Gotowi do piłkarskiej wiosny!

Niewiele zabrakło Sokołom do szczęścia w sparingu z silnym rywalem z Głogowa. Co prawda przegrywamy w Hucisku z Głogovią 3:2 (0:1), ale z postawy zespołu możemy być zadowoleni. Gole dla TGS zdobywali dzisiaj Konrad Panek i Kamil Pilecki.

To był trudny sprawdzian i od samego początku Głogovia ruszyła do ofensywy. Na szczęście pierwsze minuty naporu ze strony doświadczonych ligowców nie poskutkowały bramką, świetnie między słupkami spisywał się młody Łukasz Surowiec i nasza obrona. W tym czasie chyba najbardziej aktywnym z graczy rywala był Krzysztof Szymański wraz z Jakubem Kądziołką. Wraz z upływem czasu Sokoły prezentowali się coraz pewniej co poskutkowało golem Konrada Panka, który efektowny rajd zakończył golem na 0:1. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Po zmianie stron delikatną przewagę uzyskali Sokołowianie, a niewiele brakowało a Kamil Wilk strzałem z połowy boiska podwyższyłby prowadzenie, jednak piłka obiła poprzeczkę. Niedługo potem to Głogovia wyrównała na 1:1. Kolejny cios należał do Kamila Pileckiego, który pięknym strzałem z około 35 metrów przymierzył w samo okienko bramki rywali. Ostatnie dziesięć minut zakończyło się najpierw kolejnym golem LKS-u, a potem, na pięć minut przed końcem pechowo tracimy podbitą rykoszetem bramkę. Niedługo wcześniej przy wyniku remisowym mógł też zostać podyktowany rzut karny dla naszej drużyny. Tak się jednak nie stało.

To był trudny dla nas mecz, trzeba było zostawić na boisku sporo serca, były momenty gdzie pomogło nieco szczęście, ale z niecierpliwością czekamy na pierwszy mecz ligowy!

GŁOGOVIATG SOKÓŁ
32
Stadion sportowy w Hucisku, 13.03.2021, 14:00

Skład: Surowiec, Kwiecień – Pietroński, Serwatka, Uram, Sidor, Płonka, Wilk, Rodzeń, Pilecki, Mika, Panek, Ziobro, Motyka, Nizioł

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com