Jacek Magiera gościem Akademii!

Z przyjemnością informujemy, że jutrzejszym (czwartkowym) gościem AF Sokół będzie ikona warszawskiej Legii – Jacek Magiera! Spotkanie z dwukrotnym mistrzem kraju, złotym medalistą ME U-16 i brązowym MŚ U-16, a obecnie szkoleniowcem odbędzie się w czwartek 4 listopada o godzinie 18:00 na hali Szkoły Podstawowej w Sokołowie. W tym czasie odbędzie się trening grupy trampkarzy, który gościnnie poprowadzi nasz gość. Zapraszamy!

Jacek Magiera piłkarską karierę rozpoczynał w Rakowie Częstochowa, z którym awansował do I ligi w sezonie 1993/1994. Kilka sezonów później, po debiucie na najwyższym szczeblu Jacek Magiera przeniósł się do Legii, z którą grając w roli pomocnika dwukrotnie sięgał po mistrzostwo kraju (2001/2002 i 2005/2006) oraz po Puchar Polski i Superpuchar (1996/1997). W ciągu dziewięciu lat występów w ekipie “Wojskowych” Jacek Magiera pojawiał się na boisko 176 razy (16 razy wpisując się na listę strzelców, m.in. w klasykach z Wisłą Kraków), a w europejskich Pucharach miał okazję zagrać m.in. przeciwko FC Barcelona, FC Utrecht czy Schalke 04.

Warto dodać, że Jacek Magiera był założycielem (wraz z Jackiem Bednarzem, Maciejem Murawskim, Tomaszem Sokołowskim i Piotrem Strejlauem) powstałej w 2000 roku Akademii Piłkarskiej Legii.

Po zakończeniu piłkarskiej kariery podjął pracę trenera i pracował w Legii prowadząc m.in. drużynę U-19 i rezerw, notując młodzieżową drużyną awans do UEFA Youth League (juniorskiego odpowiednika Ligi Mistrzów). Ponadto w latach 2006-2007 pełnił rolę asystenta pierwszego trenera kadry U-18.

Wywiad z Jackiem Magierą dla Weszlo.com

Źródła: legia.com, magiera.aplus.pl, 90minut.pl

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com