności w Internecie. 522 polubienia profilu TG Sokół na Facebook (w momencie pisania tego tekstu). Jest to powód do dumy, mając na uwadze to, że Sokołów nie należy do najbardziej ludnych miast na Podkarpaciu a polubienia naszego profilu płyną nie tylko z naszej gminy. Posty z profilu Sokoła docierały poza nasze województwo, często poza granice Polski. I chciałbym wszystkim osobom, które w ten sposób pokazują, że utożsamiają się z naszym lokalnym klubem podziękować! Bo jeśli chodzi właśnie o liczbę fanów na Facebook to należymy do wojewódzkiej czołówki, ustępując z reguły o wiele większym klubom z o wiele większych miast. Ponadto ponad setka polubień profilu kibiców (dla nich także ogromne podziękowania za reaktywację dopingu!) oraz przekraczająca 300 osób liczba polubień profilu juniorów.

Jeśli chodzi o samą stronę Sokoła – ponad 100 000 wizyt (od wakacji bieżącego roku). Dla mnie, jako osoby odpowiedzialnej za jej prowadzenie to raczej dobry wynik. Mam nadzieję, że serwis będzie dalej się rozwijał, będziemy otrzymywać kolejne materiały związane z historią naszego klubu a na wiosnę na łamach klubowego serwisu nadejdą same pozytywne wiadomości z ligowych boisk!

Nie zapominamy też o naszych sponsorach oraz pozostałych osobach, które w mijającym roku (oraz latach ubiegłych) wspomagały sokołowski sport w miarę swoich możliwości. Dziękujemy!

Treningi przygotowujące zespół seniorów do rundy wiosennej rozpoczną się w pierwszej połowie stycznia o czym będziemy jeszcze informować. Wkrótce zamieścimy także informacje o ewentualnych zmianach kadrowych w naszym zespole. Informacje podane na naszej stronie będą traktowane jako oficjalne i potwierdzone. Prosimy o cierpliwość.

Uwaga! GŁOSOWANIE W SONDZIE ODNOŚNIE TERMINU WYBORÓW DO ZARZĄDU POTRWA DO KOŃCA TYGODNIA. Prosimy o przekazanie informacji dalej, aby dotarła do wszystkich zainteresowanych.

[poll id=”2″]

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com
7 odpowiedzi
 1. ja

  Prowadzenia strony może pozazdrościć wiele klub, nie mówiąc już o naszej gminie, wg mnie zdecydowanie najlepiej prowadzona strona, bardzo profesjonalnie. Świetne newsy i ogólnie git! Szacun dla admina! 😀

 2. jan

  Zabrakło podsumowania sezonu,czysto piłkarskiego.Jak na razie klub jest w czołówce jeśli chodzi o internet.

 3. gienek

  Dlaczego nie ma informacji na stronie że Piechniak nie jest już trenerem bo za dużo kasował złotówek i trwają teraz rozmowy z Brzychczym?
  prosze o jakies info w tej sparawie

 4. arti

  mam takie pytanie ( liczę na odpowiedź): Towarzystwo Gimnastyczne TG Sokół istnieje od 1894 roku, 10 lat temu obchodzono 110 rocznicę istnienia klubu to dlaczego teraz obchodzimy znowu 110 rocznicę istnienia klubu?