Głogovia rywalem seniorów

Jeszcze dzisiaj o godzinie 15:00 nasi seniorzy zmierzą się w Głogowie Małopolskim z miejscowym zespołem Głogovii. Gospodarzom dzisiejszego meczu, podobnie jak i nam nie wiedzie się w tej rundzie najlepiej. Będzie więc okazja do poprawienia zdobyczy punktowych przez jedną z drużyn, a przypomnijmy – do końca rundy jesiennej pozostały już tylko trzy spotkania.

Wyjazd na mecz o godzinie 13:30.

Głogovia, a raczej same zespoły z tego miasta były jednymi z pierwszych rywali piłkarzy z Sokołowa i to od meczu z zawodnikami Lnu Głogów rozpoczęła się powojenna, ligowa historia sokołowskich klubów. W 1949 roku w Sokołowie Len Głogów uległ sokołowskiemu Związkowcowi 0:2. Ostatni mecz obu zespołów to sezon 2010/11, kiedy to TG Sokół pokonał Głogovię u siebie 2:0, która zajmując wtedy drugie miejsce w tabeli awansowała do Klasy Okręgowej, w której gra po dzień dzisiejszy.

Sam klub Głogovia datuje swoje powstanie na rok 1925 i chociaż bliskie położenie w stosunku do naszego miasta wskazywałoby na często rozgrywane mecze w ostatnich latach, to rywalizacja obu klubów nastąpiła dopiero w ostatnich kilkunastu latach, kiedy to Sokół mierzył się z Głogovią w Klasie Okręgowej. Największym sukcesem naszego najbliższego rywala jeśli chodzi o poziom rozgrywek piłkarskich to awans do IV ligi (w sezonie 2000/01).

Ciekawostką jest fakt, że w ubiegłym sezonie dwukrotnie, po zaciętej walce pokonaliśmy zespół prowadzony przez Zdzisława Napieracza (Koronę Rzeszów). Dzisiaj poprzeczka ląduje wyżej, jednak liczymy na dobry rezultat a być może o podtrzymanie tej passy.

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com