Falstart!

Niestety, chyba nie tak wyobrażaliśmy sobie start wiosny i po słabym meczu Sokół uległ Grodziszczance 0:4 (0:3), choć mogło być lepiej, gdyby.. no właśnie. W każdym razie o porażce musimy szybko zapomnieć i odegrać się w najbliższej kolejce w meczu z rezerwami Resovii.

Mecz rozpoczął się od badania sił, ale niedługo potem, bo w okolicy 13 minuty na prowadzenie wyszli goście. W trochę bolesnych dla nas okolicznościach, bo najpierw strzał głową rywala uznany został za strzał z pozycji spalonej. Następnie decyzja została zmieniona. Niedługo później przy stanie 1:0 Łukasz Gaweł minął bramkarza i z ostrego kąta wpakował piłkę do siatki, ale.. tym razem bramka nie została uznana. Gra obronna Sokoła posypała się po czerwonej kartce Sławomira Śwista i urazie Dominika Pietrońskiego. Na domiar złego komiczna sytuacja – sędzia Tomoń podyktował przy stanie 3:0 dla gości dwa rzuty karne w przeciągu minuty. Grając w dziesiątkę co prawda Sokół miał jeszcze okazję na strzelenie co najmniej bramki honorowej, ale o zwycięstwie nie było już mowy. Do tego po dwóch bardzo groźnych strzałach Marcina Szmuca od utraty kolejnych goli ratował nas Grzegorz Kwiecień, który w drugiej połowie spisywał się bez zarzutu. Nie zmienia to faktu, że pora się zmotywować do odpokutowania za dzisiejszy słaby mecz w wykonaniu Sokoła, a gościom z Grodziska Dolnego gratulujemy wygranej.

Na małe pocieszenie na koniec dnia remis polskiej reprezentacji z Irlandią, choć po ostatnim gwizdku i tutaj pozostało trochę niedosytu.

Ps. Wypada mi przyznać, że nie znam motywacji i interpretacji ukarania Adama Piękosia żółtą kartką po obronie dwóch rzutów karnych przez Kwietnia. Mam nadzieję, że adnotacja o niesportowym zachowaniu i wejściu na boisko bez zgody sędziego nie odnosi się do okrzyku radości “Oliwa sprawiedliwa”. : )

TG Sokół – Grodziszczanka 0:4 (0:3)

Bramki: P.Kędzierski (13′, 65′), P.Miazga (30′), S.Duda (37′)

Skład TG Sokół: G.Kwiecień, D.Pietroński (40′ D.Węglowski), S.Świst (cz.k.), M.Gorzenik, A.Piękoś, T.Brzychczy, Ł.Gaweł (65′ B.Mika), M.Bal (65′ T.Sołtysik), P.Codello, K.Nowak,  P.Darocha

Skład Grodziszczanki: M.Markocki, D.Drożdżal, A.Duda, S.Duda, P.Kędzierski (70′ D.Sołek), K.Konieczny, P.Miazga, M.Pałys (80′ A.Bosak),  M.Pałys, A.Przeszło, D.Wnęk (67′ M.Szmuc)

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com
6 odpowiedzi
  1. Pe3o

    Zadna skarga nic nie da, bo pies psu ucha nie odgryzie, skoro przwodniczacym sedziow jest brat sedziego glownego ktory sedziowal na linii!!!!! Taki chory zwiazek mamy, zreszta pilka nozna w polsce to panstwo w panstwie!!!