Grała Akademia. Rocznik 2009 najlepszy w Niechobrzu

W pierwszych noworocznych turniejach nie zabrakło najmłodszych graczy Akademia Futbolu TG Sokół, gdzie reprezentowały nas dwie drużyny – Orlika (po części z grupy A2 i B1 z rocznika 2008) oraz Żaków starszych z rocznika 2009. Grający w dość eksperymentalnym zestawieniu chłopcy ze starszego rocznika zakończyli zmagania z jednym zwycięstwem, remisem i dwoma porażkami, natomiast ich młodsi koledzy okazali się najlepsi. A z racji tego, że jest to ich pierwsze turniejowe zwycięstwo – gratulujemy podwójnie!

Wyniki:

ORLIK (mix A2 i B1 2008, trener Przemysław Paluch)

Pierwszy mecz Sokoły przegrały dość pechowo, ale z meczu na mecz drużyna była coraz bardziej zgrana. Jedno z wyróżnień trafiło w ręce Miłosza Matuły, który został wybrany bramkarzem turnieju.

TG Sokół – Jedność Niechobrz A 0:1
TG Sokół – Jedność Niechobrz B 0:0
TG Sokół – Resovia Rzeszów 0:4
TG Sokół – Aramix Niebylec 2:1 (Mika (2x))

Kadra: Miłosz Matuła – Nikodem Nieroda, Bartosz Decowski, Marcel Baran, Igor Smoła, Kuba Pasierb, Czesław Mika, Bartek Sudoł, Marek Kawa.

___
ŻAK STARSZY (2009, trener Piotr Darocha)

Bardzo dobry turniej rocznika 2009, dla którego najcięższym i najbardziej wyrównanym meczem był ten z Resovią. Najlepszym strzelcem turnieju został Dawid Rzeszutek – strzelec 10 goli.

TG Sokół – Jedność Niechobrz A 5:1 (Rzeszutek (3x), Partyka (2x), O. Prucnal
TG Sokół – Jedność Niechobrz B 6:3 (Rzeszutek (3x), Wąsik, K. Prucnal, Partyka
TG Sokół – Resovia Rzeszów 1:0 (Rzeszutek)
TG Sokół – Izolator Boguchwała 4:1 (Rzeszutek (3x), Partyka)
TG Sokół – Grom Mogielnica 1:1 (Rzeszutek)

Kadra: Max Tyburczy, Oliwier Prucnal, Adam Jurek, Patryk Partyka, Dawid Rzeszutek, Marcin Bęben, Michał Wąsik, Filip Wrzos, Ksawery Prucnal.

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com