Juniorzy lepsi w sparingu

Juniorzy starsi Sokoła pozazdrościli seniorom sześciu zdobytych bramek i skopiowali ten wyczyn aplikując rówieśnikom z Raniżovii taką samą ilość. Mecz zakończył się pewnym zwycięstwem naszej drużyny 6:2 (3:1). Wynik mógł być jeszcze bardziej okazały, ale nie udało się wykorzystać znacznej ilości sytuacji. Bramki dla TGS zdobywali dzisiaj: Bartosz Mika (dwie), Mateusz Rak (dwie), Sebastian Rodzeń i Bartłomiej Maksym. Dla zespołu gości dwukrotnie trafiał dzisiaj Mateusz Wielgosz.

Spotkanie rozpoczęło się od mocnego uderzenia Sokoła, który już po pierwszej akcji objął prowadzenie w meczu, a do bramki trafił Bartosz Mika. W piątej minucie było już 2:0 po mocnym strzale Mateusza Raka z ostrego kąta. Oszołomiony zespół z Raniżowa był w tym czasie zepchnięty do głębokiej defensywy, z której udało się wyjść Raniżovii w 15 minucie, w której to po kontrze bramkę na raty zdobył Mateusz Wielgosz. Od tego momentu mecz był bardziej wyrównany, ale w 26 minucie na 3:1 podwyższył Mateusz Rak. Więcej goli w pierwszej połowie już nie padło.

Po zmianie stron ponownie zarysowała się przewaga naszego zespołu, który dopiął swego w 58 minucie meczu (gol Bartosza Miki). Wcześniej w 50 minucie piłka także wylądowała w siatce przyjezdnych, ale jak się okazało, strzał padł z pozycji spalonej. W 75 minucie za faul na Mice został podyktowany rzut karny, który pewnym strzałem na bramkę zamienił Sebastian Rodzeń. W 80 minucie na 6:1 wyprowadził Sokół Bartłomiej Maksym, który przytomnie odnalazł się w zamieszaniu w polu karnym i z niewielkiej odległości nie dał szans bramkarzowi z Raniżowa. Goście powalczyli do końca i na kilka minut przed końcem meczu kontrolnego ustalili wynik na 6:2 (po strzale Wielgosza). Kilka chwil później mogło być już 7:2 dla Sokoła, ale bramka Sebastiana Rodzenia nie została uznana.

Sokół był dzisiaj drużyną bardziej aktywną w ofensywie, co jest dobrym prognostykiem przed startem ligi, jednak jest jeszcze kilka elementów do poprawienia, szczególnie w defensywie, a z racji tego, że do startu ligi pozostało już coraz mniej czasu, prosimy wszystkich juniorów o solidne przepracowanie pozostałych tygodni, a już niedługo będziemy mogli się cieszyć z kolejnych  zwycięstw w ligowych juniorskich rozgrywkach! Bo zespół zapowiada się naprawdę solidnie.

Juniorzy starsi TG Sokół Sokołów Małopolski i Raniżovii Raniżów
Juniorzy starsi TG Sokół Sokołów Małopolski i Raniżovii Raniżów

Zespołowi Raniżovii dziękujemy za sparing i życzymy powodzenia w lidze! Była to już druga potyczka sokołowskich i raniżowskich drużyn w letnim okresie przygotowawczym. W lipcu swój mecz rozegrały drużyny seniorów, w którym nieznacznie lepsi okazali się zawodnicy z Sokołowa (2:1).

Juniorzy starsi TG Sokół 2015/2016
Juniorzy starsi TG Sokół 2015/2016

TG Sokół Sokołów Małopolski – Raniżovia Raniżów 6:2 (3:1)

Bramki: B.Mika (1′, 58′), M.Rak (5′, 26′), S.Rodzeń (78′), B.Maksym (84′) – M.Wielgosz (16′, 90′)

Skład (TG Sokół): H.Wilczak, K.Jakubiec, K.Berkowicz, K.Sidor, B.Boguń, M.Rak, M.Gałgan, S.Rodzeń, B.Bałamut, B.Mika, M.Rak, J.Chmiel, B.Maksym, D.Gielarowski

Galeria meczowa (wkrótce)

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com