Grad goli i remontada Sokoła!

Nie zawiedli seniorzy Sokoła, którzy tradycyjnie, w hokejowym wymiarze rozprawili się z Włókniarzem Rakszawa 5:3 (2:2). Sam mecz był jednak jedną, wielką próbą nerwów. Ze szczęśliwym zakończeniem dla TGS. Dla Sokoła trafiali Dominik Pietroński (dwa razy), Grzegorz Płonka, Bartłomiej Bałamut i Kamil Sidor. Dla Włókniarza – Patryk Sobuś (hat trick).

Przyjezdni, po zmianie trenera i pierwszej wygranej od dłuższego czasu zaczęli efektownie, bo długa wrzutka ze skrzydła już w pierwszej minucie znalazła drogę do bramki strzeżonej przez Łukasza Surowca. W kluczowej chwili zawachanie naszej obrony wykorzytał Patryk Sobuś, który efektownym uderzeniem głową nie dał szans naszemu bramkarzowi. Po pół godzinie gry było Sokołowi jeszcze mniej do śmiechu, bo przedostatnia ekipa w tabeli, ponownie za sprawą Sobusia objęła dwubramkowe już prowadzenie (po rzucie karnym). W chwilę przed dramatem, który przeżył obrońca Włókniarza – Jakub Leja. Młody wychowanek rakszawskiej drużyny niefortunnie nastąpił na murawę, po czym niezbędna była interwencja Pogotowia. Graczowi Włókniarza życzymy szybkiego powrotu na boisko!

Druga strzelona przez Włókniarzy bramka paradoksalnie podziałała na Sokół mobilizująco, a pierwszy sygnał do ataku dał Dominik Pietroński, który przebojem wdarł się w pole karne i samodzielnie pokonał bramkarza z Rakszawy. Niedługo potem stan meczu wyrównał po centrze od Michała Urama Grzegorz Płonka, dla którego było to już 6 trafienie w sezonie.

Po zmianie stron Sokół ostatecznie przejął inicjatywę w meczu, co poskutkowało kolejnymi dwoma bramkami – najpierw Bartłomieja Bałamuta i ponownie Dominika Pietrońskiego. Kolejny ruch należał do rakszawian, którzy zdobyli gola kontaktowego, a hat-tricka skompletował Patryk Sobuś. Ostatni cios należał jednak do Kamila Sidora, który po rajdzie i strzale w długi róg ustalił wynik meczu na 5:3, chociaż przy nieco większym szczęściu wynik mógł być znacznie bardziej okazały, bo świetne okazje marnowali m.in. Michał Uram i Dominik Pietroński, który nie wykorzystał w doliczonym czasie rzutu karnego, a jego strzał wybronił bramkarz.

TG Sokół Sokołów Małopolski – Włókniarz Rakszawa 5:3 (2:2)

Bramki: D.Pietroński (32′, 56′), G.Płonka (38′-g) – P.Sobuś (1′, 27′-k, 64′)

Skład (TG Sokół): Ł.Surowiec – K.Sidor, T.Brzychczy, M.Pietrucha, D.Pietroński – D.Ziobro, B.Bałamut, S.Rodzeń (74′ K.Nowak), K.Jagusiak (60′ Ł.Nizioł), G.Płonka – M.Uram (90′ B.Mika)

Skład (Włókniarz): J.Sobuś – M.Dziełak, D.Maciuła (73′ B.Cygan), G.Buszta, A.Kadłubkiewicz, J.Leja (28′ D.Fus), Ł.Lorenc, A.Mączka, D.Ożóg, Ł.Skoczylas, P.Sobuś

Asysty: M.Uram (2:2), S.Rodzeń (5:3)

Gracz meczu: Dominik Pietroński (Sokół), Patryk Sobuś (Włókniarz)

Widzów: 120

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com