Hokejowy wynik na zakończenie przygotowań

Zwycięstwem 8:2 (3:1) w meczu z LKS Hucina zakończył się ostatni już przedsezonowy sparing seniorów Sokoła. Sokołowianie mogli się jeszcze pokusić o kilka kolejnych trafień, ale kilkukrotnie zabrakło po prostu szczęścia. Bramki dla Sokoła zdobywali: Michał Uram (cztery), Kamil Sidor (trzy) i Sebastian Rodzeń. A za dokładnie 9 dni pierwszy mecz ligowy – 15 sierpnia o 14:00 zagramy inaugurujący sezon 2017/18 mecz z tamtejszą Jednością.

Mecz rozpoczął się zgodnie z planem, bo od prowadzenia Sokoła po golu Michała Urama, który dzisiaj popisał się wysoką skutecznością, w odstępie 20 minut kompletując klasycznego hat-tricka, po przerwie dokładając kolejne, czwarte trafienie. Niżej notowany zespół gości grał w tym czasie ambitnie, rozciągając grę na skrzydła, ale na swoją bramkę musiał zaczekać do ostatnich minut pierwszej połowy, gdy po faulu Bartłomieja Bałamuta podyktowana została “11”, którą pewnie wykorzystał gracz LKS-u.

Po zmianie stron między słupkami Kwietnia zastąpił Berkowicz, a Sokół ponownie rozpoczął od szybkiego gola, po rajdzie Kamila Sidora, który podobnie jak Uram – zdołał skompletować hat-tricka. Na listę strzelców wpisał się też Sebastian Rodzeń, a bliski tego wyczynu był kilkukrotnie Bartłomiej Bałamut. Druga bramka zespołu przyjezdnych padła po kontrze i przelobowaniu piłki nad bramkarzem Sokoła.

Na uwagę zasługuje dzisiejszy młody skład TGS, w którym wystąpiło aż ośmiu młodzieżowców: Bałamut, Rodzeń, Sidor, Olszowy, Kołodziej, Maksym oraz Michał i Karol Berkowicz, co pokazuje, że o nasze zaplecze bać się w nowym sezonie nie musimy.

TG Sokół Sokołów Małopolski – LKS Hucina 8:2 (3:1)

Bramki: M.Uram (10′, 29′, 31′, 80′), Sidor (47′, 69′, 82′), S.Rodzeń (50′) – Goście (36′-k, 78′)

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com