Juniorzy w dziesięciu odwrócili losy spotkania!

W mocno okrojonym składzie wystąpił wczoraj Sokół. Bez ławki rezerwowych i z konieczności graczem z pola w bramce, ale jak się okazało, wystarczyło to do zwycięstwa nad trzecim w lidze Startem. Rywale prowadzili w tym meczu już 2:0, ale młodzieżowcy z Sokołowa nadrobili tą stratę z nawiązką i wygrali na wyjeździe 2:5 (2:1), a warto dodać, że był to wczoraj najniższy wymiar kary, bo wynik mógł być jeszcze wyższy. Bramki strzelali wczoraj: Sebastian Rodzeń (dwie), Bartłomiej Maksym, Karol Berkowicz i Bartłomiej Boguń. Dla Startu punktowali natomiast Kamil Buszta i Kamil Grząśko. We wczorajszym meczu zwyciężył także ŁKS Łukawiec, co oznacza, że do zapewnienia sobie zwycięstwa w lidze brakuje nam już tylko dwóch punktów.

Mecz rozpoczął się lepiej dla grającej w przewadze liczebnej gospodarzy, którzy po 22 minutach gry prowadzili już 2:0 i gdy mogłoby się wydawać, że w takim momencie można myśleć już tylko o obronie przed kolejnymi stratami juniorzy z Sokołowa zaczęli odrabiać straty. Najpierw w 24 minucie bramkę kontaktową zdobył Sebastian Rodzeń. Po przerwie sprawy miały się jeszcze lepiej, bo miejscowi stracili inicjatywę w meczu i do końca spotkania posiadał ją Sokół, który zaaplikował jeszcze rywalom cztery bramki. Samych bramek mogło paść wczoraj w Brzózie Stadnickiej jeszcze więcej, ale zabrakło Sokołom większej skuteczności.

Juniorzy starsi:

Start Brzóza Stadnicka – TG Sokół Sokołów Małopolski 2:5 (2:1)

Bramki: K.Buszta (15′), K.Grząśko (22′) – S.Rodzeń (24′, 84′), B.Maksym (54′), B.Boguń (70′), K.Berkowicz (89′)

Skład (Start): K.Kłoś, F.Burda, K.Buszta, K.Fergisz (90′ B.Maciuła), K.Grząśko (90’+1 P.Kuźniar), E.Lorenc, K.Morawski (59′ M.Kuduk), B.Naróg, K.Panek, A.Piątek, M.Stopyra (60′ B.Urban)

Skład (TG Sokół): D.Gielarowski, B.Bałamut, K.Berkowicz, K.Sidor, B.Boguń, K.Jakubiec, B.Maksym, M.Nycz, S.Rodzeń, J.Szmyd

Komplet wyników 13. kolejki juniorów starszych:
Start Brzóza Stadnicka – TG Sokół Sokołów Małopolski 2:5 (2:1)
Sitowianka Budy Łańcuckie – ŁKS Łukawiec 3:5 (1:2)
Włókniarz Rakszawa – Leśna Wólka Podleśna 3:2 (2:1)
Grom Handzlówka – Brzeg Białobrzegi 6:1 (4:0)
Sawa Sonina – Astra Medynia Głogowska 5:2

Kolejny mecz naszej drużyny odbędzie się 7 maja o 11:00 w Sokołowie (zagramy z Włókniarzem Rakszawa). Zapraszamy!

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com