Falstart w Pucharze Burmistrza

Niestety nie udało się naszej drużynie awansować do finału tegorocznej edycji turnieju o Puchar Burmistrza. W tym zagrają po raz kolejny ekipy Zorzy Trzeboś i Górnovii. Za sprawą porażki z Górnovią i wygranej z Herkulesem Trzebuska Sokół zagra o trzecią lokatę z Orłem Wólka Niedźwiedzka. Nie będzie to jedyny mecz obu drużyn, bo wkrótce z drużyną Orła zmierzymy się także w meczu sparingowym.

Sam turniej nie rozpoczął się dla nas zbyt szczęśliwie. Pierwszy z dwóch przeciwników TGS-u szybko wyszedł na prowadzenie po strzale głową. W kolejnych minutach piłkarze z Górna w dalszym ciągu posiadali inicjatywę w meczu i kilkukrotnie poważnie zagrozili bramce strzeżonej przez Kwietnia. Niewiele jednak zabrakło do wyrównania stanu meczu, jednak przy stanie 0:1 strzał Sławomira Śwista z rzutu karnego wybronił bramkarz Górnovii. Po niewykorzystanej sytuacji Górnovia dołożyła jeszcze dwa trafienia, praktycznie przesądzając tym samym swój awans do finału.

W drugim meczu naszej grupy Górnovia zanotowała bardzo efektowną wygraną z Herkulesem i już do przerwy widniał wynik 5:1 dla graczy beniaminka stalowowolskiej Klasy O. Wynik nie uległ już zmianie, a Górnovia zapewniła sobie tym samym pierwsze miejsce w grupie.

Druga potyczka Sokoła toczyła się już tylko o drugie miejsce w grupie. Sokół, w mocno juniorskim składzie był od początku przeważającą stroną, a sam mecz zakończył się pewnym zwycięstwem 3:0 po dwóch trafieniach Bartosza Miki i jednym Dominika Pietrońskiego. Był to jednak tylko i wyłącznie mecz na pocieszenie, bo słaba postawa w pierwszym meczu zaważyła o stawce, o jaką będziemy grać w przyszłym tygodniu, także na boisku Zorzy Trzeboś.

W drugiej grupie najlepsza okazała się ekipa gospodarzy, która najpierw pokonała Plantator Nienadówka (2:0), a w decydującym meczu Zorza zwyciężyła wyżej notowanego rywala z Wólki Niedźwiedzkiej (4:0). Trzecie miejsce zajął Plantator, który w swoim drugim meczu został pokonany przez Orła.

TG Sokół Sokołów Małopolski – Górnovia Górno 0:3

TG Sokół Sokołów Małopolski – Herkules Trzebuska 3:0

Kadra (TG Sokół) na turniej: G.Kwiecień, B.Babiarz, D.Pietroński, P.Świst, S.Świst, K.Sidor, K.Berkowicz, M.Wilk, P.Darocha, T.Głowacki, P.Codello, B.Mika, B.Bałamut, S.Rodzeń, K.Kołodziej, B.Bandura

Pary finałowe Pucharu:
o 5 miejsce: Plantator Nienadówka – Herkules Trzebuska
o 3 miejsce: TG Sokół Sokołów Małopolski – Orzeł Wólka Niedźwiedzka
o 1 miejsce: Zorza Trzeboś – Górnovia Górno

 

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com