Jawor rywalem seniorów!

Jutrzejszy mecz przeciw drużynie Jawora zostanie rozegrany w wyjątkowo nietypowej porze (w sobotę o 11:00). Będzie to ważne spotkanie dla naszego zespołu, chociaż zdajemy sobie sprawę z tego, że będzie jednocześnie dużym wyzwaniem dla sokołowian. Rywal – z dwoma oczkami więcej na koncie okupuje 5 lokatę i radzi sobie w tym sezonie w “kratkę”. Zbiorka zawodników o 9:15 na naszym stadionie.

Mając w pamięci ubiegły sezon, jutrzejszy mecz zapowiada się na ciekawe widowisko (wygrana Sokoła 1:0 u siebie i porażka w Krzemienicy 2:5). Do tego dochodzi fakt, że nasz trener Tomasz Brzychczy występował w zespole Jawora w latach ubiegłych. Najważniejsze będzie jednak to, że drużyna z Krzemienicy jest w zasięgu punktowym Sokoła. Motywacji do gry zabraknąć więc nie powinno!

Jawor po raz kolejny mocno przewietrzył w przerwie letniej swoją kadrę. Na papierze nowe nazwiska robią wrażenie – zespół wzmocnili: Patryk Burak (Izolator Boguchwała), Marcin Smężeń, Jakub Lech (obaj Crasnovia Krasne),Tomasz Czarnota (Arka Albigowa), Kamil Gwizdak (powrót po przerwie), Karol Federkiewicz (Strumyk Malawa). Nie obyło się w Krzemienicy bez ubytków. Kadrę Jawora opuścili: Jarosław Kuter (?), Kamil Kawa (Głogovia), Dariusz Prędki (?), Adrian Tokarz (Strumyk Malawa), Wojciech Pawełek (koniec kariery), Krzysztof Reikowski, Piotr Miazga (Grodziszczanka Grodzisko Dolne).

Jeśli chodzi o dotychczasowe dokonania Jawora w lidze, to rozpoczął on rozgrywki od szczęśliwego zwycięstwa walkowerem z Resovią. Resoviacy stracili punkty poprzez brak ważnych kart zdrowia, czym przysłużyli się ekipie Jawora. Oprócz tego krzemieniczanie wygrywali minimalnie z Dynovią i Stobierną (2:1) oraz z Orłem Wólka Niedźwiedzka (4:2). Zespół Jawora przegrywał natomiast z naszym ostatnim rywalem – Jednością (0:3), Startem Brzóza Stadnicka (0:1), LKS Trzebownisko (0:2) oraz niespodziewanie zremisował ze Stalą II Rzeszów (1:1) w ostatniej kolejce. Można powiedzieć, że drużyna rywala jest nieobliczalna, ale (oby) do ogrania.

Bilans ze znanych nam spotkań pomiędzy Sokołem/Sokołowianką i Jaworem to: 7 zwycięstw sokołowskich drużyn, 4 remisy i 5 wygranych Jawora. Bilans bramkowy to 24:17 na korzyść Sokoła. Mamy nadzieję, że uda się jutro zdobyć ligowe punkty i zespół Sokoła pokaże się z jak najlepszej strony!

Jawor Krzemienica – TG Sokół (sobota, 11:00)

Zbiórka: 9:15 na stadionie TG Sokół

Program 9 kolejki Klasy Okręgowej:

[leagueengine_show_season_matches lid=1 sid=29 type=future start=2014-10-03 end=2014-10-05 date=show time=show order=ASC text_date=Date text_time=Time text_home=Home text_away=Away text_score=Score]

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com