Derby dla Orła

Orzeł wydarł dzisiaj trzy punkty w meczu z Sokołem i pokonał nasz zespół 2:1 (1:0). Udzielił się brak kapitana Karola Nowaka i Mateusza Gorzenika, chociaż i bez nich do końca była nadzieja przynajmniej na remis. Wyszło inaczej. Mamy nadzieję, że jako zespół znajdziemy jeszcze w sobie dość motywacji, by przepracować końcówkę sezonu na treningach i powalczyć w kolejnych meczach o utrzymanie miejsca na podium! Bramkę w dzisiejszym meczu zdobył dla Sokoła Sławomir Świst. Było to jego pierwsze ligowe trafienie w barwach Sokoła.

Dopisała pogoda, dopisała frekwencja na trybunach – mecz oglądało dzisiaj blisko pół tysiąca widzów. Pojawili się kibice obu drużyn, a tym dzisiaj udzieliły się bardzo mocno emocje. Pierwsza połowa rozpoczęła się niekorzystnie dla Sokoła i obiektywnie to goście mieli w niej więcej klarownych sytuacji. Sam mecz nie porywał poziomem piłkarskim, był typowym meczem walki, a co trzeba przyznać, drużyna Orła wyszła na to spotkanie wyjątkowo mocno zdeterminowana (i było to widać). Dobre okazje strzeleckie Orła nie znajdowały drogi do bramki. Niestety gola na 0:1 Sokół traci po indywidualnym błędzie w kryciu i mimo kilku prób wyrównania stanu meczu do szatni wynik nie uległ do przerwy zmianie.

Po słabszej pierwszej połowie, początek drugiej wyglądał obiecująco. Rywale osłabli, Sokół przejął inicjatywę. Wydawać by się mogło, że po strzale w poprzeczkę Bartłomieja Bałamuta będzie już tylko lepiej. I owszem, udało się wyrównać, po strzale głową Sławomira Śwista z dośrodkowania. Niestety nie wykorzystaliśmy dodatkowego bodźca do ataku i po kolejnym błędzie w defensywie niedługo potem po raz kolejny na prowadzenie wyszła drużyna przyjezdnych. Od tego momentu pełno było walki w środkowej strefie boiska, zawodnicy obu zespołów raczej nie odstawiali nogi. Jednocześnie osłabł napór Sokoła. Nasi seniorzy walczyli co prawda do końca, ale punktu nie udało się już uratować.

Wypada pogratulować ekipie Orła zwycięstwa (w zasadzie było ono dzisiaj zasłużone). Jak wiadomo, derby rządzą się swoimi prawami, chociaż z drugiej strony szkoda, że zabrakło kropki nad “i” w poprzednim derbowym meczu, kiedy Sokół był wyraźnie lepszy i to jak widać trochę się zemściło dzisiaj. Kolejne derby już za rok (Sokół i Orzeł  nie powinny mieć problemów z utrzymaniem w lidze). Przed nami mecz z liderem z Niechobrza. Każdy zdaje sobie pewnie sprawę z tego, że będzie to trudny mecz wyjazdowy, ale miejmy nadzieję, że Sokoła będzie stać na niespodziankę.

Dziękujemy jednocześnie kibicom za obecność po dość długiej przerwie! Oby w kolejnych meczach także nie zabrakło głośnego dopingu! Z dobrej strony pokazali się nasi młodzieżowcy, którzy mimo porażki dobrze prezentowali się na tle starszych rywali. Wierzymy, że z meczu na mecz będzie jeszcze lepiej!

TG Sokół – Orzeł Wólka Niedźwiedzka 1:2 (0:1)

Bramki: S.Świst (55′) – Orzeł (38′, 60′)

Skład (TG Sokół): G.Kwiecień, K.Berkowicz (K.Sidor), S.Świst, A.Piękoś, Ł.Nizioł, P.Darocha (Ł.Gaweł), S.Rodzeń (B.Bałamut, B.Bandura), P.Codello, T.Brzychczy, M.Bal, M.Rak

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com
8 odpowiedzi
  1. kibic

brawo dla młodych chłopaków z Sokołowa. Na meczu bardzo dobrze zaprezentowali się Rak, Rodzeń, Bałamut, Sidorek, Bandura, a przeciez mają dopiero 16,17 lat! Niech się ogrywają a to zaprocentuje w kolejnych meczach.