Juniorzy już tylko krok od awansu!

Pewna wygrana z drużyną juniorów Sitowianki Budy Łańcuckie 4:1 (1:0) sprawiła, że na sześć kolejek przed końcem sezonu Sokołom brakuje już tylko dwóch punktów do zapewnienia sobie awansu do Klasy Okręgowej. W tej chwili przewaga Sokoła nad drugim ŁKS Łukawiec i trzecim Startem Brzóza Stadnicka to już 17 punktów, bo rywale na wiosnę regularnie tracą punkty. Bramki dla Sokoła w meczu z Sitowianką zdobyli Jakub Szmyd (hat-trick) i Kamil Sidor. Gol dla gości padł po wcześniejszym bardzo efektownym wyrzucie z autu.

Spotkanie mimo końcowego wyniku rozpoczęło się lepiej dla drużyny z Bud Łańcuckich i trzeba przyznać, że w bardzo efektowny sposób, bo asystę zaliczył zawodnik, który efektownie, z salta wyrzucił na długi słupek piłkę z autu, po czym napastnik Sitowianki dał swojej drużynie prowadzenie. Sokół zagrał dzisiaj bez kilku ważnych graczy – zabrakło występujących w tym czasie w seniorach Bartłomieja Bandury, Bartłomieja Bałamuta, Bartosza Miki i Karola Berkowicza. Kolejnym osłabieniem był m.in. brak Michała Nycza oraz braci Mateusza i Michała Raków. Mimo to po stracie bramki udało się najpierw wyrównać (po strzale Kamila Sidora), po czym na prowadzenie wyprowadził nas po rzucie karnym Jakub Szmyd. Po przerwie trafiał już tylko Szmyd, który dołożył jeszcze dwa trafienia, kompletując tym samym hat-tricka. Zespół gości okupił ambitną walkę w pierwszej połowie stratą sił i gdyby nie świetna postawa bramkarza Sitowianki, wynik mógł być jeszcze bardziej okazały, bo zawiodła nasza skuteczność w wykańczaniu akcji.

TG Sokół Sokołów Małopolski – Sitowianka Budy Łańcuckie 4:1 (2:1)

Bramki: K.Sidor, J.Szmyd (3x) – Goście

Skład (TG Sokół): H.Wilczak – K.Sidor, K.Jakubiec, D.Konefał, B.Boguń, K.Białek, J.Szmyd, B.Maksym, S.Rodzeń, M.Matuła, A.Węglarz. Na zmiany wchodzili: D.Gielarowski

Wyniki 12. kolejki Klasy A juniorów starszych:
TG Sokół Sokołów Małopolski – Sitowianka Budy Łańcuckie 4:1 (2:1)
ŁKS Łukawiec – Sawa Sonina 0:3 (0:2)
Włókniarz Rakszawa – Start Brzóza Stadnicka 1:1 (1:0)
Leśna Wólka Podleśna – Brzeg Białobrzegi 0:0
Astra Medynia Głogowska – Grom Handzlówka 1:0 (0:0)

W kolejnym meczu Sokół w sobotę 30 kwietnia o 11:00 zagra na wyjeździe ze Startem Brzóza Stadnicka.

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com