Juniorski mecz na szczycie!

Ważny mecz czeka dzisiaj grupę juniorów starszych, która podejmie na własnym boisku (w sobotę o 13:00) rówieśników z ŁKS Łukawiec. Rywale plasują się na drugim miejscu w tabeli – Sokół natomiast lideruje z siedmiopunktową przewagą nad swoim dzisiejszym przeciwnikiem. Liczymy oczywiście na kolejne, siódme już w tym sezonie zwycięstwo, bo nie ma co ukrywać – to Sokoły będą w tym pojedynku faworytem. Biorąc jednak pod uwagę to, że mierzymy się z drugą drużyną w lidze – czeka nas dzisiaj sporo walki na boisku. Zapraszamy!

ŁKS jest zespołem, którego seniorzy występują obecnie w łańcuckiej grupie Klasy A (podobnie jak juniorzy). Młodzieżowcy radzą sobie (w przeciwieństwie do seniorów) póki co bardzo dobrze i warto zwrócić uwagę na dobrą defensywę zespołu – 9 straconych bramek (a więc tyle samo co Sokół). Sokół posiada jednak o wiele większą skuteczność i strzelił 39 goli (ŁKS Łukawiec ma ich na koncie 21, co daje mu i tak drugie miejsce w lidze).

Ogólne statystyki drużyny z Łukawca z tego sezonu to 11 punktów (3 zwycięstwa, 2 remisy i 1 porażka). Wygrane przychodziły rywalom w meczach z Brzegiem Białobrzegi (1:0), Gromem Handzlówka (3:0) i Sitowianką Budy Łańcuckie (9:0). Ponadto ŁKS remisował z Brzózie Stadnickiej (2:2) i u siebie z Włókniarzem Rakszawa (3:3). Jedynym pogromcą ŁKS-u jest póki co Sawa Sonina, która w trzeciej kolejce ograła zespół z gminy Trzebownisko 4:3. Co może być dość mylące, rywale rozegrali aż 4 mecze u siebie (tylko raz stracili tam punkty po remisie). Ciężko ocenić wyjazdową formę przeciwnika, bo zagrał na obcym boisku tylko dwukrotnie (remisując i przegrywając).

Z kolei Sokół radzi sobie w lidze bardzo dobrze i ma na swoim koncie komplet sześciu zwycięstw. Były co prawda lepsze, czy gorsze mecze w wykonaniu naszej ekipy, ale na szczęście wszystkie potyczki kończyły się zwycięstwami. Miejmy nadzieję, że siódma kolejka okaże się szczęśliwa, a my – po dobrym spotkaniu zgarniemy kolejny cenny komplet punktów!

JS: TG Sokół Sokołów MałopolskiŁKS Łukawiec

(dzisiaj, 13:00, w Sokołowie)

Zbiórka zawodników: 12:00

Program 7 kolejki Klasy A juniorów starszych:
TG Sokół Sokołów Małopolski – ŁKS Łukawiec (dzisiaj, 13:00)
Włókniarz Rakszawa – Astra Medynia Głog. (dzisiaj, 11:00)
Sawa Sonina – Leśna Wólka Podleśna (dzisiaj, 11:00)
Sitowianka Budy Łańc. – Grom Handzlówka (dzisiaj, 16:00)
Start Brzóza Stad. – Brzeg Białobrzegi (jutro, 11:00)

 

 

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com