Historia zatacza koło!

Druga połowa lat 90-tych, Sokołowianka i Sokół wdrapują się do piłkarskiej czołówki w Regionie. W Sokołowie powstała mocna drużyna, której sukcesy życzymy sobie już niedługo powtórzyć. Wśród tamtych zawodników znajdował się też Zbigniew Pieczonka..

Piłkarska rodzina i Pieczonka Junior

Wychowanek klubu z Trzebowniska, rocznik 1967, w Sokołowie ląduje tuż przed rozpoczęciem sezonu 1998/1999, z sąsiedniego Piasta Nowa Wieś. I z nowym nabytkiem w składzie notujemy fantastyczną jesień – z zaledwie jednym punktem straty do liderującej Stali Rzeszów. I jak się okazuje, przez Sokoła wiodła droga tego obrońcy do silniejszych klubów – Zelmera Rzeszów, Izolatora Boguchwała, Pogoni Leżajsk czy Resovii. Piłkarski klan rodziny Pieczonków jest jeszcze większy, a pod koniec lat 40-tych Emila Pieczonkę, wówczas 16-latka upatrzyła sobie Resovia.

Ale to nie o Zbigniewie będziemy dzisiaj informować, ale o Pieczonce Juniorze – Pawle. Nasz nowy nabytek, 18-latek z rocznika 2004 podobnie jak swój tato zagra więc na tym samym stadionie i będzie częścią tej samej szatni! Historia zatoczyła koło, a Pawłowi życzymy, by Sokołów był początkiem większej przygody z piłką.

16-letni debiutant

Paweł jest nominalnie lewym obrońcą. Mimo bardzo młodego wieku, z seniorskim doświadczeniem, a debiut w dorosłej drużynie zanotował już w sierpniu 2020 roku podczas ligowego meczu z Heiro Rzeszów (a jeszcze wcześniej w nieoficjalnym meczu z ŁKS Łukawiec). A warto dodać, że treningi z seniorami LKS Trzebownisko Paweł zaczął jeszcze wcześniej (ewentualny szybszy debiut opóźniła szalejąca pandemia).

Trzebownisko jest jednym z naszych ulubionych transferowych kierunków. To właśnie z LKS-u trafiali do TGS Konrad Panek i Kamil Wilk. O ile z “Panczem” Pieczonka Junior nie zdążył zagrać, to już z “Wilczkiem” miał okazję. I niech będzie to dobry prognostyk na przyszłość!

Paweł, witamy w TGS!

Paweł Pieczonka

Rocznik: 2004

Pozycja na boisku: lewa obrona

Klub macierzysty: LKS Trzebownisko

Dotychczasowa kariera: LKS Trzebownisko (juniorzy), LKS Trzebownisko

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com