Inauguracja juniorów w Handzlówce

Młodzieżowy zespół Sokoła nowy sezon rozpocznie od wyjazdowego meczu z Gromem Handzlówka. Mecz odbędzie się w sobotnie popołudnie (o 15:00). Celem naszego młodego zespołu będzie w zbliżających się rozgrywkach awans i powrót do Klasy Okręgowej. Liczymy na dobry mecz Sokołów w pierwszym meczu i pierwsze punkty! Zbiórka i wyjazd na mecz o 13:20 na stadionie.

Sokołowskich juniorów starszych czeka dość daleki wyjazd, ponieważ Grom mieści się w Handzlówce odległej o 33 km. Po raz drugi na ławce trenerskiej zasiądzie Piotr Codello, który w ubiegłym tygodniu zadebiutował w roli szkoleniowca w sparingowym meczu z Raniżovią, wygranym przez Sokół 6:2.

Klub z Handzlówki jeszcze niedawno (sezon 2011/2012) występował wraz z seniorami w Klasie Okręgowej, a obecnie w Klasie A2 Łańcut. Sam klub jest stosunkowo młody i powstał dopiero w 1998 roku. Jeśli chodzi o juniorów Gromu, to (podobnie jak Sokół) jeszcze rok temu rywalizowali w rozgrywkach juniorów młodszych (Klasa A gr. II), w których nasi jutrzejsi rywale uplasowali się na 4 miejscu, ustępując tym samym ŁKS-owi Łukawiec, Orłowi Wólka Niedźwiedzka i Arce Albigowa. W trakcie 22 ligowych kolejek Grom wygrywał 15-krotnie, remisował dwa razy i przegrał 5 spotkań, w tym dwukrotnie na własnym terenie – z Arką Albigowa (0:4) i ŁKS Łukawiec (0:8).

 

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com