Dobry mecz Sokoła. Bratek pokonany!

Po ubiegłotygodniowej porażce z Unią przyszła pora na kolejne sparingowe zwycięstwo Sokoła. Dzisiejszy mecz możemy uznać za udany – wygraliśmy 5:2 (2:1) z mocnym Bratkiem Bratkowice, i chociaż to nasi rywale strzelili pierwszego gola, to wraz z upływem czasu przewaga naszej drużyny wzrastała. Bramki dla naszego zespołu zdobywali: Krzysztof Kozak (dwukrotnie), zawodnik testowany (dwukrotnie) i drugi z zawodników testowanych (jedno trafienie).

Od samego początku meczu Bratek zaczął atakować bramkę strzeżoną przez Grzegorza Kwietnia i po jednej z sytuacji, w kilka minut po pierwszym  gwizdku zawodnicy z Bratkowic prowadzili już 1:0. Pierwszy kwadrans to przewaga naszego rywala, który mimo kolejnych prób nie potrafił zmienić rezultatu. Świetną obronę zaliczył w tym czasie nasz bramkarz, ponadto jednokrotnie przed utratą gola uchroniła nas ofiarna interwencja jednego z naszych obrońców. Z upływem minut Bratek przestał przeważać, co zostało zaakcentowane bramką Krzysztofa Kozaka. Kolejne trafienie, tym razem zawodnika testowanego przez nasz klub wyprowadziło Sokół na prowadzenie po pierwszych 45 minutach.

Druga połowa była jeszcze lepsza w naszym wykonaniu. Nie brakowało sytuacji bramkowych, m.in. Karola Nowaka i Piotra Darochy.  Pięknymi trafieniami popisało się dwóch testowanych zawodników, a jeszcze jedną bramkę dołożył celnym uderzeniem z rzutu wolnego Krzysztof Kozak. Gdyby nie refleks bramkarza Bratka, na listę strzelców wpisałby się kolejny testowany zawodnik i nie tylko on, bo w drugiej połowie okazji po prostu nie brakowało. Cieszy to, że niektóre z akcji wyglądały przyjemnie dla oka i stwarzały realne zagrożenie dla przeciwnika. Przy stanie 5:1, gdy losy meczu były już praktycznie rozstrzygnięte, zawodnicy z Bratkowic sfinalizowali akcję i strzelili drugą bramkę, ustalając wynik spotkania. Dziękujemy rywalowi za sparing, życzymy powodzenia w drodze do awansu do Klasy Okręgowej, gdzie miejmy nadzieję dojdzie do kolejnej potyczki Sokoła i Bratka.

TG Sokół – Bratek Bratkowice 5:2 (2:1)

Bramki dla TG Sokół: K.Kozak (2x), Zawodnik testowany 1 (2x), Zawodnik testowany 2

Kadra: G.Kwiecień, D.Pietroński, D.Węglowski, Zawodnik testowany, Zawodnik testowany, Ł.Dec, M.Gorący, L.Ciupak, T.Brzychczy, Zawodnik testowany, K.Kołodziej, K.Kozak, Zawodnik testowany, Ł.Nizioł, P.Darocha, K.Nowak

Galeria meczowa (wkrótce)

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com
5 odpowiedzi