Czwarty sparing. Rywalem Słowianin Grębów

Dwa ostatnie, zwycięskie mecze kontrolne Sokoła pokazały, że forma drużyny powoli się stabilizuje. Tym razem przyjdzie nam zmierzyć się z trzecią drużyną jesieni stalowowolskiej grupy Klasy Okręgowej – Słowianinem Grębów. Spotkanie odbędzie się jeszcze dzisiaj o 18:00 na boisku ze sztuczną murawą w Tarnobrzegu.

Z ekipą Słowianina Sokół miał rywalizować jeszcze poprzedniej zimy, jednak ostatecznie do sparingu nie doszło. Jeśli chodzi o formę rywala, to dotychczas Słowianin rozegrał dwa sparingi – remisował ze Strzelcem Dąbrowica 2:2 (Klasa A2 Stalowa Wola) i wysoko pokonał Koniczynkę Ocice Tarnobrzeg 7:1 (Klasa A2 Stalowa Wola). Z kolei w lidze Grębowianie wygrywali 10-krotnie, 5-krotnie przegrywając (nie remisując żadnego spotkania), a do liderujących w lidze zespołów Unii Nowa Sarzyna i Stali Gorzyce tracą na dzień dzisiejszy 12 punktów. O tym, że mamy do czynienia z silną drużyną może świadczyć m.in. wysoka wyjazdowa wygrana w Leżajsku z Pogonią (3:0) oraz wygrana u siebie ze Stalą Gorzyce (2:1).

Jeśli chodzi o kadrę rywala, to w barwach Słowianina występuje kilku zawodników wychowanych w Stali Stalowa Wola czy Siarce Tarnobrzeg grających w przeszłości w wyższych ligach (na poziomie trzeciej ligi). Warto dodać, że Marcin Drabik, jeden z graczy Słowianina występował w sezonie 2006/2007 na szczeblu drugiej ligi (w barwach Stali Stalowa Wola).

Słowianin GrębówTG Sokół Sokołów Małopolski

(dzisiaj, 18:00, sztuczne boisko w Tarnobrzegu)

 

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com