Festiwal rzutów karnych

W pierwszym meczu sparingowym tego roku TG Sokół wysoko pokonał niżej notowany zespół ze Staroniwy 7:2 (3:0). Spotkanie z hokejowym wynikiem i aż sześcioma rzutami karnymi w tle. Pierwsze trafienie w barwach pierwszej drużyny seniorów zanotował Dominik Pietroński (rocznik 1995). Z gry dwie kolejne bramki dołożył – Stanisław Bednarz. Hat-trickiem z rzutów karnych popisał się Karol Nowak. Jeszcze jedną bramkę (także z rzutu karnego)  wpisał na swoje konto Łukasz Nizioł.

Pierwsze minuty spotkania nie wskazywały na to,  że dzisiejszy mecz zakończy się takim rezultatem. Pierwsza bramka padła dopiero w okolicach 25 minuty meczu, kiedy to Dominik Pietroński wbił piłkę do bramki rywala po podaniu od Stanisława Bednarza. Wynik mógł zostać przez nasz zespół podwyższony niedługo po tym, jednak kilka razy pech lub brak wykończenia spowodowały, że jeszcze przez kilka kolejnych minut widniał wynik 1:0 dla Sokoła. W okolicach 30-35 minuty w odstępie zaledwie kilku minut przytomnie w polu karnym zachował się Stanisław Bednarz, który dwukrotnie podwyższył i do przerwy Sokół prowadził już trzema bramkami.

W drugiej części spotkania (podobnie jak w ostatnich piętnastu minutach pierwszej) staroniwscy piłkarze wyglądali na nieco zagubionych i załamanych utratą kolejnych bramek i jeśli wychodzili z atakiem w stronę bramki Sokoła, to można mówić o wielkim pechu, ponieważ kilka teoretycznie prostych do wykończenia akcji zakończyło się niecelnymi strzałami bądź stratą. Staroniwa nie wykorzystała również rzutu karnego. Ta sztuka udała się dopiero za drugim razem. Zawodnikom Staroniwy trzeba przyznać, że kilkukrotnie przeprowadzili ładne i składne akcje, które jednak nie znajdowały drogi do bramki Sokoła, a niestety był okres w którym grę naszego zespołu cechowała nerwowość w defensywie i wtedy to piłkarze Staroniwy rozwinęli bardziej skrzydła. Druga z bramek rzeszowskiego zespołu to kiks Krystiana Deca, któremu piłka dość nieszczęśliwie wypadła z rąk co wykorzystał napastnik naszego rywala, jednak ostatecznie to nasz zespół będzie bardziej zadowolony z ostatecznego wyniku, chociaż jest jeszcze wiele elementów do poprawienia. Na szczęście jednak jest to dopiero pierwszy sparing a przed nami jeszcze dużo czasu do startu rundy wiosennej.

Staroniwa Rzeszów – TG Sokół 2:7 (0:3)

Bramki dla Sokoła: D.Pietroński, S.Bednarz (2x), K.Nowak (3x), Ł.Nizioł

Kadra TG Sokół: K.Dec – D.Pietroński, M.Gorący, Ł.Dec, D.Węglowski, T.Brzychczy, H.Kuca, K.Kołodziej, K.Kozak, P.Darocha, Ł.Nizioł, K.Nowak, S.Bednarz

Wkrótce na naszym profilu Facebook zostanie zamieszczona krótka galeria meczowa.

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com
1 odpowiedź