Dwa pierwsze miejsca, ale zwyciężyła.. pogoda

Nawałnica zagrała główną rolę w dzisiejszym finale Pucharu Burmistrza. Do rozstrzygnięć na boisku nie doszło, a mecz zakończył się po dwóch kwadransach gry. Wszystkiemu winna pogoda, która najpierw skutecznie przepędziła z trybun kibiców, a następnie sprawiła, że samo boisko nie nadawało się do gry. W związku z tym, że nie było perspektywy na dokończenie spotkania, utrzymany został wynik 1:1, a obie drużyny zajęły ex-aequo pierwsze miejsce. Bramkę dla Sokoła zdobył Michał Uram (po rzucie karnym). Dla zespołu Orła – Mateusz Rzeszutek (z rzutu wolnego).

Niedzielne starcie Sokoła i Orła, z racji tego, że był to finał zamykało tegoroczny gminny turniej. Początek był obiecujący, bo mecz stał na niezłym poziomie. Kluczowe okazały się dwie sytuacje. Pierwsza, w 18 minucie, gdy faulowany w polu karnym został Daniel Ziobro, za który podyktowana została “jedenastka” została zamieniona na bramkę przez Michała Urama. Nasze szczęście nie trwało jednak zbyt długo, bo choć wydawało się, że póki co spotkanie jest pod kontrolą, kiks sprawił, że faulowany w niebezpiecznej odległości od bramki został zawodnik Orła. Jak się potem okazało, ten stały fragment także został zamieniony na trafienie. I tego byłoby w zasadzie na tyle, bo niedługo potem załamaniu uległa pogoda, a ponieważ nie było szansy na dokończenie gry w normalnych warunkach, Sokół i Orzeł na murawę już nie powrócił.

Był to chyba pierwszy przypadek w naszym lokalnym Pucharze Burmistrza, gdy nie doszło do ostatniego rozstrzygnięcia. Jednak to nie pierwszy raz, gdy pogoda sprawiała problemy, bo niemal dokładnie dwa lata temu, podobna nawałnica przeszła nad Górnem w trakcie meczu Sokoła i Plantatora. Tamto spotkanie udało się jednak dokończyć.

TG Sokół – Orzeł Wólka Niedźwiedzka 1:1*

Bramki: M.Uram (18′-k) – M.Rzeszutek (27′-w)

Skład (TG Sokół): G.Kwiecień – K.Sidor, P.Świst, J.Kołodziej, M.Rząsa, T.Brzychczy, B.Bałamut, Ł.Nizioł, K.Kołodziej, M.Uram, D.Ziobro

*mecz przerwany po 30 minucie z powodu ulewy

Kadra  Sokoła na mecz finałowy:  G.Kwiecień, M.Berkowicz, K.Sidor, P.Świst, J.Kołodziej, M.Rząsa, K.Berkowicz, B.Bałamut, T.Brzychczy, Ł.Nizioł, K.Kołodziej, P.Maksym, S.Olszowy, M.Uram, D.Ziobro

W pozostałych meczach:
o 5. miejsce – Herkules Trzebuska – Zorza Trzeboś 1:0
o 3. miejsce – Plantator Nienadówka – Górnovia Górno 2:0

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com