Emocje w Grodzisku do ostatniej minuty!

Bardzo trudny teren w Grodzisku Dolnym został zdobyty! Sokół wywiózł dzisiaj bardzo cenne trzy punkty i wygrał 2:3 (1:3), ale mało brakowało, a wygraną stracilibyśmy w ostatnich minutach spotkania! A to za sprawą rzutu karnego w 89 minucie, którego gospodarze nie wykorzystali. Gole zdobywali dzisiaj Karol Nowak (dwie) i Piotr Codello (jedną). Tym samym wracamy do gry o czołowe lokaty w lidze. Przed nami jeszcze tylko trzy spotkania – u siebie ze Strumykiem i Wisłokiem Strzyżów oraz na wyjeździe z Dynovią.

Do meczu przystępowaliśmy ze świadomością wysokiej porażki na wiosnę, gdy w Sokołowie Grodziszczanka zwyciężyła aż czterema bramkami. Zapowiadało się ciężkie spotkanie i choć przez większą część meczu Sokół był bardziej efektywny i popełniał mniej błędów, to końcówka meczu była na tyle nerwowa, że mogło zdarzyć się praktycznie wszystko.

Mecz lepiej otworzył Sokół, bo pierwsza dobra okazja została błyskawicznie zamieniona na bramkę przez Karola Nowaka, który po asyście Michała Urama nie dał szans bramkarzowi z Grodziska. Gospodarze co prawda atakowali, ale przy bardzo rozregulowanych dzisiaj celownikach nie potrafili uderzyć w światło bramki. A Sokół, pomimo mniejszej liczby stuprocentowych sytuacji punktował miejscowych z niemal stuprocentową skutecznością. W 6 minucie dobrą sytuację miał Kacper Nowak, ale strzał został zablokowany przez bramkarza. W 22 minucie było już 2:0, gdy piłkę od Piotra Codello otrzymał Karol Nowak i lobem trafił do siatki Grodziszczanki po raz drugi. To co nie wychodziło Grodziszczance przez dłuższy czas udało się w 32 minucie, gdy po zamieszaniu w polu karnym piłka trafiła wprost pod nogi gracza miejscowych i chociaż strzał zmierzał w sam środek bramki, to nie udało się go zablokować. Jeszcze w 37 minucie przed dogodną sytuacją stanął nasz kapitan Karol Nowak, ale nie udało mu się pokonać golkipera Grodziszczanki po raz trzeci. Na  nasze szczęście niedługo potem tempa nabrała akcja rozpoczęta przez Michała Urama i Tomasza Głowackiego, a po zegraniu piłki przez Karola do piłki doszedł Piotr Codello, który strzałem lewą nogą trafił na 3:1 dla Sokoła. Gol padł w idealnym momencie, bo na przerwę Sokół schodził z dwubramkowym prowadzeniem, chociaż Grodziszczance nie brakowało idealnych momentów do oddania strzału.

Po zmianie stron Grodziszczanka ruszyła do ataku, ale często kończyło się to błędami własnymi i stratą piłki na rzecz Sokoła. Na początku drugiej części meczu fatalny błąd popełnił bramkarz z Grodziska, który minął się z piłką, ale Michał Uram nie miał już szans by dobiec do piłki, by dobić ją do pustej bramki. W międzyczasie kilka błędów popełnił nasz bramkarz Bogusław Babiarz, któremu dopisało w tych sytuacjach duże szczęście. W pewnym momencie Grodziszczanie przesunęli kolejnego gracza do ofensywy i rozpoczęła się wymiana ciosów – Grodziszczanka groźnie atakowała, a Sokół wyczekiwał okazji do kontrataku. W okolicy 70 i 75 minuty najpierw zagroził bramce gospodarzy Karol Nowak, a następnie Piotr Codello. Kolejny cios (skuteczny) wyprowadzili jednak podopieczni Marcina Szmuca, a po strzale z dystansu piłka wpadła tuż obok słupka bramki strzeżonej przez Babiarza. I rozpoczęła się nerwowa końcówka, do której Sokół zdążył przyzwyczaić w swoich meczach. Dramat Sokoła mógł się rozpocząć w 89 minucie, gdy za faul Urama sędzia podyktował ekipie gospodarzy rzut karny. Szczęście dopisało jednak naszej drużynie, bo strzał wybronił Babiarz, który chwilę potem po raz kolejny zrehabilitował się za wcześniejsze słabsze interwencje i ku zdziwieniu miejscowych remis w meczu Sokoła z Grodziszczanką nie padł. Dzięki temu powtórzył się wynik z jesieni ubiegłego sezonu, gdy padł identyczny rezultat.

Trzeba przyznać, że był to dobry mecz ze strony naszej drużyny. Do tego ciekawe widowisko, do czego mecze Sokoła i Grodziszczanki zdążyły już chyba przyzwyczaić. Na szczęście, tym razem był on dla naszej ekipy zwycięski!

Grodziszczanka – TG Sokół Sokołów Małopolski 2:3 (1:3)

Bramki: S.Koba (32′), P.Kędzierski (83′), K.Nowak (3′,22′), P.Codello (42′)

Skład (Grodziszczanka): M.Markocki, D.Drożdżal, A.Duda, S.Duda, P.Kędzierski, S.Koba, P.Miazga, Mateusz Pałys, Marcin Pałys (76′ K.Konieczny), A.Przeszło, M.Szmuc (72′ A.Bosak)

Skład (TG Sokół): B.Babiarz, Ł.Nizioł (60′ K.Sidor), S.Świst, M.Rząsa, M.Wilk, Kacper Nowak, T.Głowacki, T.Brzychczy (78′ M.Smężeń), P.Codello, M.Uram, Karol Nowak

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com