Dzisiaj – ze Staroniwą

Przy dużym mrozie przyjdzie się dzisiaj zmierzyć Sokołowi z zespołem Staroniwy Rzeszów. Rywal reprezentuje najniższy szczebel rozgrywkowy, ale w tym sezonie ma duże szanse na ligowy awans do Klasy A. Początek spotkania już dzisiaj o godzinie 17:00 na sztucznym boisku Resovii.

Zbiórka zawodników na naszym stadionie o godzinie 15:15. Przypominamy również o obowiązkowej zbiórce juniorów starszych i młodszych o godzinie 15:00.

Największą gwiazdą Staroniwy wydaje się być jej trener Adam Bukała, który jako zawodnik grywał między innymi w Orle Przeworsk, KS Zaczernie a w minionej rundzie reprezentował barwy Resovii. Wszystko wskazuje na to, że pierwsze sukcesy trenerskie przyjdą już w tym sezonie, gdyż po 11 kolejkach zespół z Rzeszowa zgromadził 28 punktów (tyle samo co lider z Wysokiej Głogowskiej).

Początki klubu ze Staroniwy sięgają 1948 roku, a już w 1949 roku staroniwscy piłkarze rywalizowali ze Związkowcem z Sokołowa. Znamy tylko jeden historyczny rezultat pomiędzy naszymi drużynami, kiedy to w rozgrywkach północnej Klasy C LZS Staroniwa pokonał u siebie Związkowiec 2:1 (1:0). Pozostałe sezony wskazują na to, że do bezpośrednich spotkań już nie dochodziło.

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com
1 odpowiedź