Finał Pucharu. Rywalem Zorza Trzeboś

W dniu dzisiejszym zakończymy zmagania w turnieju o Puchar Burmistrza i zmierzymy się w meczu finałowym z Zorzą Trzeboś. Początek spotkania o 17:30 na stadionie w Trzebosi. Zbiórka zawodników o 16:30 na naszym stadionie. Liczymy na dobry występ naszych zawodników, którzy pod wodzą Tomasza Brzychczego przygotowują się do startu Klasy Okręgowej.

Nasz najbliższy rywal jeszcze niedawno świętował historyczny sukces w postaci awansu do Klasy A. Niestety, przygoda piłkarzy z Trzebosi w tej klasie rozgrywkowej potrwała tylko rok, jednak możliwe, że Zorza po ostatnich dobrych występach ponownie zaatakuje w lidze i powalczy o powrót do Klasy A.

Historia Zorzy rozpoczyna się w roku 1970, kiedy to powstaje LZS Trzeboś Górna. W późniejszych latach patronat nad klubem obejmuje Igloopol, a od 1998 roku klub reaktywował się pod nazwą Zorza Trzeboś. W klubie z Trzebosi występowało sporo zawodników, którzy mieli swoje epizody w klubie z Sokołowa (w tym m.in. aktualnie występujący w Zorzy napastnik Daniel Gnatek). Również sokołowianie mieli swój udział w historii trzeboskiego klubu i występowali w barwach Zorzy, chociażby Adam Piękoś, który powrócił do Sokoła właśnie po występach w Zorzy.

Zorza będzie dzisiaj posiadać atut własnego boiska, podczas gdy za Sokołem na  pewno przemawia doświadczenie i wyższa klasa rozgrywkowa. Liczymy na ciekawe widowisko i dobrą grę obu zespołów. Przed naszą ekipą pojawia się dzisiaj szansa na to, że Puchar po roku przerwy powróci do Sokołowa. Czy tak się stanie, zobaczymy. W każdym razie zapraszamy na finał do Trzebosi!

Pucharowe rozgrywki rozpoczną się jednak znacznie wcześniej. Już o 13:00 na murawę wybiegną zawodnicy Górnovii i Orła, którzy w meczu o honor zagrają o piąte miejsce. W meczu o ostatnie miejsce na podium zmierzy się Plantator z Herkulesem. Początek tego spotkania o godzinie 15:00.

 

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com
1 odpowiedź