Górnovia sobotnim rywalem Sokoła

Sobotnim meczem sparingowym przeciwko drużynie Górnovii Sokół zakończy kolejny tydzień zimowego sezonu przygotowawczego. Biorąc pod uwagę to, że przez długi czas mecze obu drużyn wywoływały wielkie emocje – zapowiada się ciekawe spotkanie. Początek spotkania o godzinie 11:00 na stadionie w Hucisku. Zapraszamy!

Prowadzona aktualnie przez naszego byłego golkipera Tomasza Korzennego drużyna z Górna występuje aktualnie w pierwszej stalowowolskiej grupie Klasy A i na wiosnę będzie bronić się przed spadkiem. Póki co, 11 punktów na koncie i 12 lokata w tabeli utrzymania nie gwarantuje. W każdym razie widmo występów na najniższym szczeblu rozgrywek powinno być dla Górnovii sporą motywacją do poprawienia sobie statystyk w nadchodzącej rundzie.

Lata świetności Górnovii przypadają na początek lat dwutysięcznych, kiedy to piłkarze tego klubu z powodzeniem przez cztery sezony występowali na boiskach podkarpackiej IV ligi. W debiutanckim sezonie 2000/2001 zakończyli sezon na 3 miejscu, co jest najlepszym wynikiem w historii klubu z naszej gminy. Blisko dziesięć lat po osiągnięciu historycznego wyniku górnieński zespół pożegnał się z Klasą Okręgową, przeniósł się do Okręgu stalowowolskiego, gdzie występuje od dwóch sezonów.

Z uwagi na niekorzystne warunki atmosferyczne sparing zostanie rozegrany na boisku w Hucisku. Pora zbiórki do ustalenia.

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com