Dziś wątpliwości nie zostawiliśmy. Zamiast tego było – tradycyjnie dużo walki z obu stron, a dodatkowo zostawiamy po sobie dobre wrażenie. Sokół z Orłem wygrał 1:4 (0:2), a sygnał do ataku dał Konrad Panek – strzelec dwóch goli. Do tego po jednym trafieniu dołożyli Mateusz Wilk i Kamil Wilk. Dla gospodarzy gola kontaktowego zdobył Miłosz Lis. Warto dodać, że wszystkie cztery asysty zanotował Patryk Sobuś!

“Panowanie” Panka w pierwszej połowie

Trzeba przyznać, że udało nam się dobrze wejść w to spotkanie, a na efekty nie musieliśmy długo czekać, bo już po pierwszym kwadransie, na czystą pozycję wychodzi Konrad Panek i.. w 15. minucie obejmujemy prowadzenie. Przewaga Sokoła jest w tym czasie widoczna, a oprócz Panka, zagrożenie stwarzają Mateusz i Kamil Wilk, Daniel Ziobro, Sebastian Rodzeń czy Patryk Sobuś. Tuż przed przerwą ponownie defensorom z Wólki urywa się Konrad Panek i zapisuje na swoje konto dublet. Lepszego startu nie mogliśmy dzisiaj sobie wyobrazić. Na pewno jakiś wpływ na grę Orła miał uraz Mateusza Rzeszutka, który opuścił boisko w pierwszej połowie.

Mocny początek po zmianie stron

Początek drugiej połowy to jeszcze lepsza gra Sokołów, którzy zdominowali zespół Orła. Nie miało to jednak przełożenia na bramki. W jednej z sytuacji Kamil Sidor miał już piłkę na nodze, piłka obiła poprzeczkę, a nieskuteczność zemściła się kilka chwil później. Artem Venediktov zgrał piłkę do Miłosza Lisa, a ten.. nie pudłuje. I mamy już tylko 1:2. Trybuny w Wólce ożyły, jednak nie na długo, bo już 5 minut później, w 60. minucie ponownie podwyższamy prowadzenie, dzięki celnemu uderzeniu Mateusza Wilka. Gospodarze wciąż próbowali groźnie kontrować, a sam mecz od pierwszych minut był bardzo dynamiczny. Kropkę nad “i” stawiamy w samej końcówce, w 83. minucie za sprawą Kamila Wilka, który odnalazł się w zamieszaniu w polu karnym i wbija futbolówkę do siatki.

To były zasłużone trzy punkty dla TGS. Ani jedna ani druga strona nogi raczej dziś nie odstawiała. Cieszymy się z wyniku, ale na świętowanie nie będzie dużo czasu, bo już w niedzielę epilog jesieni Klasy Okręgowej, którą zakończymy o 14:00 w Zaczerniu.

Orzeł Wólka N. – TG SOKÓŁ SOKOŁÓW MAŁOPOLSKI 1:4 (0:2)

Bramki: Miłosz Lis (55′) – Konrad Panek (15′, 43′), Mateusz Wilk (60′), Kamil Wilk (83′)

Poziom meczu: ⚽️⚽️⚽️⚽️

Skład (Jedność): Filip Matusiak – Paweł Mikołajczyk, Marcin Chorzępa, Dominik Bałut, Sebastian Kłeczek, Mateusz Serafin, Mateusz Rzeszutek (29′ Bartłomiej Cisek), Wiktor Śliż (65′ Łukasz Kościółek), Przemysław Kraska (46′ Miłosz Lis ⚽️) Artem Venediktov, Tomasz Szwaja
Trener: Sebastian Kłeczek

Skład (Sokół): Piotr Gnatek – Sławomir Sałek, Hubert Serwatka (c), Kamil Sidor, Mateusz Wilk ⚽️ (85′ Dominik Pietroński), Daniel Ziobro, Kamil Wilk ⚽️, Bartosz Grzesik (90′ Marcin Uram), Sebastian Rodzeń (75′ Rafał Lelek), Patryk Sobuś, Konrad Panek ⚽️⚽️ (85′ Łukasz Nizioł)
Trener: Kamil Jagusiak

Widzów: 120

Sędziowie: Daniel Rzepka (główny) oraz Marcin Babiarz i Damian Szlachta

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com