Dobrze tylko w pierwszej połowie. Pogoń wygrywa

W upalną pogodę sił wystarczyło Sokołom tylko na jedną połowę i po 90 minutach mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy z Leżajska 2:0 (0:0). Nasza drużyna zaprezentowała się dobrze w pierwszej połowie, w której przeważała, ale zabrakło skuteczności. W drugiej części meczu więcej sił zachowali miejscowi, którzy zdobyli dwie bramki i ustalili tym samym wynik spotkania.

Mecz rozpoczął się dobrze dla Sokoła, kiedy w okolicy 5 minuty spotkania zabrakło niewiele szczęścia, by strzał Codello wpadł do siatki miejscowych. W 20 minucie kolejna okazja Piotra Codello, którego strzał o centymetry minął słupek bramki Pogoni. W kolejnych minutach Sokół inicjował akcje, ale brakowało ostatniego podania i wykończenia akcji. W międzyczasie groźne kontry wyprowadzali piłkarze z Leżajska, jednak w pierwszej połowie nie padły już żadne gole. Raz piłka wpadła do siatki bramki strzeżonej przez Kwietnia, ale jak się okazało, strzał piłkarza Pogoni padł z pozycji spalonej.

Po zmianie stron inicjatywę przejęli gospodarze, którzy szybko wykorzystali okazję bramkową i objęli prowadzenie. Druga bramka dla Pogoni padła niedługo potem, kiedy po zamieszaniu piłki w polu karnym zawodnik naszego zespołu skierował piłkę do własnej bramki. Nie brakowało sytuacji dla Sokoła, ale w większości sytuacji strzały były albo blokowane przez defensorów Pogoni ale zawodziła dokładność zagrań. Znakomitą sytuację w drugiej połowie (przy stanie 2:0 miał chociażby Bartłomiej Bandura), ale wyniku nie udało się już zmienić i jest to pierwsza porażka Sokoła w meczu sparingowym. Kolejnymi testami dla naszego zespołu będą jutrzejsze mecze Pucharu Burmistrza, na które zapraszamy!

Pogoń Leżajsk – TG Sokół Sokołów Małopolski 2:0 (0:0)

Bramki: Gospodarze (52′), bramka samobójcza (62′)

Skład (TG Sokół): G.Kwiecień (Zawodnik testowany), Zawodnik testowany, M.Wilk (M.Rząsa), K.Sidor, T.Brzychczy, P.Codello, Zawodnik testowany, P.Darocha (S.Rodzeń), B.Bałamut (K.Berkowicz), B.Bandura, M.Bal

Galeria meczowa (wkrótce)

 

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com