Do Sokołowa zawita Jawor!

Ciekawie zapowiada się nadchodzący weekend. Sobotę rozpoczniemy od meczu juniorów, natomiast w niedzielę z Sokołem o punkty powalczy Jawor Krzemienica. Pierwszy gwizdek zabrzmi o 16:00. Zapraszamy na trybuny naszego stadionu!

Jesienią Sokół był bardzo blisko zwycięstwa na trudnym terenie, ale ostatecznie mecz zakończył się remisem 2:2. Tym razem obie drużyny spotkają się na boisku w Sokołowie (rok temu TGS był w Sokołowie minimalnie lepszy i zwyciężył po zaciętym spotkaniu 1:0), ale tradycyjnie Jawor to nie jest ta sama drużyna, co rok temu, a nawet pół roku temu. Spora ilość transferów sprawia, że ostatnie mecze przeciwko Jaworowi nie powinny być wyznacznikiem sił przed niedzielną konfrontacją. Co zmieniło się w Jaworze przez ten czas? Kilka nowych transferów (w tym jeden dość egzotyczny), a konkretnie transfer 22-letniego Gruzina Giorgi Mamukelashvilego, który wiosną zaliczył już 2 trafienia. Oprócz młodego zawodnika z Kaukazu do kadry Jawora dołączyło dwóch byłych już zawodników Orła Wólka Niedźwiedzka – Maciej Nizioł i Michał Bąba. Z Orła Przeworsk dołączył 23-letni Michał Słysz. Ponadto z Crasnovii przybył 21-letni Paweł Buczek, a z Sawy Sonina 21-letni Jakub Kruk. Na “papierze” drużyna Jawora wygląda okazale. Nie obyło się bez ubytków. Zespół opuścili Marcin Smężeń (nie podjął treningów), Paweł Bróż (Wisłok Czarna), Wojciech Leja (Palkovia Palikówka), Kamil Mach (Arka Albigowa), Patryk Burak, Karol Federkiewicz, Kamil Gwizdak i Kamil Pietraszek.

Gruzińskie “posiłki” wbrew pozorom nie są jedynym egzotycznym transferem naszej ligi. W ostatnim meczu przeciwko LKS Trzebownisko zadebiutował w barwach KP Zabajka Nigeryjczyk – 28-letni Mba Chukwuemeka (ex-Stal Rzeszów, Kolbuszowianka, ostatnio Orzeł Przeworsk). Świeży nabytek Zabajki ma za sobą grę w ekstraklasie Wietnamu jako zawodnik Hải Phòng FC (na wiosnę 2011 roku).

Wracając do Jawora – ten na wiosnę gra ze zmiennym szczęściem. Póki co Krzemienica trzykrotnie remisowała – bezbramkowo z Dynovią i KS Stobierna oraz bramkowo 1:1 ze Startem Brzóza Stadnicka. Oprócz tego Jawor trzykrotnie wygrywał – z LKS Trzebownisko (2:1), Orłem (na wyjeździe 2:1) i Stalą II Rzeszów (w poprzedniej kolejce 5:1). Dwukrotnie Jawor musiał uznać wyższość rywala (na własnym stadionie) w meczu z Resovią II (0:1) i Jednością Niechobrz (0:1). Łącznie Jawor zdobył na dzień dzisiejszy 31 punktów (traci 6 do Sokoła), posiada bilans meczowy 8-7-8 i bramkowy 32:29. Dobrym prognostykiem dla naszej drużyny jest słabsza postawa rywala w meczach wyjazdowych (2 zwycięstwa, 3 remisy i 6 porażek) oraz bilans bramkowy 12:18.

Mamy nadzieję, że w niedzielę uda się w końcu zdobyć punkty na własnym boisku. Jak widać grono drużyn z trzydziestoma punktami na koncie znacznie się powiększyło. Warto więc zapunktować i utrzymać bezpieczny dystans od reszty ligowej stawki. Zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że z Jaworem łatwo nie będzie. Zapraszamy wszystkich na trybuny naszego stadionu do wsparcia naszych piłkarzy obecnością!

tgsokol-jawor-2015

TG Sokół – Jawor Krzemienica (niedziela, 16:00, w Sokołowie)

Strona rywala: www.jaworkrzemienica.pl

Niedziela w cieniu małych derbów

Bardzo emocjonująco zapowiada się niedziela, ponieważ dojdzie do rzeszowskich derbów rezerw. Na pewno nie zabraknie walki i wsparcia ze strony zawodników pierwszych drużyn. Jesienią górą była Stal II, która wygrała na terenie Resovii 1:0, jednak faworytem zdaje się być póki co druga drużyna z Wyspiańskiego, która radzi sobie w lidze  nieznacznie, ale mimo wszystko lepiej.

Ligowe mecze rozpoczną sie jednak już w sobotę. Już na sam start mamy dwa ciekawe spotkania (zapowiadają się na wyrównane mecze) – czwarty Wisłok spotka się z sąsiadem w tabeli (piątym Orłem). Obie ekipy niespodziewanie przegrały w ostatniej kolejce i będą chciały się zrehabilitować swoim kibicom.  Kolejny mecz sąsiadów w tabeli – dziewiątej Grodziszczanki przeciwko ósmej Dynovii zapowiada się nie mniej ciekawie. Ciężko wskazać w tym meczu faworyta, ale nie bez znaczenia będzie to, że Grodziszczanka zagra u siebie. Co zabawne, Dynovia radzi sobie na wiosnę lepiej właśnie na wyjeździe (dwa zwycięstwa, na własnym boisku zero). W roli faworyta do meczu w Dąbrówkach przystąpi natomiast Jedność, która zagra z miejscowym KS-em o 17:00.

W niedzielę zagrają także Zabajka ze Stobierną. Faworytem będzie zespół gości, chociaż nowy nigeryjski nabytek powinien nieco zwiększyć siłę rażenia słabo spisującego się póki co zespołu KP Zabajka. Do Medyni wyjedzie rewelacja wiosny – LKS Trzebownisko. Podopieczni Pawła Kloca będą tutaj faworytem, chociaż Astra pokazała, że punktów nie warto rozdzielać “z góry”, i potrafiła wygrywać wiosną z teoretycznie mocniejszymi zespołami Dąbrówek czy Zabajki. W ostatnim niedzielnym meczu Bratek zagra ze Startem Brzóza Stadnicka. Brzóza gra w tym meczu po raz kolejny o życie, po ostatnim pewnym zwycięstwie z Wisłokiem 5:1 na pewno ożyły nadzieje na utrzymanie, ale faworytem zdaje się być Bratek Bratkowice.

Program 24 kolejki Klasy Okręgowej

Sobota (16 maja)
Wisłok Strzyżów – Orzeł Wólka Niedźw. (17:30)
Grodziszczanka – Dynovia Dynów (18:00)
KS Dąbrówki – Jedność Niechobrz (17:00)

Niedziela (17 maja)
TG Sokół – Jawor Krzemienica (16:00)
Stal II Rzeszów – Resovia II Rzeszów (11:00)
KP Zabajka – KS Stobierna (14:00)
Astra Medynia Głogowska – LKS Trzebownisko (15:00)
Bratek Bratkowice – Start Brzóza Stad. (17:00)

 

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com