Daleka podróż juniorów

W rozpoczynającej się dzisiaj kolejnej kolejce Klasy Okręgowej juniorów młodszych Sokół wyruszy do Wiśniowej, by powalczyć z Wisłokiem o kolejne ligowe punkty. Pierwszy gwizdek zabrzmi o 13:00. Zbiórka z uwagi na dość dużą odległość dzielącą Sokołów i Wiśniową – o 10:45 na naszym stadionie.

Drużyna młodzieżowa IV-ligowego Wisłoka nie radzi sobie w tym sezonie najlepiej i z dorobkiem sześciu punktów zamyka tabelę. Niekorzystnie wyglądają statystyki juniorów z Wiśniowej – w poprzednim bezpośrednim meczu z Sokołem nasi dzisiejsi rywale wyciągali piłkę z siatki trzynastokrotnie, w całych rozgrywkach aż 125-krotnie, zdobywając jednocześnie pięć goli. Nie znaczy to, że gospodarze meczu od razu wywieszają białą flagę, bo potrafili zwyciężyć u siebie z wyżej notowanym Strumykiem 2:0 (i zremisować 2:2 w Malawie). W przypadku tego drugiego meczu system pokazuje, że mecz został zweryfikowany jako walkower na korzyść Wisłoka. W oczy rzucają się jednak wysokich rozmiarów porażki – z Sokołem (0:13), Pogonią (0:15), Dynovią (0:15) i Strugiem (0:22).

Nasi zawodnicy są na zupełnie innym biegunie – liderują i posiadają bardzo korzystny bilans bramkowy 77:24, 39 punktów. Oczywiście mamy nadzieję na to, że po tym meczu uda się go jeszcze poprawić.

Program 18 kolejki juniorów młodszych:
Wisłok Wiśniowa – TG Sokół (13:00)
Grodziszczanka – KS Przybyszówka (13:00)
Głogovia Głogów – Izolator Boguchwała (11:00)
Victoria Budy Głog. – Orły Rzeszów (11:00)
Dynovia Dynów – Stal Łańcut (13:00)
Pogoń Leżajsk – Strumyk Malawa (jutro, 13:00)

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com