Dwa zwycięstwa na koniec przygotowań!

Zimowa aura co prawda jeszcze nie odpuściła, ale seniorzy Sokoła zakończyli serię gier sparingowych. Warto dodać, w niezłym stylu, bo dwoma zwycięstwami. Po ubiegłotygodniowej wysokiej wygranej z ekipą Leśnej Wólka Podleśna 7:1 (2:1) przyszła pora na Raniżovię, której TGS wydarł w końcówce remis i zwyciężył 3:2 (1:2), a zimową przerwę kończymy z bilansem trzech wygranych i dwóch porażek. Pierwszy mecz ligowy na wiosnę (a w zasadzie to zaległy z rundy jesiennej) zaplanowany jest na niedzielę 11 marca na godz. 14:00. Zagramy wtedy, o ile pozwoli na to pogoda z Iskrą Jawornik Polski.

TG Sokół Sokołów Małopolski – Leśna Wólka Podleśna 7:1 (2:1)

Bramki: M.Uram (3x), Ł.Nizioł, Zawodnik testowany, Zawodnik testowany, K.Nowak

W meczu z A-klasową drużyną Leśnej Sokół rozstrzelał się i zdominował rywala dopiero w drugiej połowie. W pierwszej rywale niespodziewanie wyrównali, ale na szczęście szybko udało się odzyskać prowadzenie i kolejnymi bramkami potwierdzić grę w wyższej klasie rozgrywkowej.

 

TG Sokół Sokołów Małopolski – Raniżovia Raniżów 3:2 (1:2)

Bramki: S.Rodzeń (5′), M.Uram (70′-k), Zawodnik testowany (90′) – Raniżovia (8′, 35′)

Ze starcia zaprzyjaźnionych ze sobą klubów zwycięsko i z lepszym humorem wracał prezes Sokoła. TGS rozpoczął od prowadzenia po lekkim, ale celnym trafieniu Sebastiana Rodzenia. Rywale z Raniżowa szybko się zrewanżowali i pokonali Kwietnia, a następnie wykorzystali kontrę i wyszli na prowadzenie. Po zmianie stron sokołowska drużyna rozkręciła się, zaczęła przeważać, co udało się potwierdzić najpierw trafieniem Michała Urama z rzutu karnego (po wcześniejszym zagraniu ręką obrońcy w linii bramkowej), a następnie golem zawodnika testowanego, który dał Sokołom zwycięstwo w końcówce meczu. Warto dodać, że w drugiej połowie obu spotkań między słupkami dobrze spisywał się Michał Berkowicz – młody bramkarz z rocznika 2001, który w tym czasie zachował dwukrotnie czyste konto. Oprócz tego, po dłuższej pauzie spowodowanej urazem do gry powrócił Bartłomiej Bać, który pojawił się na boisku w drugiej części meczu. Z kolei po przeciwnej stronie, w barwach Raniżovii zagrał Krystian Rembisz, który skonfrontował się w ten sposób z jeszcze do niedawna kolegami z jednej drużyny.

Kadra (TG Sokół): G.Kwiecień, M.Berkowicz – K.Sidor, D.Ziobro, D.Pietroński, M.Wilk, Zawodnik testowany, Ł.Kościółek, Zawodnik testowany, T.Brzychczy, K.Nowak, B.Bałamut, S.Rodzeń, B.Mika, B.Bać, Ł.Nizioł, M.Uram

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com