Czas, start! Po punkty do Woli Dalszej!

To już definitywnie koniec wakacji. Sokół wraca na piłkarskie żniwa, które zacznie wyjazdowym meczem przeciwko Safironutrition Wola Dalsza. Będzie to nasza pierwsza ligowa konfrontacja przeciwko drużynie tegorocznego beniaminka. Choć z jednym małym wyjątkiem, którym jest Sławomir Świst. Przeciwko Sławkowi mieliśmy okazję już zagrać. Startujemy jutro (w sobotę) o 17:00!

Architekt Maciej Grad

Okazuje się, że gdy stery po Patryku Szewcu przejął doświadczony i znany z gry w Sawie Sonina Maciej Grad, w Woli Dalszej udało się zmobilizować i zasłużenie awansować (po raz pierwszy w historii) do Klasy Okręgowej. Piłkarze Safironutrition (dawniej LKS-u) zdystansowali na piętnaście punktów trzecią Grodziszczanką. Tylko podopieczni Łukasza Prucnala byli w tym sezonie lepsi od Woli Dalszej. Warto jednak dodać, że biorąc pod uwagę tylko wiosnę – podłańcucki klub był mistrzem rundy z bilansem 11-1-1, a jedynym jego pogromcą (choć to zbyt mocne określenie) – Astra Medynia Głogowska, która wygrała u siebie 1:0.

Znajome twarze

To, że do LKS-u dołączył doskonale nam znany Sławomir Świst już pisaliśmy we wstępie. Były “Sokół”, 32-letni wychowanek Resovii, doświadczony na szczeblu rzeszowskiej Klasy O, m.in. grą w Sawie, Głogovii czy Wisłoku Strzyżów, ale też w IV-lidze – Orzeł Przeworsk, Sokół Kolbuszowa Dolna, Resovia II – to on będzie jednym z ważniejszych punktów w kadrze beniaminka. Oprócz niego klub zainwestował w dwa inne transfery.

Z gry m.in. w Sawie kojarzyć będziemy też 37-letniego Przemysława Nycza (ex-Stal Rzeszów, Radomiak, Pogoń Leżajsk) oraz 32-letniego napastnika Macieja Hajkowicza (ex-Głogovia czy Raniżovia).

Jasny punkt

Na wyróżnienie zasługuje wychowanek Woli Dalszej – Grzegorz Miś, który powrócił ze Stali Łańcut tuż przed rundą rewanżową ubiegłego sezonu i pomógł swojemu macierzystemu klubowi w walce o awans.

Krótka historia – sponsor i duży sukces

Swój udział w historycznym awansie miał w Woli Dalszej tytularny sponsor – Safironutrition. Klub, który balansował pomiędzy B i A-klasą najpierw pozyskał z wyższych lig m.in. Karola Skubę czy Patryka Szewca. Obie postaci co prawda już w Woli Dalszej nie grają, ale udało się ugruntować dobrą formę i zyskać szansę gry w Okręgówce. Sam klub powstał w 1999 roku i jak do tej pory nie zdążył osiągnąć większych sukcesów. Ale kto wie..

Safironutrition Wola Dalsza – TG SOKÓŁ SOKOŁÓW MAŁOPOLSKI

(sobota, 13.08.2021, 17:00, Wola Dalsza)

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com