Juniorzy nie dali złudzeń rywalom!

Solidne, wysokie zwycięstwo w meczu z rówieśnikami z Wiśniowej odnotowali młodzi zawodnicy Sokoła, którzy rozmontowali obronę Wisłoka i zakończyli mecz wynikiem 13:0 (6:0). Po cztery bramki zdobywali dzisiaj: Sebastian Rodzeń, Mateusz Rak i Bartłomiej Bałamut. Jedno trafienie dołożył jeszcze Jakub Chmiel, a okazji strzeleckich było jeszcze dużo więcej. Dobrze jednak spisywał się między słupkami bramkarz gości, który co najmniej kilka razy uratował swoją drużynę przed kolejnymi golami. Ponadto kilkukrotnie zabrakło precyzji w wykończeniu sytuacji ze strony naszych zawodników, co nie zmienia faktu, że po pięciu meczach Sokoły mają już 15 punktów.

Przyjezdni od samego początku nie mogli dobrze wejść w mecz, co wykorzystał już w 4 minucie spotkania Sebastian Rodzeń. Pierwsza połowa toczyła się pod dyktando sokołowian co jakiś czas pieczętując to bramkami. Przez większą część meczu gra toczyła się na połowie przeciwników, a nasi młodzieżowcy wywierali presję na Wisłoku, co z reguły skutkowało kolejnymi groźnymi sytuacjami. W drugiej połowie goście w końcu postarali się o parę rajdów w kierunku naszej bramki, które zakończyły się fiaskiem. Golkiper Sokoła Mateusz Batorowicz nie miał dzisiaj dużo pracy, ale jeśli już podejmował decyzję, to uspokajało to naszą grę w obronie. Sokół nie pozwolił dzisiaj rywalom na wiele, padały piękne bramki. Innymi słowy, było co podziwiać. Przed naszym zespołem są jednak kolejne mecze. Warto zrobić wszystko, by przedłużyć zwycięską serię, co może nie będzie łatwym zadaniem, ale wszystko w rękach naszych młodych zawodników!

Imponująco prezentuje się aktualny bilans bramkowy Sokoła (29:6), co daje średnio 5,8 bramki na mecz.

TG Sokół – Wisłok Wiśniowa 13:0 (6:0)

Bramki: S.Rodzeń (4′, 30′, 53′, 79′), M.Rak (14′, 44′, 63′, 66′), B.Bałamut (16′, 22′ 60′, 75′), J.Chmiel (36′)

Skład: M.Batorowicz, J.Białek, K.Jakubiec, M.Rak, B.Bałamut, D.Gielarowski, S.Rodzeń, S.Olszowy, M.Rak, J.Chmiel, P.Ożóg (50′ M.Holdenmajer)

Wyniki 5 kolejki Klasy Okręgowej (junior młodszy):

TG Sokół Sokołów – Wisłok Wiśniowa 13:0 (6:0)
Strumyk Malawa – Pogoń Leżajsk: -:-
Orly Rzeszów – Victoria Budy Głog. -:-
Stal Łańcut – Dynovia Dynów 0:3
KS Przybyszówka – Grodziszczanka 3:2
Izolator Boguchwała – Głogovia Głogów 2:2 (0:1)
Pauza: Strug Tyczyn

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com