Dynovia zawita do Sokołowa

Po 10 kolejkach powoli wyjaśnia się, o jakie cele zagrają w tym sezonie poszczególne ekipy z rzeszowskiej Klasy Okręgowej. Sokołowianie, podobnie jak i nasi dzisiejsi przeciwnicy – Dynovia, mierzą w ligowe podium, dlatego możemy spodziewać się całkiem ciekawego spotkania pomiędzy dwiema drużynami z górnej połowy tabeli. Zaczynamy o 16:00 na stadionie w Sokołowie. Zapraszamy!

Dynovia ma ostatnio sporego pecha do spotkań rozgrywanych na naszym stadionie, bo w dwóch ostatnich spotkaniach piłkarze z Dynowa wracali z bagażem aż 17 straconych bramek (0:6 w sezonie 2014/2015) i 0:11 w ubiegłym sezonie). Nie oznacza to jednak, że dzisiaj dojdzie do kolejnej egzekucji. Dynowianie kryzys formy mają już dawno za sobą i podopieczni Macieja Ryniaka radzą sobie w Okręgówce nieźle (bilans spotkań 5-2-2), a do wiceliderującego Sokoła Dynovia traci tylko trzy punkty, dodatkowo mając za sobą już pauzę podczas minionej kolejki. Jak do tej pory, “Novia” wygrała na wyjeździe tylko raz, w Jasionce, pokonując tamtejszy LKS 2:1. Oprócz tego, przeciwnicy wygrywali z KS Stobierna (3:1), Koroną Rzeszów (2:0), Błażowianką (1:0) i KS Dąbrówki (2:1). Jedyne remisy, które przypadły drużynie z Pogórza to mecze wyjazdowe w Niechobrzu (0:0) i Malawie (1:1). Dynovia schodziła do tej pory pokonana dwukrotnie – po meczu u siebie z Sawą (2:4) i w Hanldzówce (1:3).

Kadrowo Dynovia uległa drobnym zmianom. Do zespołu seniorów dołączył doświadczony bramkarz Damian Juszczyński (ostatnio LKS Nakło), który zastąpił na tej pozycji Krystiana Miguta (wyjazd za granicę). Do ekipy przeciwnika dołączył ponadto ofensywny Kamil Wandas (z Pogórza Bachórz) oraz juniorzy: Bartłomiej Kłyż, Wiktor Tworzydło i Paweł Kulon. W przypadku ubytków dynowian, oprócz wcześniej wspomnianego Krystiana Miguta, treningów nie wznowił doświadczony obrońca – Andrzej Goleś.

Z ciekawostek na temat ekipy rywala wymienić można, że najskuteczniejszy gracz Dynovii – Jakub Pantoł jest w tej chwili liderem klasyfikacji strzelców Klasy Okręgowej i ma na koncie dokładnie połowę trafień swojego zespołu (7 z 14).

W znanych nam 22 dotychczasowych konfrontacjach TGS z Dynovią, jedenastokrotnie zwycięscko z placu gry schodzili piłkarze z Sokołowa, siedem razy padał w potyczkach Sokoła i Dynovii remis, a cztery razy wygrywała ekipa z Dynowa. Ogólny bilans bramkowy wypada bardzo korzystnie w stronę sokołowian – 57:25.

Seniorzy:

TG Sokół Sokołów Małopolski – Dynovia Dynów

(dzisiaj, 16:00, w Sokołowie)

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com