Juniorzy z Sawą już grali. Pora na seniorów

Wyjazdem do Soniny zaakcentujemy 20. kolejkę Klasy Okręgowej, gdzie Sokół zagra w sobotę 23 kwietnia o 16:00 z Sawą. Spotkanie będzie ważne dla obu ekip – Sawie dotychczas w lidze nie idzie i najprawdopodobniej będzie bronić się przed spadkiem do Klasy A, natomiast TGS powalczy w najbliższy weekend o powrót na piątoligowe podium. Możemy być pewni, że piłkarze Sawy nogi w sobotę nie odstawią, a przed Sokołem kolejne duże wyzwanie, które będzie wymagać wiele pracy na boisku.

Po bardzo dobrym meczu z Głogovią Sokoły zagrają z lokowaną na 14 miejscu Sawą Sonina. Przeciwnicy zgromadzili dotychczas 19 punktów (w tym 3 punkty po walkowerze z Sokołem, na boisku górą był wtedy TGS, który wygrał 5:3). Jeszcze po sezonie 2013/2014 Sawa świętowała historyczny awans do IV ligi, a drużyna spod Łańcuta rywalizowała z Polonią Przemyśl czy Czarnymi Jasło. Tym razem o powrocie do wyższej klasy nie ma mowy. Drużyna przeżywa pewny kryzys, a po ubiegłotygodniowej porażce z Grodziszczanką z prowadzenia drużyny zrezygnował trener Piotr Szmuc. Tego zastąpił jeden z najlepszych zawodników Sawy Maciej Grad i – chociaż po spadku do Klasy Okręgowej zespół opuściło sporo doświadczonych piłkarzy, to w dalszym ciągu mamy do czynienia z niezłą drużyną.

Oprócz zmiany na stanowisku trenera zimą doszło w Soninie do kilku zmian kadrowych. Do kadry piątoligowca dołączył obrońca, 29-letni Tomasz Walas (powrót po kontuzji), 25-letni napastnik Zbigniew Sobek (Markovia Markowa) i 20-letni pomocnik Dominik Cichy (MKS Kańczuga). Jednak więcej było w Sawie ubytków. Zespół opuścili Witold Dziedzic (KS Stobierna), ukraiński napastnik Wiktor Kossak (Victoria Kidałowice), Patryk Burak (Astra Medynia Głogowska) i Sebastian Koryl (KP Zabajka). Oprócz tego treningów nie wznowili Kamil Hepnar, Artur Kubis i Damian Graczyk, natomiast Mateusz Kurzeja wyjechał za granicę. W żadnym wypadku nie można jednak lekceważyć rywala, co pokazał nasz jesienny mecz, w którym po efektownej pierwszej połowie i prowadzeniu 5:0 mieliśmy do czynienia z nerwową końcówką i w konsekwencji słabszej gry stratą trzech goli.

Powracając do samej postawy w lidze, to w dotychczasowych  czterech wiosennych meczach Sawa najpierw uległa Bratkowi (na własnym boisku) 2:3. W kolejnym tygodniu Sonina punktowała w Trzebownisku (remis 1:1). Następnie Sawie przyszły dwie nieznaczne porażki – najpierw na własnym boisku 0:1 z KS Dąbrówki, a ostatnio z Grodziszczanką (u siebie) 1:3. Łączny bilans bramek rywala to 32:36, co pokazuje, że jeśli już Sawa Sonina przegrywa, to nieznacznie. Gorzej prezentuje się jednak bilans meczowy (5 zwycięstw, 4 remisy i 10 porażek).

Warto dodać, że będzie to już czwarty pojedynek obu klubów w przeciągu tego sezonu. W tej samej grupie rywalizują ze sobą także juniorzy starsi obu drużyn. W juniorskich starciach dwukrotnie lepszy okazał się Sokół, który u siebie wygrał 4:2, natomiast w ubiegłym tygodniu w Soninie 4:1.

Sawa SoninaTG Sokół Sokołów Małopolski

(sobota 23 kwietnia, 16:00, w Soninie)

Wyjazd: 14:10 spod stadionu Sokoła

Program 20. kolejki Klasy Okręgowej (seniorzy):

sobota  (23 kwietnia)
Sawa Sonina – TG Sokół Sokołów Małopolski (16:00)
Wisłok Czarna – KS Dąbrówki (16:00)

niedziela (24 kwietnia)
KS Przybyszówka – LKS Trzebownisko (11:00)
Strumyk Malawa – Bratek Bratkowice (12:00)
Głogovia Głogów Małopolski – Wisłok Strzyżów (16:00)
Błażowianka Błażowa – Dynovia Dynów (17:00)
Astra Medynia Głogowska – KS Stobierna (17:00)
Resovia II Rzeszów – Grodziszczanka (17:00)

Ciekawie zapowiada się sama 20. kolejka, w której dojdzie m.in. do bezpośredniego pojedynku wśród walczących o awans ekip Głogovii i Wisłoka Strzyżów. Dojdzie również do derbów Pogórza Dynowskiego pomiędzy Błażowianką i Dynovią. Rywalizować ze sobą będą także rywale zza miedzy – Astra i KS Stobierna, a o ważne punkty powalczą drużyny walczące o utrzymanie.

 

O autorze

rafal.koziarz@gmail.com