Czas zacząć odliczanie ostatnich godzin do kolejnych, 7. już gminnych derbów z Orłem Wólka Niedźwiedzka. Jesienią wydarliśmy na terenie rywala zza miedzy cenne trzy punkty. Liczymy, że własne boisko będzie dla nas szczęśliwe, chociaż mecz zapowiada się na równie ciekawy – co trudny. I z egzotycznymi, rosyjskimi akcentami w tle. Zaczynamy w niedzielę o 16:00.

Odsiecz ze “Wschodu” – rosyjskie wzmocnienia w Orle

Egzotyczny kierunek obrał zimą Orzeł, który zakontraktował dwóch Rosjan. Semen Surinovich i Nikita Shidlovskii – zadaniem tej dwójki będzie pomoc w utrzymaniu ekipy z Wólki na szczeblu rzeszowskiej Klasy Okręgowej. Na temat tego drugiego ciężko znaleźć w sieci jakiekolwiek informacje.

Semen Surinovich posiada z kolei bardzo ciekawe piłkarskie CV. Jako środkowy obrońca grał bowiem w odpowiedniku naszego rodzimego CLJ, w Premier Lidze U-19 w barwach FC Soczi, występując w 18 spotkaniach podczas jesieni ubiegłego sezonu. Oprócz tego młody Rosjanin grał podczas swojej kariery w drugiej drużynie FC Soczi oraz klubach z Sankt Petersburga (DYuSSh FK Kolomyagi, Algoritm), a ostatnio w Zvezdzie II (rezerwie rosyjskiego 3-ligowca, także z Sankt Petersburga). I wygląda na to, że stanie się z marszu jedną z “gwiazd” rzeszowskiej Klasy Okręgowej.

Oprócz tego duetu do Orła dołączył ex-Sokół, którego przedstawiać nie trzeba – 27-letni Łukasz Kościółek, który ostatnią rundę rozegrał w Raniżovii, a wcześniej przez kilka sezonów bronił barw Herkulesa Trzebuska. Dodatkowo, kolejny raz obrano w Wólce kierunek na Głogów Małopolski, a po golkiperze Filipie Matusiaku (ex-Głogovia) przyszła pora na wytransferowanie z GAF-u Głogów Małopolski Miłosza Lisa, który występował m.in. w młodzieżówkach Stali Rzeszów, KP Zabajka i Lechii Sędziszów.

Według informacji z profilu Orła, treningi wznowili też Mariusz Krasoń i Mateusz Marciniak.

Kluczowe postaci Orła

Na pewno jedną z “ikon” klubu z Wólki stał się Arkadiusz Szylar. 31-letni wychowanek Pogórza Husów (grał też w Sawie Sonina) przez szereg lat potrafił dzięki zwinności i szybkości stworzyć duże zagrożenie pod bramką przeciwnika. I podobnie jak wspomiany wcześniej Rosjanin – wiosną zdążył wpisać się na listę strzelców. Innym doświadczonym graczem w szeregach rywala jest 34-letni Piotr Kuduk.

Czego możemy się spodziewać?

Grę Orła cechuje m.in. fizyczny futbol i gra na granicy faulu, niekiedy bardzo ostra. Możemy się więc spodziewać na pewno dużo walki, tym bardziej, że przeciwnik gra o wydostanie się z dolnych rewirów tabeli. Liczymy oczywiście na utrzymanie bezpiecznej przewagi nad “dołem”. Jesienią emocji nie brakowało i było momentami bardzo gorąco, także na trybunach. Będzie ciekawie – tego można być pewnym.

Piotr Gaca – doświadczony stoper w roli trenera

Głównodowodzącym szeregami rywala będzie Piotr Gaca. Rosły, 37-latek ma za sobą bogatą III-ligową karierę piłkarską (m.in. Unia Nowa Sarzyna, Strumyk Malawa), chociaż akurat jego na boisku raczej nie zobaczymy. Od dłuższego czasu przebywa na Wólce w roli pierwszego trenera.

Jak Orzeł grał wiosną?

W dwóch meczach ekipa z Wólki Niedźwiedzkiej zainkasowała 4 punkty. Oba spotkania były rozegrane na boisku Orła. W pierwszym padł remis z KS Stobierna (1:1), a w drugim, rozegranym w środę nasi dzisiejsi przeciwnicy wygrali pewnie z ekipą Startu Brzóza Stadnicka (3:0). Podczas zimowych sparingów Orzeł wygrywał z ŁKS-em Łowisko (5:2), Plantatorem Nienadówka (3:2), Czarnymi Trześń (także 3:2), zremisował z Wisłokiem Strzyżów (1:1) i uległ Grunwaldowi Budziwój (2:5).

Spotkanie będzie transmitowane na żywo. Link podamy wkrótce

TG SOKÓŁ SOKOŁÓW MAŁOPOLSKI vs Orzeł Wólka Niedźw.

(niedziela 25.04.2021, 16:00, przy Polnej 1, bez udziału publiczności)

Historia starć – Sokół vs. Orzeł

2014/15 – Klasa Okręgowa
Orzeł Wólka N. – TG Sokół 1:1 ? (1:1 0-1-0)
TG Sokół – Orzeł Wólka N. 1:2 ? (2:3 0-1-1)

2018/19 – Klasa Okręgowa
Orzeł Wólka N. – TG Sokół 2:2 ? (4:5 0-2-1)
TG Sokół – Orzeł Wólka N. 3:1 ? (7:6 1-2-1)

2019/20 – Klasa Okręgowa
Orzeł Wólka N. – TG Sokół 0:1 ? (8:6 2-2-1)

2020/21 – Klasa Okręgowa
Orzeł Wólka N. – TG Sokół 2:3 ? (11:8 3-2-1)

Bilans: 11:8, 3-2-1

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com